کلیسایم را با دست های خالی ساختم

14 مهر 1396
1 دقیقه خواندن

درباره کلیسای دون جاستو ی اسپانیایی

20 کیلو متر از شهر مادرید که دور بشوید به کلیسای دون جاستو زیبا ولی نیمه کاره برخورد میکنید که 50 سال پیش ساخت آن شروع شده است .جاستو گالگو مارتینز که حالا 88 سال سن دارد ساخت این کلیسارا با دستان خالی شروع کرده است. این کلیسا را با اسم کلیسای جامع دون جاستو نیز میشناسند ،جاستوی پیر این کلیسا را به حضرت مریم تقدیم کرده و نام آن را نوئسترا سنیورا دل پیلار گذاشته است. 

جاستو گالگو مارتینز

جاستو معماری با دست خالی

جاستو گالگو مارتینز (Justo Gallego Martínez) معروف به دون جاستو (Don Justo)،سالها پیش به علت یک بیماری مجبور شد صومعه را ترک کند و دیگر نمیتوانستد در صومعه زندگی کند به 20 کیلو متری شهر مادرید اسپانیا رفت و ساخت یک کلیسای شخصی را برای خود آغاز کرد.و حالا این کلیسا یکی از معروفترین و بزرگترین کلیساهای اسپانیاست.

جاستو گالگو مارتینز

جاستو

 کلیسای شخصی خودم را ساختم

دون جاستو 50 سال پیش به تنهایی ساخت کلیسای جامع خود را آغاز کرد. وی برای انجام این کار هیچ حمایت مالی از طرف کلیسای رسمی نداشت. جاستو برای این که بتواند کار ساخت کلیسا را آغاز کند، بخشی از اموال و دارایی های خود را فروخت. زمین کلیسا نیز بخشی از میراث خانوادگی اوست. او کار خود را شروع کرد، بدون اینکه هیچ تجربه و یا دانشی در زمینه معماری، نقشه کشی، مهندسی و … داشته باشد. وی هر روز ساعت 3:30 از خواب بیدار شده و تمام طول روز را در این کلیسا کار می کند. با این که بخش های مختلف این کلیسا همچنان ناتمام است، اما نمای باشکوه و زیبای آن هر بیننده ای را به خود جذب می کند. درب اصلی این کلیسا بر روی بازدید کنندگان باز است. دون جاستو برای بازدید از کلیسای نیمه کاره اش، پولی دریافت نمی کند، اما صندوق هایی در کلیسا وجود دارد که هرکسی بنا به وسع و تمایلش می تواند مقداری پول در آن بیندازد.

کلیسای جامع دون جاستو

دون جاستو

دون جاستو

درباره کلیسای جامع دون جاستو

کلیسای دون جاستو، یک کلیسای جامع با بیش از 8 هزار متر مربع وسعت می باشد که در  شهر مخرادا دل کامپو (Mejorada del Campo) در نزدیکی مادرید قرار دارد. نمای این کلیسا از نقاشی های ساختمان های مذهبی قرون وسطایی الهام گرفته شده و برای ساخت آن از مواد بازیافتی و دست دوم استفاده شده است. دون جاستو برای ساخت پایه ستون ها ازحلبی های خالی گاز استفاده کرده و در بخش هایی از آن، سیم، جعبه های مقوایی و قطعات آهنی برای محکم کاری به کار برده است. در حال حاضر این ساختمان دارای یک طاق 40 متری، چند برج، یک صومعه و یک حیاط است و با تمام محدودیت های پیش روی دون جاستو، این کلیسا روز به روز در حال بزرگ تر شدن و کامل تر شدن می باشد.

 

دون جاستو

کلیسای دون جاستو


آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با ما همراه باشید.