تطهیر میراث فرهنگی جهانی برای هندوها

18 آذر 1396
1 دقیقه خواندن

تطهیر هندوها در رودخانه یک مراث فرهنگی برای هند

تطهیر هندوها

یک دسته از صحبت ها و گزارش ها پیرامن تطهیر هندوها در رودخانه های هند به گوش رسیده است.به همین منظ.ر ما به طور مخصوص به بررسی این موضوع پرداختیم. این مراسم که کومب ملا ((Kumbh Mela نامیده می شود، از سوی یونسکو به عنوان ‘میراث فرهنگی نامشهود بشریت’ شناخته شده است.
این مراسم مجموعه ای از آیین های مربوط به عبادت و پاکسازی در رودخانه های مقدس است.
کومب ملا همراه با آیین هایی از کشورهای بوتسوانا، کلمبیا، ونزوئلا، مغولستان، مراکش، ترکیه و امارات متحده عربی آخرین مواردی هستند که از سوی یونسکو به عنوان میراث بشری اعلام شده اند.
کمیته بین دولتی برای حفاظت از میراث فرهنگی نامحدود سازمان ملل متحد، در دوازدهمین نشست خود در کره جنوبی این مراسم را به عنوان ‘نماینده میراث فرهنگی غیر واقعی بشریت’ تصویب کرد. کومب ملا یکی از بزرگترین گردهمایی جماعتی از زائران اهل یک دین محسوب می شود.
هند هم اکنون میزبان 35 اثر باستانی است که در فهرست میراث جهانی ثبت شده و رسما از طرف یونسکو به رسمیت شناخته شده اند. 
کومب ملا یک آیین دسته جمعی است که در آن جماعتی از پیروان این دین برای تطهیر خود در اطراف رودخانه های مقدس که مهمترین آنها گنگ است جمع شده و گناهان خود را درآن می شویند.
آنها اعتقاد دارند استحمام در آب این رودخانه ها همه گناهان شخص را پاک می کند.


آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با ما همراه باشید.