50 هزار شغل در حوزه بوم گردی و صنایع دستی

4 بهمن 1396
0 دقیقه خواندن

ایجاد 50 هزار شغل در حوزه بوم گردی و صنایع دستی 

ایجاد 50 هزار شغل

مطابق با گزارشی که در روز چهر شنبه از آقای سعید اوحدی در نشست اعضای قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان جمع آوری شده است ایشان صحبت هایی کرده اند درباره اینکه : دولت با تصویب قانون حمایت از اشتغال و توسعه گردشگری و صنایع دستی روستایی، 24 هزار میلیارد ریال برای رونق و کارآفرینی در روستاهای کوچک اختصاص داد. 
وی ادامه داد: در قانون حمایت از اشتغال روستایی، 120 هزار میلیارد ریال برای توسعه اشتغالزایی و رونق شهرها و روستاهای کوچک در نظر گرفته شده است که به درآمدزایی مردم این مناطق کمک می کند و با اجرای این مصوبه در شهرهای کوچک و روستاها، شاهد رشد اقتصاد و رونق روزافزون خواهیم بود. 
او که در پست معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است اظهار کرد: برای رونق صنعت گردشگری در کشور، کارهای موثری انجام و در یک ماه گذشته 325 طرح گردشگری در سامانه بهین یاب ثبت شده است. 
اوحدی به ظرفیت های استان همدان در زمینه گردشگری سلامت اشاره کرد و گفت: تنوع موضوعات گردشگری در همدان، این استان را از دیگر نقاط کشور متمایز می کند و وجود مقبره بوعلی سینا می تواند پیشرفت همدان در حوزه گردشگری سلامت را موجب شود. 
وی طب سنتی را از دیگر موضوعات موثر در رونق گردشگری سلامت همدان برشمرد و گفت: نرخ بیکاری بسیاری از استان های کشور 2 رقمی است اما استان همدان فاصله معناداری با بسیاری از استان ها و به خصوص استان های هم جوار دارد. 
اوحدی ظرفیت انسانی و پیگیری های مدیران استان همدان را قابل توجه دانست و افزود: ایجاد اشتغال، مبارزه با بیکاری و رشد و رونق تولید، خروجی انسجام و تعاملی است که در استان همدان وجود دارد . 
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: با همت استاندار و همراهی نمایندگان مجلس، گام های بلندی برداشته و گره های بسیاری در این استان باز شده است. 
حمیدرضا حاجی بابایی افزود: در این راستا مشکلات پتروشیمی ابن سینا و هگمتانه همدان حل شده و با قول مساعد وزیر نفت قرار است 100هزار بشکه نفت برای خوراک پالایشگاه همدان اختصاص یابد. 
وی اظهار کرد: در هیچ دوره ای هماهنگی مجمع نمایندگان استان، همچون این دوره نبوده است و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی با مدیران ارشد استان هماهنگی و تعامل دارند. 
تعهد استان همدان در سالجاری در حوزه اشتغال ایجاد 19 هزار و 980 شغل است که تاکنون بیش از 15 هزار شغل ایجاد شده است.


آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با ما همراه باشید.