آشنایی با جاذبه های دیدنی استانبول در اولین سفر

31 فروردین 1399
1 دقیقه خواندن

از جمله محبوب ترین و بهترین جاذبه های دیدنی استانبول در اولین سفر که حتما باید از آنها دیدن کنید می توان به مسجد سلطان احمد و کاخ توپکاپی اشاره نمود که به دلیل موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب و قدمت تاریخی از پربازدید ترین و پر طرفدارترین دیدنی های این منطقه به شمار می رود

ایا صوفیه از جاذبه های دیدنی استانبول در اولین سفر

آیا فرصت بازدید از جاذبه های دیدنی استانبول را داشته اید؟ آیا می دانید بهترین جاذبه های دیدنی استانبول در اولین سفر کدام موارد می باشد؟ آیا می دانید از مهم ترین دلایل توریستی بودن این شهر تاریخی وجود جاذبه های دیدنی و تاریخی متعدد در آن می باشد؟

از جمله بهترین و معروف ترین جاذبه های دیدنی استانبول  در اولین سفر به این شهر توریستی و تاریخی می توان به ایاصوفیه یا حاجیا صوفیه اشاره نمود. ایاصوفیه بنایی بسیار جذاب و با شکوه در منطقه تاریخی شهر بوده و در طول تاریخ مورد توجه و اهمیت واقع بوده است و در طی امپراتوری های مختلف دست به دست گشته و از این رو دارای اهمیت سیاسی و اجتماعی بسیار در میان مردم استانبول و این منطقه می باشد. ایاصوفیه در سال 537 به دست امپراتور بیزانس ساخت و بنا شده و در ابتدا برای مسیحیت شرقی از مهمترین کلیساها به شمار می رفت و از قرن 6 تا قرن 12 به عنوان کلیسای کاتولیک رمی در میان مردم شناخته می شد تا اینکه در سال 1453 با تغییر کاربری خود به مسجد تا سال 1931 به همان شکل باقی ماندو در نهایت این بنا در سال 1935 به عنوان یکی از تاریخی ترین و بهترین موزه های استانبول برای بازدید به روی عموم مردم این منطقه باز شد و در حال حاضر از محبوب ترین و پرطرفدارترین جاذبه های دیدنی استانبول در اولین سفر به شمار می رود که اغلب گردشگران در سفر به این شهر خواهان بازدید از این جاذبه بی نظیر می باشند.

مسجد سلیمان احمد از بهترین جاذبه های دیدنی استانبول در اولین سفر

مسجد سلطان احمد یکی دیگر از جاذبه های دیدنی استانبول در اولین سفر می باشد که پیشنهاد میشود حتما در اولین سفر خود به این شهر قدیمی حتما از این بنای تاریخی بازدید بعمل آورید. مسجد سلطان احمد یا همان مسجد آبی که به دلیل کاشی های آبی رنگش به این نام شهرت دارد در اوایل قرن 17 ساخته شده و از مهمترین و معروف ترین جاذبه های دیدنی استانبول در اولین سفر به شمار می رود که در میان مردم این منطقه از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد. معماری و طراحی داخلی و خارجی این مسجد به گونه ای است که در وهله اول نظر و توجه هر بیننده ای را به سوی خود جلب می کند. زیبایی داخلی مسجد سلیمان احمد از مهمترین ویژگی های این بنا بوده و در منطقه فاتح واقع شده است و امروزه به عنوان یکی از پر بازدید ترین جاذبه های دیدنی استانبول هرساله مقصد انبوهی از مسافران و گردشگران خارجی و داخلی قرار می گیرد.

کاخ توپکاپی از بهترین جاذبه های دیدنی استانبول در اولین سفر

در نهایت از جمله بهترین جاذبه های دیدنی استانبول در اولین سفر می خواهیم شما را با کاخ توپکاپی آشنا کنیم که حتما در زمان حضور خود در این منطقه از این کاخ رویایی و با قدمت طولانی استانبول بازدید نمایید. کاخ توپکاپی با داشتن معماری بسیار جذاب و نفس گیر خود از بناهای تاریخی و با عظمت دوران امپراتوری عثمانی می باشد. این کاخ توسط 5 کیلومتر دیوار سنگی احطه شده و قدمت ساخت آن به قرن 15 برمیگرد که با توجه به واقع شدن در تنگه بسفر و مشرف بودن به دریای مرمره از موقعیت جغرافیایی بسیار مناسبی برخوردار می باشد از این رو مورد توجه بسیاری از مسافران داخلی بوده و گردشگران می توانند با حضور در منطقه فاتح استانبول از زیباترین جاذبه های دیدنی استانبول بازدید بعمل آورند. برای بازدید کامل ا این مجموعه به حداقل 3 الی 4 ساعت نیاز خواهید داشت که به علاوه می توانید از دیگر دیدنی های نزدیک این قصر نیز دیدن نمایید.