تور کاشان

23 فروردین 1399
1 دقیقه خواندن

آشنايي با مکان­هاي ديدني که مشتريان تور کاشان در هنگام سفر از آن­ها مي­توانند بازديد نمايند

تور کاشان

وقتي با تور کاشان سفر مي­کنيد يک رَم اضافه همراه خود داشته باشيد، حافظه گوشي شما هر قدر هم زياد باشد، عکس­ها و سلفي­هايي که در سفر با تور کاشان مي­گيريد، آن را پر خواهد کرد!

توريست هاي حرفه اي حتماً کاشان را در ليست اولويت­هاي خود براي گردشگري در ايران قرار مي­دهند. شما چطور؟ تور کاشان فرصت بي­نظيري براي لذت بردن از سفر است. با تور کاشان دست در دست اعضاي خانواده، در اعماق تاريخ و تمدن ايران، سفري فراموش ناشدني را تجربه خواهيد کرد.

طبيعت دلنواز در حاشيه کوير

اگر عاشق طبيعت هستيد با تور کاشان فرصت گلگشت در طبيعت آکنده از عطر گل محمدي را بدست خواهيد آورد، وقتي با تور کاشان در باغ­هاي گل محمدي قمصر قدم مي­زنيد. فروشگاه­هاي از توليد به مصرف، که در فصل برداشت گل محمدي گلاب ناب ايراني را مستقيماً به مشتريان عرضه مي­کنند.

وقتي با تور کاشان به بازديد از آبشار نياسر مي­رويد، نسيم خوشنواز آبشارهاي شمال را اين بار در آستانه کوير تجربه مي­کنيد،. آبشاري با طراوت که در کنار خود غار تالار رييس را جاي داده است. غاري که گواه بر حضور پيروان آيين ميترا در اين منطقه است و کمي آن طرف­تر آتشکده نياسر با قدمت آيين زرتشت …

نمايشگاهي از فرهنگ و تمدن ايران زمين

اگر در گروه علاقمندان آثار باستاني هستيد فرصت تور کاشان را از دست ندهيد. وجود انبوهي از آثار باستاني، مربوط به تاريخ دور و نزديک ميهن سرافرازمان، شما را به سفر چندباره به اين شهر با تور کاشان، واخواهد داشت، چون نمي­توانيد در فرصت محدود يک تور، همه آنها را درست و حسابي ببينيد…!

وقتي با تور کاشان در باغ موزه فين کاشان راه مي­رويد، لذت جانانه قدم زدن در خانه باغ هاي باشکوه قديم را با تمام وجود درک مي­کنيد، باغي به قدمت تاريخ کهن ايران…نمي­شود که به باغ فين برويد و يادي از اميرکبير نکنيد. در کنار ديگر عمارت هاي سلطاني، حمام فين، که محل قتل اسطوره فرهنگ و سازندگي ايران، ميرزا تقي خان اميرکبير است در اين باغ جاي دارد.

با تور کاشان سري به خانه ­هاي قديمي کاشان بزنيد. خانه­هايي که معرکه هنر و تمدن هستند. وقتي به خانه طباطبايي ها مي­‌رويد، باور اينکه روزي، خانواده­اي در اين خانه مجلل زندگي مي­کرد برايتان مشکل است. خانه­اي با 4700متر زيربنا، ۴۰ اتاق، ۴ سرداب (زیرزمین)، ۴ حیاط، ۳ بادگیر و ۲ رشته قنات، نمادي از شاهکار معماري اسلامي که تنها دو قرن از قدمت آن مي­‌گذرد.  

خانه عامري ها و عباسيان هم کم از خانه طباطبايي­ها ندارند. وقتي در اين خانه ها مي­گرديد، مواظب زمان باشيد. نکند شب شود، کارمندان ميراث فرهنگي در خانه ها را ببندند و بروند و شما در اتاق­هاي تودرتو، مبهوت و سرگرم تماشاي هنر اصيل معماري ايراني، بادگيرها، منبت کاري­ها، گچ­بري­ها، مقرنس­کاري­ها باشيد و پشت در بمانيد!

شايد شما هم از آن دسته افرادي باشيد که با قدم زدن در خيابان­هاي اطراف دانشگاه تهران، حس غريب تحريک براي درس ­خواندن را در خود تجربه کرده­ باشيد. به شما قول مي­دهم وقتي با تور کاشان به مسجد و مدرسه آقابزرگ مي­رويد، اين حس چندين برابر قويتر ، در شما غليان خواهد کرد. مسجد و مدرسه­اي با حجره­هاي ديدني با قدمتي در حدود دويست سال، که به پاسداشت آقابزرگ نراقي بنا شده است.

از تور کاشان بخواهيد تا شما را به نوش آباد ببرد. شهري نزديک کاشان. در آنجا شهر زیرزمینی اویی شما را از اعماق زمين مستقيماً به اعماق تاريخ خواهد برد. شهري در سه طبقه، به وسعت 4 کيلومتر که تا عمق 18 متري زمين نفوذ کرده است. آنجا لبريز از حس احترام مي­شويد به انسان­هايي که با دست­هاي خود چنين عظمتي را در دل زمين خلق کرده‌­اند.

از آنجا با تور کاشان به ابيانه برويد. روستايي با مناظري دلنواز و ساختاري اعجاب­‌انگيز که بر دامنه رودخانه بنا شده است.

وقتي با تور کاشان سفر مي­کنيد، حرم مطهر امامزاده سلطان علی‌ابن محمدباقر (ع) در مشهد اردهال هم فرصتي مغتنم است تا سياحت خود را با زيارت کامل کنيد. راستي سهراب سپهري هم در کنار امامزاده آرميده است. نرم و آهسته به سراغ او برويد تا “چيني نازک تنهايي” او ترک بر ندارد.  

خيلي جاها مانده است. مسجد جامع کاشان، تپه­هاي سيلک، حمام سلطان امیراحمد، خانه آل ياسين، خانه بروجردي­ها و از همه مهمتر بازار کاشان براي خانم­هاي عاشق خريد…

گفته بودم… يک بار ديگر هم بايد با تور کاشان به کاشان بياييد…!