آشنایی با تور رامسر

16 بهمن 1398
1 دقیقه خواندن

آیا تا به حال از تور رامسر استفاده کرده اید؟ رامسر یکی از مناطق استان مازندران است. این شهر مرکز شهرستان و به روایتی عروس شهرهای ایران نامگذاری شده است.این منطقه با در اختیار داشتن منابع طبیعی و گردشگری زیبا جز بهترین و غنی ترین بخش های توریستی کشور است

آشنایی با تور رامسر

آیا تا به حال از تور رامسر استفاده کرده اید؟ رامسر یکی از مناطق استان مازندران است. این شهر مرکز شهرستان و به روایتی عروس شهرهای ایران نامگذاری شده است.این منطقه با در اختیار داشتن منابع طبیعی و گردشگری زیبا جز بهترین و غنی ترین بخش های توریستی کشور است. در سال حجم مسافران ایرانی و خارجی بازدید کننده از این منطقه بسیار زیبا قابل توجه بوده است. رامسر با شهرهای پورتو مونت در شیلی ، الواکره در قطر و شیراز در ایران، پیمان خواهر خواندگی دارد.

اگر با تور رامسر قصد همسفر شدن را دارید، بدانید که رامسر از نظر جغرافیایی، از شرق به تنکابن ، از غرب به دشت رودسر، از جنوب به کوه های البرز و از شمال به دریای خزر منتهی می شود. این شهر دارای تابستانهای گرم و شرجی بوده و زمستان سردی را تجربه می کند. از آنجا که رامسر در نزدیکی جنگل و دریا قرار دارد و از طبیعت بسیار خوبی برخوردار است، از نظر گردشگران به عنوان یکی از پر بازدیدترین شهرهای ایران به حساب می آید.

اگر علاقه دارید در تور رامسر اقامت در یک مکان منحصر به فرد در وسط جنگل را برگزینید، کلبه های جنگلی هتل بم رامسر را برای شما پیشنهاد می کنیم. درتور رامسر با اقامت در آن کلبه ها می توانید از منظره عالی جنگل و دریا لذت ببرید. هتل قدیمی رامسر محبوب ترین هتل شهر است که می تواند انتخاب مناسبی برای اقامت باشد. این شهر همچنین هتل های خوب اما کم هزینه دیگری مانند ملکشاه و اسکان دارد.

با تور رامسر عروس مازندران را ببینید

در هنگام استفاده از تور رامسر گردشگران می توانند از غذاهای محلی بهره ببرند از جمله: بادمجان کباب، ترش قاله، سیرتره، کال تره، ترشی شامی، گرد پیچ ماهی و چنگول تره. در عین حال رامسر به مانند بسیاری از شهر های کشور دارای رستوران های خوبی است از جمله مظاهری ، ملال ، کشتی (کشتی) ، ایلمی و برادران. هم چنین اگر به خوردن فست فود علاقه دارید ، پیشنهاد ما به شما رستوران های پامچال، نانو، هم هم و برگر پلاس است. یک بار امتحان کنید.

انواع صنایع دستی مانند قدک و مات، محصولات کشاورزی، لبنیات، ماهی سوغاتی رامسر هستند که می توانید آنها را از بازار ترشی و زیتون رامسر و سایر بازارهای این شهر خریداری کنید. با تور رامسر خواهید دید این شهر در برگیرنده نقاط گردشگری زیادی چه طبیعی و چه تاریخی است که برخی از آن ها عبارتند از: ، آبشار سیاسورت، آبشارهای جواهر ده، رودخانه و جنگل رودخانه دلخانی، دریاچه قو جواهر ده و کاخ رامسر است.

در تور رامسر خواهید شنید مردم محلی بر این باورند که فریدون حاکم پیشدادی که ایرانیان را از حاکمیت استبدادی شاه مار ضحاک با کمک کاوه آهنگر آزاد کرد ، روزهای پایانی زندگی خود را در این شهر گذراند. پیشدادیان، نخستین سلسله آریایی محسوب می شوند که در شاهنامه فردوسی (کتاب پادشاهان) و اساطیر فارسی به آن اشاره شده است.

در گذشته ، این شهر به عنوان سرچ (سرسخت) نامگذاری شد، زیرا در برابر هجوم همه متجاوزان از اسکندر مقدونی به اعراب و مغول ها مقاومت می کرد و هرگز فتح نمی شد. در عین حال فرماندهان عرب به دنبال داوطلبانی از میان صفوف بودند تا با مردم شجاع این شهر بجنگند. نام این شهر در سال 1935 به رامسر (اهلی) تغییر یافت.

رامسر یکی از سبزترین شهرهای استان مازندران ، یک تفرجگاه دریایی محبوب برای ایرانیان است که با استفاده از تور رامسر می توانید از چشمه های آب گرم ، بازدید از جنگل های سبز کوه های البرز ، دسترسی به سواحل خزر و ویرانه های باستانی قلعه مارکوه بهره بگیرید. چشمه های معدنی گرم که در قلب این شهر قرار دارد دارای خواص درمانی است و گفته می شود از مزایای کسانی که از روماتیسم ، اختلالات پوستی و درد مفاصل رنج می برند ، سود می برد. دهکده جواهر ده یکی از جاذبه های طبیعی محبوب این شهر است.

یکی از اصلی ترین جاذبه های تور رامسر هتل قدیمی شهر است که به دلیل طراحی بی نظیر Art Deco ، اغلب به عنوان مکانی برای فیلم برداری مورد استفاده قرار می گیرد. این هتل 80 ساله دارای منظره زیبایی از دریای خزر است. یکی از چهره های بارز این شهر ، محمدرضا خلعتبری ، فوتبالیست بین المللی (1983) است.