تور شیراز و سفر به جاذبه های طبیعی اطراف آن

تور شیراز یکی از بهترین تورها و مقاصد گردشگری در ایران می باشد که با توجه به اماکن تاریخی، فرهنگی و طبیعی بی نظیر سالانه میلیون ها گردشگر را روانه این شهر زیبا و مناطق همجوار آن می کند. در این مقاله ما به جاذبه های اطراف شیراز که نباید از کنارشان به آسانی گذشت، خواهیم پرداخت.

تور شیراز ؛ محبوب گردشگران

تور شیراز به دلایل متعدد بهترین خاطرات را در ذهن ایرانگردان و جهانگردانی که شهر شیراز را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می کنند؛ تداعی می کند. شیراز شهری با جاذبه های تاریخی، طبیعی و فرهنگی بسیار و دارای مردمانی بسیار خونگرم، خوش اخلاق و مهمان نواز است که تور شیراز را به یکی از تورهای محبوب در کشور پهناور ایران تبدیل کرده است.

زمانی که نام شیراز و سفر به این شهر به میان می آید بیشتر افراد به بازدید از اماکنی همچون تخت جمشید، نقش رستم، پاسارگاد، حافظیه، آرامگاه سعدی، باغ ارم، ارگ کریم خان و غیره می اندیشند. ولی ما در این مقاله قصد داریم شما مخاطبین عزیز را با چند نمونه از جاذبه های اطراف شیراز که نباید از کنارشان به آسانی گذشت آشنا سازیم و به اطلاعات شما قبل از انتخاب تور شیراز بیفزایم. این جاذبه های طبیعی شامل آبشار مارگون، تنگ دم اسب، روستای قلات و دشت ارژن می باشند.

تور شیراز ؛ بازدید از آبشار زیبای مارگون

آبشار مارگون یک آبشار طبیعی می باشد در مرز بین استان های فارس و کهکیلویه و بویر احمد در شهرستان سپیدان واقع شده است. این آبشار بی نظیر فقط از جوشش چشمه های بسیاری از دل کوه به وجود می آید به طوری که دارای آبی بسیار زلال و خنک می باشد. این آبشار زیبا و شکوهمند با ارتفاعی بالغ بر 70 متر و عرض 100 متر در طبیعتی بی نظیر طنازی می کند.

از مزایای بازدید از آبشار مارگون در تور شیراز راه دسترسی آسان به این جاذبه طبیعی و زیبا می باشد که در آن تمامی افراد با سنین مختلف به راحتی می توانند با مشاهده آن لحظاتی ناب را برای خود به ارمغان بیاورند.

تور شیراز ؛ بازدید از مسیری پر پیچ و خم و رسیدن به تنگ دم اسب

تنگ دم اسب یا آبشار دم اسب در روستای کره بس که در 50 کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است در منطقه ای به نام کوهمره سرخی رخ نمایی می کند. این منطقه دارای پوشش گیاهی انبوه جنگل های بلوط به صورت بکر و بسیار زیبا می باشد. در تور شیراز جهت بازدید از تنگ دم اسب با گذر از مسیرهای خاطره انگیز و پر پیچ و خم در میان شکاف ها و گذار از دریاچه ای زیبا به طول 200 متر به تنگ دم اسب خواهیم رسید. دلیل نامگذاری این آبشار شباهت آن به دم اسب می باشد که از صخره هایی با ارتفاع بلند به پایین سرازیر می شود.

تور شیراز ؛ بازدید از روستای قلات و زیبایی های آن

روستای قلات یک مقصد گردشگری می باشد که در 36 کیلومتری و در غرب شهر شیراز واقع شده است. با توجه آب و هوای نسبتا خنک آن منطقه هر ساله حتی در فصل گرما تعداد زیادی از گردشگرانی که تور شیراز را برای سفر خود انتخاب کرده اند؛ روانه روستای بی نظیر قلات می شوند.

از جاذبه های منحصر به فرد این روستا می توان به چشمه های جوشان، درختان کهنسال، دره های زیبا، کلیسا، خانه های پلکانی و حمامی منتسب به اینکه سعدی شیرازی در آن استحمام کرده است را می توان نام برد.

تور شیراز ؛ سفر به گنجینه ای طبیعی به نام دشت ارژن

دشت ارژن با فاصله 60 کیلومتری از شهر شیراز در منطقه ای مابین شیراز و کازرون واقع شده است. دشت زیبای ارژن در کنار سلسله کوه های زاگرس و دارای پوشش جنگلی بلوط و سرو به صورت انبوه می باشد. این منطقه زیبای طبیعی دارای مکان های چشم نواز بسیاری همانند دریاچه و تالاب آب شیرین و آبشار چرونیز می باشد.

به غیر از جاذبه های طبیعی دشت ارژن، بازارچه های محلی و رستوران ها و تفرج گاه های بسیار زیادی دایر شده اند که سفر را برای ایرانگردان و جهانگردانی که تور شیراز را انتخاب نموده اند؛ زیباتر و خاطره انگیز می کند.