آشنایی با جاذبه های گردشگری تور شیراز

27 فروردین 1399
1 دقیقه خواندن

 

شهر شیراز از جمله شهرهای زیبا و دیدنی است که جاذبه های گردشگری و تاریخی زیادی را در خود جای داده است و توریست های زیادی را جذب خود کرده است. شهر شیراز مملو از آثار باستانی قدیمی، باغ های زیبا و دل انگیز و موزه ها که هر کدام در نوع خود بی نظیر هستند و هم چنین هنر معماری بی نظیر کشورمان را به تصویر کشیده است، در این مقاله به برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری تور شیراز می پردازیم همراه ما باشید

تور شیراز

شهر شیراز از جمله شهرهای زیبا و دیدنی است که جاذبه های گردشگری و تاریخی زیادی را در خود جای داده است و توریست های زیادی را جذب خود کرده است. شهر شیراز مملو از آثار باستانی قدیمی، باغ های زیبا و دل انگیز و موزه ها که هر کدام در نوع خود بی نظیر هستند و هم چنین هنر معماری بی نظیر کشورمان را به تصویر کشیده است، در این مقاله به برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری تور شیراز می پردازیم همراه ما باشید.

بازدید از باغ ارم در تور شیراز

یکی از جاهای دیدنی که در تور شیراز است باغ ارم می باشد این باغ از بهترین جاهای دیدنی و از باغ های دل انگیز و بی نظیر است، در این باغ بوته های گل سرخ، پرچین های آهسته و درختان سرو زیادی به چشم می خورد البته گفتنی است که باغ ارم به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است. در مرکز این باغ کاخ قاجاری و یک حوض وجود دارد که البته ورود عموم به کاخ ازاد نیست. از اصلی ترین قسمت باغ ارم جدای از سایر گل ها و درختکاری ها وجود سرو هزار ساله وسط باغ است و عمارتی که از شاهکارهای دوره ی قاجار محسوب می شود، توصیه می شود برای اینکه زلالی آب حوض باغ را به خوبی ببینید زمان صبح را برای رفتن انتخاب کنید.

آرامگاه حافظ

حافظ از شاعران پارسی زبانی است که طرفداران زیادی دارد، مقبره ی حافظ که در یک باغ واقع شده است از جاهای دیدنی شیراز محسوب می شود مقبره ی حافظ و یا همان حافظیه مقابل شلوغ ترین خیابان شهر قرار گرفته است و از زیبا ترین بناهای معماری ایران به شمار می آید.

تخت جمشید

از معروف ترین و با افتخار ترین آثار باستانی ایران که در شهر شیراز است تخت شیراز و یا پرسپولیس می باشد که بیش از 2500 سال پیش پایتخت باستانی سلسله ی هخامنشیان بوده است. با توجه به این که این شهر تاریخی مورد حمله ی اسکندر قرار گرفته است اما هنوز هم نشانی از دستاورد های سیاسی و معماری ایران باستان دارد. این آثار باستانی که در یونسکو ثبت شده است در 70 کیلومتری شمال شرق شیراز قرار گرفته است که با تور شیراز به دیدار آن خواهید رفت .

بازدید ارگ کریم خان در تور شیراز

از دیگر جاذبه های گردشگری تور شیراز ارگ کریم خان می باشد که توسط کریم خان در قرن 18 میلادی بنا شده است این بنای تاریخی که به صورت چهار گوش است چهار برج استوانه ای در چهار گوشه دارد که در زمان های دور از آن به عنوان زندان استفاده می شده است. هنگامی که وارد این بنای تاریخی می شوید صدای آب در حوض مرکزی و سایه ی درختان میوه فضای دل انگیزی را برای شما می سازد.

باغ نارنجستان

باغ نارنجستان یکی دیگر از جاهای دیدنی تور شیراز می باشد این باغ همان طور که از نامش پیداست درختان نارنج را در خود جای داده است، کوچکترین و دل انگیز ترین باغ شیراز باغ نارنجستان می باشد در دوره ی قاجار این باغ بخشی از عمارت با شکوه محمد علی خان قوام الملک بوده است، ورودی عمارت مرکزی باغ به عمارت قوام مشهور است و به صورت قرینه طراحی شده است و هم چنین سقف اتاق های طبقه ی بالا نیز با نقاشی های سبک اروپایی تزئین شده است که در تور شیراز با آن آشنا خواهید شد.

مسجد نصیر الملک

مسجد نصیر الملک که در نزدیکی شاه چراغ قرار دارد یکی از ساختمان های معروف شیراز می باشد این مسجد به نام مسجد صورتی هم مشهور است و در تور شیراز گزینه ی جذابی می باشد. این مسجد از جاذبه های گردشگری تور شیراز می باشد و جا مانده از دوران قاجار است، هنگامی که وارد ساختمان می شوید کاشی های ظریف در رنگ های مختلف، شیشه های رنگی و فرش های ایرانی به چشم می خورد به همه ی این زیبایی ها ستون هایی را هم اضافه کنید که کنده کاری های ظریفی روی آن انجام شده است که از زاویه ای زیبایی خود را دارد. توصیه می شود که اگر می خواهید شاهد زیبایی این بنای تاریخی باشید توصیه می شود بین ساعت 9 تا11 به این مکان زیبا بروید.