آنچه باید در مورد خرید بلیط هواپیمای خارجی بدانیم

10 مهر 1398
0 دقیقه خواندن

خرید بلیط هواپیمای خارجی از مهمترین اقدامات اولیه برای مسافرت به خارج از کشور است، که می توان آن را به صورت سیستمی و آنلاین یا به صورت خارجی و چارتری تهیه کرد که برخلاف گذشته، هم اکنون خرید بلیط هواپیمای خارجی بسیار آسان بوده و طبق شرایطی در کمترین زمان به صورت آنلاین انجام می شود.

خرید بلیط هواپیمای خارجی

یکی از مهمترین اقدامات اولیه برای مسافرت به خارج از کشور، خرید بلیط هواپیمای خارجی است. سفر خارجی برای کسانی که تجربه آن را زیاد داشته اند آسان است اما برای کسانی که اولین بار قصد این سفر را دارند کمی چالش برانگیز است به همین دلیل برای تجربه مسافرت خارج از کشور احتمالا اولین یا مهمترین موردی که به ذهنتان میرسد خرید بلیط هواپیمای خارجی باشد. که با مراجعه به یکی از آژانس های هواپیمایی، بلیط هواپیمای خارجی خود را رزرو می کنید. اما همانطور که میدانید در گذشته روند خرید بلیط هواپیما پیچیده بود و نیاز به صرف زمان و هزینه اضافی از طریق آژانس های هواپیمایی انجام می شد. در حالی که هم اکنون با پیشرفت تکنولوژی، وب سایت های خرید اینترنتی ایجاد شده اند و شرایطی فراهم شده که بتوانیم با کمترین زمان ممکن یکی از مهمترین اقدامات اولیه سفر به خارج از کشور که خرید بلیط هواپیمای خارجی است را آنلاین تهیه کنیم. لازم است بدانید از وب سایتی که بلیط خرید می کنید حتما دارای نماد الکترونیک و مجوزهای لازم برای فروش بلیط هواپیما از سازمان هواپیمایی کشور باشد و همچنین آن وب سایت دارای گواهینامه امنیت بین المللی باشد تا از حفاظت اطلاعات کاربری خود مطمئن باشید.

برای خرید بلیط هواپیمای خارجی لازم است اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید تا برای انتخاب مقصد و بلیط هواپیما برنامه ریزی صحیحی داشته باشید در غیر این صورت ممکن است تایم های مناسب پرواز را ازدست دهید و سفری پرهزینه داشته باشید! معمولا وب سایت های مختلف آژانس های هواپیمایی خدماتی در زمینه انتخاب ایرلاین ها و تایم های پروازی مناسب ارائه می دهند که با استفاده از آنها میتوان علاوه بر کاهش هزینه، از رضایتمندی سفر نیز برخوردار شد. پس بهتر از تیم های پشتیبانی 24 ساعته این آژانس ها برای خرید بلیط هواپیمای خارجی مشاوره بگیرید.

نحوه خرید بلیط هواپیمای خارجی

بلیط هواپیمای خارجی را می توان به صورت سیستمی یا خارجی و چارتری تهیه کرد که اگر به صورت سیستمی خریداری شود به صرفه تر است زیرا قابلیت تعویض یا استرداد دارد و اگر تمایل به کنسل آن داشتید می توانید با پرداخت مبلغ کمی برای جریمه، مابقی پول خود را پس بگیرید. همچنین با خرید بلیط هواپیمای خارجی به صورت سیستمی از ثابت بودن نرخ بلیط هواپیما اطمینان حاصل می کنید و هم اینکه خرید بلیط هواپیما به صورت سیستمی برای کودکان 2 تا 12 سال به صورت نیم بها عرضه می شود. در صورتی که خرید بلیط هواپیما به صورت خارجی یا چارتری نسبت به خرید سیستمی قیمت کمتری دارد اما در صورت کنسل کردن بلیط هواپیمای خارجی هیچ پولی به شما برگردانده نمی شود و بلیط به طور کلی سوخت می شود. بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیمای خارجی این است که زودتر از زمان رفت اقدام به خرید کنید. همچنین برای مسافرت به کشورهایی که تعطیلی رسمی آن ها یکشنبه و دوشنبه است، بهتر است روز چهارشنبه خرید بلیط هواپیمای خارجی خود را انجام دهید که قیمت کمتری دارد. و همینطور می توانید با بررسی ایرلاین های مختلف در زمان های مختلف ارزان ترین بلیط هواپیمای خارجی به مقصد خود را تهیه کنید.

برای  خریدبلیط هواپیمای خارجی به صورت آنلاین باید ابتدا به وب سایت آژانس هواپیمایی مورد نظر مراجعه کرده و بخش جستجوی پرواز، مبدا و مقصد و تاریخ سفر و … را وارد کنید تا لیست پروازها نمایش داده شود سپس با بررسی اطلاعات دقیق هر پرواز مشخص شده می توانید پرواز مورد نظر خود را تایید و ثبت نمایید، پس از آن در گام بعدی باید مشخصات خریدار و سپس مشخصات مسافران را وارد کنید تا اطلاعات شما ثبت شود. مرحله ی بعد انتخاب سرویس هاست که میتوانید خدماتی مانند ویزا، ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و … را ثبت کنید تا فاکتور شما صادر شود و بعد از آن با قبول قوانین قرارداد و ثبت رزرو نهایی به درگاه بانکی متصل می شوید تا به صورت آنلاین هزینه خرید بلیط هواپیمای خارجی خود را پرداخت کنید و مدارک شما آماده دانلود شود و به راحتی و در کمترین زمان بلیط خود را تهیه می کنید.