10500 گردشگر در موزه فرش

30 آذر 1396
1 دقیقه خواندن

موزه فرش مورد بازدید 10500 گردشگر

بازید بالا از موزه فرش

پریسا بیضایی رئیس موزه فرش ایران در مقابل گزارشگران حاضر شد و اعلام داشت که : آمار گردشگران خارجی حدود 6 هزار و 500 نفر و گردشگران ایرانی نیز بیش از چهار هزار نفر بوده است.
زمانی که از ایشان درباره میزان بازدید های امسال نسبت به مورد مشابه در سال گذشته سوال شد اعلام کرد: سال گذشته 9هزار گردشگر از این موزه تخصصی دیدن کردن که از این میزان چهار هزار نفر را گردشگران خارجی و مابقی را علاقه مندان ایرانی به خود اختصاص دادند.
بیضایی ادامه داد در حال حاضر 2 هزار تخته فرش در این موزه وجود دارد که 150 اثر در معرض دید عموم قرار گرفته است. در مکان همچنین گلیم و تابلو فرش از دوره صفوی تا معاصر نگه داری می شود.
وی از پیشنهاد ثبت ملی 30 اثر از موزه فرش خبرداد و گفت: با نظر مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران پرونده 300 شیء با ارزش موزه های از جمله آبگینه، نقاشی پشت شیشه، فرش، هنرهای ملی و رضا عباسی برای حفاظت بیشتر در حال تکمیل شدن است.
وی در خصوص رایزنی و تبادلات فرهنگی موزه فرش با سایر کشورها گفت: در حال حاضر با سفارتخانه های ایتالیا، اتریش، صربستان و ارمنستان رایزنی شده است تا نمایشگاه مشترک در این کشورها برپا شود.
وی با بیان اینکه قیمت بلیت برای گردشگران هنوز تغییری نداشته است خاطر نشان کرد: ورودی برای گردشگران داخلی 2هزار و 500 تومان و برای گردشگران خارجی 15 هزار تومان می باشد.
موزه فرش ایران در تهران خیابان کارگر شمالی- تقاطع خیابان دکتر فاطمی قرار دارد. ساعت بازدید روزانه در نیمه دوم سال از 8 تا 17 است.آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با ما همراه باشید