عدم موفقیت در گردشگری ایران

7 بهمن 1396
0 دقیقه خواندن

عدم موفقیت گردشگری ایران بی توجهی به رویدادهاستگردشگری ایران

مطابق با گزارشسی که توسط خبر نگار ما در سازمان میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی ایران جمع آوری شده است. محمد محب خدای اعلام کرده است : نمایشگاه فرصتی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری است تا به مردم و مخاطبان، انگیزه گردشگری داده شود.
وی ادامه داد: امسال این نمایشگاه براساس محصول گردشگری برپا شد و تلاش کردیم که محصولات گردشگری بر اساس ذائقه‌های مختلف معرفی شود تا هر فرد بتواند بر مبنای آن، مقصد سفر خود را انتخاب کند و مهم‌ترین برنامه نمایشگاه، معرفی ظرفیت‌ها و نمایش بسته‌های سفر بود.
محمد محب‌خدایی در ادامه صحبت های خود اینگونه ادامه داد : در این نمایشگاه، فعالان حوزه‌های تخصصی، مباحث خود را پیش بردند و بخش‌های دیگر نیز ظرفیت‌های سفر را به نمایش گذاشتند.
به گفته وی، سال آینده تمام فضای این نمایشگاه به حوزه گردشگری اختصاص خواهد داشت و هیچ نمایشگاه دیگری همزمان با نمایشگاه گردشگری برگزار نخواهد شد.
محب خدایی  در سمت معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد: در بخش گردشگری خوراک و کودک گام اول را برداشتیم و مطمئنا در این تجربه های جدید، نقاط ضعف و قوت داشتیم اما سال آینده بی‌شک شاهد رشد و توسعه در این بخش‌ها خواهیم بود.
وی یادآور شد: برنامه‌ریزی برای نمایشگاه سال آینده از همین امروز آغاز می‌شود، سطح مشارکت با توجه به حجم و علاقه بازدیدکنندگان جای افزایش بسیار زیادی دارد.
محب‌خدایی افزود: همه استان‌ها برای سال آینده متقاضی فضای بیشتری در نمایشگاه گردشگری هستند، همچنین شهرداری و بخش خصوصی هم به دنبال حضور جدی‌تر بوده و شهرداران کشور این حس را داشتند که می‌توانند با تغییر نگرش، یک پویایی اقتصادی در شهرشان ایجاد کنند.
وی تصریح کرد: نمایشگاه گردشگری آن‌قدر جاذبه داشته است که مردم درخواست تکرار آن را در سال دارند، از همین رو براساس محصولات گردشگری در طول سال در استان‌های مختلف نمایشگاه‌های متعددی برگزار خواهیم کرد و برای توزیع توازن سفر برای کل کشور نقشه داریم.
محب خدایی پس از این صححبت ها در ادامه اضافه کرد که : باید توجه کرد که در شهرها نوع برنامه‌ریزی برای جامعه گردشگری متفاوت است، گردشگر می‌خواهد بابت هزینه‌ای که پرداخت کرده است از محیط استفاده کند و در گردشگری نباید فقط به الفاظ خشک و فنی توجه کرد.
او همچینین اینگونه صحبت های خود را پایان داد که : ما در دوره گذار هستیم و امیدواریم در سال‌های بعد شاهد حضور بخش‌های مختلف به شکل بهتری باشیم و امیدوارم در نمایشگاه گردشگری سال آینده در سالن دو هزار نفره همایش‌های تخصصی را برگزار کنیم که برای هر بخش یک مدیر پروژه تعریف می‌شود تا مدیریت زمان و برگزاری به‌طور کامل مورد توجه قرار گیرد.
بدر ادامه باید به شما یاد آور شد که یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران، سوم بهمن ماه با حضور علی اصغر مونسان معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران در فضایی به مساحت 41 هزار متر مربع با حضور 500 شرکت داخلی و خارجی افتتاح شد و ششم بهمن ماه پایان یافت.
هرچند هنوز آمار رسمی از بازدیدکنندگان نمایشگاه امسال گزارش نشده است، مشاهدات میدانی نشان می دهد که این دوره از نمایشگاه از نظر استقبال مردمی با رشد قابل توجهی همراه بود.


آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با ما همراه باشید.