مفهوم بلیط هواپیمای چارتر

24 آبان 1396
1 دقیقه خواندن

بلیط هواپیما چارتر |بلیت هواپیما چارتر

اگر شما هم جز کسانی هستید که از هواپیما برای سفر کردن استفاده می کنید ، قطعا خرید بلیط هواپیما چارتر ارزان و مدیریت هزینه های سفر یکی از مهم ترین چالش هایی است که پیش روی شما قرار دارد. اگر در اینترنت به دنبال بلیت هواپیما باشید و یا تجربه ی سفر با هواپیما را داشته باشید حتما به واژه ی چارتر بر خورد خواهید کرد .اما اینکه معنی چارتر چیست ؟ ، بلیط هواپیما چارتر چیست ؟

و…. سوال هایی هستند که ممکن است جواب مشخصی برای آنها نداشته باشید

آژانس گردشگری پرستو سیر قصد دارد در این مقاله شما را با خرید بلیط هواپیما چارتر  آشنا وجهت مدیریت هزینه هایتان شما رایاری کند.

بلیط هواپیما چارتر

معنی کلی بلیت هواپیما چارتر

واژه ی چارتر (charter ) در لغت به معنی در بست کرایه کردن یا اجاره کردن است . کاربرد کلمه ی چارتر مختص هواپیما نمی باشد بلکه برای هتل ها و سایر وسایل حمل و نقل نظیر قطار نیز مورد استفاده قرار می گیرد.در اینجا منظور از چارتر بلیط هواپیما چارتر می باشد .

بسیاری از آژانس های گردشگری همه یا بخشی از بلیط های یک پرواز را از شرکت ارائه دهنده بلیط اجاره می کنند و مسئولیت فروش بخشی از بلیط های آن هواپیما را بر عهده می گیرند وقتی چنین اتفاقی می افتد در صورت عدم فروش صندلی های اجاره شده توسط آن آژانس گردشگری پرستو سیر مسدولیت تقبل هزینه ها بر عهده ی خود آژانس یا همان آژانس چارتر کننده می باشد . بنابراین در بعضی از روز های سال که تقاضا برای هواپیما کم است برای جلوگیری از ضرر بیشتر آزانس گردشگری بیلط ها را به قیمت های پایین عرضه می کند و قیمت بلیت هواپیما چارتر در آخرین لحظات به پایین ترین حد خود می رسد ، و به نوعی در واقع شما بلیت هواپیما لحظه آخری خریداری میکنید.

انواع بلیت هواپیما

به طور کلی دو نوع بلیط هواپیما وجود دارد : بلیط هواپیما سیستمی و بلیط هواپیما 4 تری

بلیط هواپیما سیستمی : این نوع از بلیط ها توسط شرکت هواپیمایی مربوطه ( ماهان ، ایران ایر ،قشم ایرو…)  و به صورت مستقیما به فروش می رسند و عموما برای سفر های از قبل تعیین شده و برنامه ریزی شده مناسب هستند .

مزیتی که بلیط هواپیما سیستمی به بلیط هواپیما چارتر دارد در امکان کنسل کردن بلیط با استرداد بخشی از مبلغ بلیط است .

بلیت هواپیما چارتر : این نوع از بلیط ها بر خلاف بلیط های سیستمی امکان کنسل کردن ندارند و عموما برای سفر هایی که نیاز به برنامه ریزی ندارند مورد استفاده قرار میگیرند بلیت هواپیما چارتر را در مسیر های پرتردد میتوان پیدا کرد و برای مسیر هایی که رفت آمدشان کم است غالبا بلیط هواپیما چارتر یافت نمی شود.

بلیط هواپیما چارتر

خرید بلیط هواپیما چارتر

اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که زیاد سفر می کنید و برای سفرهایتان نیاز به این ندارید که از قبل برنامه ریزی کنید بهترین نوع خرید بلیط هواپیما چارتر می باشد تا هزینه ی کمتری را متحمل شوید .

اما گاهی اوقات اتفاق می افتد که افراد به علت ارزان تر اراده دادن برخی از سایت ها اقدام به خرید بلیت هواپیما چارتری می کنند و پس از مراجعه به فرودگاه متوجه می شوند که نام آنها در لیست مسافران نیست یا اینکه اصلا چنین پروازی در آن روز مشخص وجود ندارد .

 

اما آزانس گردشگری پرستو سیر به شما این اطمینان را می دهد که با خیال راحت بلیت هواپیما چارتر را خریداری کنید چرا که آژانس گردشگری پرستو سیر صرفا بلیت هواپیما 4 تر مربوط به چارتر کننده های معتبر را ارئه می دهد.