تور چابهار، تور شگفتی و زیبایی

5 مرداد 1398
1 دقیقه خواندن

 

 

چابهار شهری در جنوب شرقی استان سیستان و بلوچستان است. به دلیل آب و هوای معتدل و خنک، این شهر به «چهار بهار» معروف شد و با گذر زمان به چابهار تغییر کرد. در این شهر هر چهار فصل همچون بهار هستند و آب و هوا بسیار مطلوب است. این شهر تنها بندری ایران است که به اقیانوس متصل است و در مجاورت دریای عمان و اقیانوس هند واقع است.

چابهار شهری در جنوب شرقی استان سیستان و بلوچستان است. به دلیل آب و هوای معتدل و خنک، این شهر به «چهار بهار» معروف شد و با گذر زمان به چابهار تغییر نام داد. در این شهر هر چهار فصل همچون فصل بهار هستند و آب و هوا بسیار مطلوب است. این شهر تنها بندری ایران است که به اقیانوس متصل است و در مجاورت دریای عمان و اقیانوس هند واقع است. جاذبه های طبیعی در این شهر بسیار زیاد هستند. از این رو تور چابهار به بسیاری از توریست ها و بازدیدکنندگان داخلی و خارجی پیشنهاد می شود.

محل اقامت توریست ها در تور چابهار

معمولا بازدیدکنندگانی که تور چابهار را انتخاب می کنند در هتل بین المللی لاله یا هتل لیپار ساکن می شوند، زیرا این هتل ها بهترین محل اقامت در چابهار هستند و قیمتشان هم منطقی است. هتل های دیگری نیز وجود دارند که در تور چابهار مورد استفاده قرار می گیرند مانند هتل سپیده یا هتل کشتیرانی. با این حال بسیاری از توریست ها ترجیح می دهند در مناظر طبیعی این شهر خانه یا ویلا اجاره کنند.

 مناطق دیدنی که باید در تور چابهار از آن بازدید نمایید

این شهر دیدنی های زیادی دارد و توریست های بسیاری در تور چابهار از آنها بازدید می کنند. یکی از این دیدنی های کوه هار مینیاتوری است که به کوه های مریخی نیز معروفند. نمونه دیگری از ین کوه ها در ایران وجود ندارد و یکی از جاذبه های بسیار دیدنی در تور چابهار می باشند. کوه گِل افشان از جاذبه های منحصر به فرد این شهر است که پیشنهاد می شود توریست ها در تور چابهار حتما از اینجا دیدن کنند. کوه گِل افشان یک پدیده جغرافیایی نادر است که منطقه کنارک واقع شده است. زمانی که از این کوه بالا بروید و به قله برسید منطقه ای به وسعت یک و نیم متر را مشاهده می کنید که هر دقیقه مقدار گِل به صورت حباب از حفره وسط کوه به بیرون پرتاب می شود. آثار دیدنی که در تور چابهار برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته می شوند بسیار متنوع هستند. یکی دیگر از این آثار  رودخانه باهو کلات است. این رودخانه زیستگاه کروکودیل پوزه کوتاه ایرانی یا گاندو است. این گونه کروکودیل یکی از کمیاب ترین گونه ها در دنیا است و در این منطقه تحت حفاظت شدید محیط زیست قرار دارد. دیدنی جذاب دیگر در تور چابهار حتما باید به آنجا بروید، تالاب صورتی رنگ لیپار است. تالاب لیپار به دلیل وجود املاح و مواد معدنی به رنگ صورتی در آمده است. در جهان نمونه های کمی از این دست تالاب ها وجود دارند، در واقع تنها 5 تالاب رنگی در دنیا موجود است. آب این تالاب ها مناسب انسان نیست و بسیار طور می باشد. از این رو پیشنهاد می کنیم حین بازدید از این تالاب در تور چابهار به هیچ عنوان از این آب مصرف نکنید. قبرستان جن ها یکی از آثار دیدنی مرموز چابهار است. این مکان در واقع روستانی باستانی است که در تور چابهار مسافران از آنجا بازدید می کنند. طبق باورهای باستانی مردم این منطقه و به دلیل سکوت بیش از حد، به این روستا قبرستان جن ها می گویند. آثار دیگری که باید حتما در تور چابهار از آنها بازدید شود عبارتند از: غارهای بان میستی، درخت مکرزن، مسجد جامع تیس،  قلعه پرتغالی ها، ساختمان تلگراف، اسکله کنارک، روستای پزم تیاب، قلعه پیروز گت و غیره.

غذاها و نوشیدنی هایی که باید در تور چابهار امتحان کنید

چابهار نیز مانند بسیاری از شهرهای ایران دارای غذاهای محلی خاص خود است. خرما و ماهی جز اصلی بیشتر غذاهای محلی این منطقه هستند. برخی از این غذاها عبارتند از: تباهگ، بت ماش، تخلان، تنورچه، املت سوزی، تیموش و دوتینی، شیرینی چنگال و کراهی میگو. نوشیدنی های خاص چابهار نیز عبارتند از شیر چای یا چای ماسالا و دوغ پا.