19 اسفند 1396
0 دقیقه خواندن

مکزیک رکورد دار گردگشری در سال 2017

صنعت گردشگری می تواند به عنوان یکی از درآمدزاترین صنایع برای هر کشوری محسوب شود. طبق گزارش هایی که مقامات گردشگری در کشور مکزیک اعلام کرده اند: این کشور توانسته حدود ۲۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار از طریق صنعت گردشگری خود کسب کند. با توجه به این که عدد قابل توجهی است،اطلاعات بسیار بسیار مفیدی را جمع آوری کرده ایم تا شما اطمینان حاصل کنید از رکوردی که توسط کشور مکزیک ثبت شده است.همانطور که در متن بالا اشاره کردیم کشور مکزیک در سال ۲۰۱۷ رکورد دار گردشگری در جهان بوده است. براساس داده های موجود، ۳۹ میلیون و ۳۰۰ هزار مسافر از مکزیک دیدن کرده اند که این تعداد به نسبت سال ۲۰۱۶، ۱۲ درصد رشد داشته است. درآمد حاصل از این تعداد مسافر به کشور مکزیک ۲۱ میلیارد  و ۳۰۰ میلیون دلار راه شامل می شود.

رکورد گردشگری مکزیک

وزیر گردشگری کشور مکزیک در گزارش های خود اعلام کرده: “پس از صنعت خودرو، گردشگری مهمترین راه درآمدزایی مکزیک است.”

همچنین در ادامه این گزارش وزیر گردشگری با بیان این موضوع که این کشور باز هم قصد دارد تا گام های مثبتی در زمینه گردشگری کشور مکزیک بردارد. زیرا صنعت گردشگری در مکزیک سبب شده است تا ۱۰ میلیون نفر از مردم این کشور از طریق درآمد حاصل از گردشگری مکزیک زندگی خود را بگذرانند. آمار و ارقام موجود نشان می دهد، از سال ۲۰۱۲، تولید ناخالص داخلی مکزیک به طور متوسط ۲٫۵ درصد در سال افزایش یافته است، که این خود می تواند در رشد اقتصادی یک کشور تاثیر بسیار گسترده ای را شامل شود.

وزیر گردشگری مکزیک در پایان گفت: بخش گردشگری مکزیک، پیشرفت بی سابقه ای در توسعه ارائه یک توریسم مدرن، رقابتی و سازگار با محیط زیست را در سال ۲۰۱۷ تجربه کرده است، امید داریم تا در سال های پیش رو این صنعت را به پیشرفت قابل توجه تری نسبت به سال ۲۰۱۷ برسانیم.


آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با ما همراه باشید.