تور رامسر : یک نفس عمیق در بهشت

18 فروردین 1399
1 دقیقه خواندن

 

 

کمتر کسی است که اهل سفر باشد و اولین یا از معدود انتخاب هایش، تور رامسر نباشد. این شهر اهورائی، جلوه ی بسیار ویرانگر و حیرت آوری از زیبایی، و آرمان شهری دست نیافتنی را ، خصوصا در ذهن ما ایرانیان پدیدار می کند.

تور رامسر : یک نفس عمیق در بهشت

کمتر کسی است که اهل سفر باشد و اولین یا از معدود انتخاب هایش، تور رامسر نباشد. این شهر اهورائی، جلوه ی بسیار ویرانگر و حیرت آوری از زیبایی، و آرمان شهری دست نیافتنی را ، خصوصا در ذهن ما ایرانیان پدیدار می کند. این پارادایس ایرانی ، را می توان در زمره ی زیباترین و اغوا کننده ترین اماکن و شهرهای فوق العاده و بسیار خاص جهان دسته بندی کرد که حتی عبور از این شهر، در ذهن بینندگان خاطره ای کم نظیر در ذهن مسافران، باقی می گذارد.

زیبایی غیرقابل وصف این خطه از سرزمین به غایت تاریخی ما که غربی ها آن را گهواره ی تمدن می نامند، را می توان از جمله مکان های بسیار زیبا و خاص این کره خاکی لقب داد. عناصر بسیار ویژه و یونیک و اغواگر این شهر، تا حدی ما را به خلسه ای عمیق از زیبایی و طبیعت واقعی و بکر مي اندازد که ما به واسطه ی ذهنیت اولیه مان بی اختیار، احساس آزادی ابتدایی بشر پیش از تاریخ را، در ذهنمان القا می کنیم.

اگر از جمله افرادی هستید که به سفر علاقه زیادی دارند، پیشنهاد ما به شما سفر به این بهشت زیبا به همراه تور رامسر است. چرا که در این حالت در مقایسه با راههای دیگر، بیشترین تاثیر را در توجه و تمرکز بر زیبایی های بصری این شهر دارد. ما در مجموعه پرستو سیر ، تمام تلاشمان را کرده و می کنیم، تا همسفران مان، به همراه یک تور لیدر بسیار با تجربه و مسلط به این محیط ، تور رامسر را برای شما مبدل به یادگاری، جاودانه در تمام ادوار زندگیتان مبدل کند.

تور رامسر ؛ یکی از به یاد ماندنی ترین و ارزان ترین سفرها و تورها، به جای آنکه با هزینه ای بسیار زیاد به کشورهای دیگر سفر کنید :

چرا تور رامسر ؟! اولین و بزرگ ترین دلیلی که می توان برای این موضوع به آن اشاره نمود ، زیبایی کمیاب و بسیار منحصر به فرد آن، نسبت به بسیاری از نقاط این کره خاکی است. شاید این حرف را تنها یک تبلیغ وطن پرستانه، از جانب یک ایرانی برداشت کنید. اما اسناد تاریخی ، گواه زنده ی این ادعا هستند. برای این موضوع به چند سند مهم و کوتاه اشاره می کنیم.

اروپایی ها و غربی ها : از مهم ترین عاشقان رامسر

شاید مستنداتی که در ادامه خواهد آمد با تور رامسر صورت نگرفته باشد، لیکن این اسناد گواه زنده ی این موضوع هستند که رامسر که امروزه ما در مجموعه ی پرستو سیر ؛ با به روزترین امکانات و بهترین خدمات آن را برای همسفران مان در تور رامسر مهیا نموده ایم، یک قطعه ی خاموش در جهان نبوده و نیست. حتی می توان گفت بسیاری سیاحان و گردشگران جهان، تنها برای دیدن این بهشت روی زمین، در قرون متفاوت پای به کشور ما گذاشته اند.

از جمله این اسناد می توان به سیاحتنامه های بسیار جذاب افرادی چون موسیو بوهلر اشاره نمود که از گماشتگان و مستشاران ناصرالدین شاه بود و به نحوی جنون آمیز محو زیبایی های رامسر شده بود . از دیگر افراد غربی می توان به سر جیمز بیلی فریزر اشاره نمود که از دیپلمات های سرشناس بریتانیا بود و زیبایی های قریه ی رامسر را در مکتوبی به نام  سفرنامه زمستانی مستند نمود که همچنان یکی از اسناد معتبر از تاریخ رامسر است.

در واقع شهری که امروزه به نام رامسر می شناسیم ؛ قریه یا دهی بوده است که در زمان پهلوی دوم به شهرستانی بزرگ و بسیار با عظمت مبدل شد. ما در تور رامسر در این باره به شما عزیزان ، توضیحات لازم را ارائه خواهیم نمود تا هر چه بهتر و بیشتر با جادوی این خطه و تاثیر آن بر اقوام متفاوتی که از این شهر بازدید نمودند، آشنا شوید.

تور رامسر ؛ یکی از بهترین انتخاب های قابل دسترس برای ما ایرانیان :

همانگونه که شاهد هستیم، امروزه بسیاری از مردم حتی با با اخذ وام و رفتن زیر بار بدهی ؛ با مخارج بسیار زیاد راهی کشورهایی مانند ترکیه و امارات عربی می گردند؛ هر چند این کشورها نیز در جای خود دیدنی های خود را دارند؛ اما به جد هیچ کجای این سرزمین های بیگانه حتی به گرد پای رامسر نیز نمی رسند . تور رامسر ، شما را به حدی از زیبایی بصری می برد که ممکن است با خود بگویید آیا جایی زیباتر از این شهر هم می تواند وجود داشته باشد؟!

فارغ از کم هزینه بودن و سرویس ها و هتل های لاکچری این شهر، تور رامسر فرصتی بی نظیر از رویارو شدن با یکی از اصیل ترین فرهنگ های ایران را برای گردشگران فراهم می آورد. حتی اگر اهل رفتن به هتل نباشید، به همت سازمان میراث فرهنگی، امکان اقامت و آشنایی با مردمان اصیل این شهر از طریق استقرار در خانه های بومی این شهر فراهم شده است، که شما را هم با آداب و رسوم قوم بسیار نجیب و والای گیلکی آشنا می کند و هم زیبایی های معماری ناب خانه های آنان را برای شما، مهیا می نماید.

تور رامسر ، با آرامشی که در این شهر وجود دارد ، همچنین شما را به یکی از زیباترین و بزرگترین دریاچه ی جهان می برد و تلاقی سرسبزی غیر قابل وصف این خطه با دریای خزر، آرامشی بسیار خاص را برای شما به وجود می آورد که بارها آرزو خواهید نمود دوباره به این شهر بازگردید و آن را تجربه نمایید.