همکاری فرهنگی ایران و ارمنستان

25 مهر 1396
0 دقیقه خواندن

اجرایی شدن 20 موضوع همکاری فرهنگی و هنری با ایران

همکاری فرهنگی ایران و ارمنستان

آرمن امیریان در افتتحایه ی نمایشگاه همکاری فرهنگی ایران و ارمنستان که به تاریخ شامگاه سه شنبه 25 مهرماه سال 96 به وقوع پیوست طی سخنرانی هایی اظهار کرده است: نمایشگاه امروز نتیجه تفاهم نامه ای است که رییسان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان در سال 2016 در ایروان امضا کردند.
وزیر فرهنگ ارمنستان کشور شمالی ایران در ادامه صحبت های خود گفت: یاد سرزمین و یادآوری پیشینه هر دو کشور ، یاد خاک و یاد پدران ما است.
او همچنین در ادامه صحبت های خود اینگونه تاکید کرد که : 103 شیئی که از ارمنستان در این نمایشگاه به نمایش در می آید رکورد قابل توجهی از نمایش آثار نفیس تاریخی در ایران است.

همکاری فرهنگی ایران و ارمنستان

امیریان ادامه داد: همانگونه که این نمایشگاه چند ماه پس از توافق اولیه اجرایی شد 20 موضوعی که در زمینه های فرهنگی و هنری در ملاقات با مقامات ایرانی مطرح شد نیز به زودی اجرایی می شود.
وزیر فرهنگ ارمنستان صحبت های خود را اینگونه ادامه داد که: من با رضایت و انرژی کامل روحی و روانی ایران را ترک می کنم و امیدوارم همه توافقات به زودی اجرایی شود و از کمک عزیزانی که برای برگزاری این نمایشگاه تلاش کردند قدردانی می کنم.
وی یادآور شد : فرهنگ صادق ترین و کوتاه ترین راه بین دو کشور است و ما را در رسیدن به اهداف مشترک یاری خواهد کرد.
نمایشگاه آثار باستانی پنج هزار ساله ارمنستان و ایران با نام «خاطره یک سرزمین» شامل 303 اثر ( 103 اثر از ارمنستان و 200 اثر از ایران) امروز(سه شنبه) در موزه دوران اسلامی با حضور گری لوئیس نماینده سال سازمان ملل، ارمن امیریان وزیر فرهنگ جمهوری ارمنستان، علی مرادخانی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سفرای بیش از 30 کشور گشایس یافت و به مدت سه ماه در معرض دید علاقه مندان خواهد بود.


آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با همراه باشید.