زیبایی های شیراز

20 فروردین 1396
1 دقیقه خواندن

در دنباله مقالات مربوط به معرفی استان فارس بعد از جاذبه های شهرستان شیراز میخواهیم به بعضی دیدنی های شیراز اشاره کنیم با آژانس گردشگری پرستو سیر همراه باشید.

دیدنی های شیراز

دیدنی های شیراز به تنهایی از اصلی ترین جاذبه های مربوط به استان فارس میباشد که به تنهایی بار عمده شهرت گردشگری این استان را بر دوش میکشددر دنباله به تعدادی از معروفترین این دیدنی ها را اشاره میکنیم

 

آرامگاه سعدی شیرازی

شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی بزرگترین شاعر، نویسنده و سخن سرای ایران، قرن هفتم در شهر شیراز متولد شد بعد از تحصیلات ابتدایی به نظامیه بغداد رفته سپس به بین النهرین، شام، حجاز و آفریقا سفر کرد و بعد از کسب تجارب فراوان به شیراز بازگشت. آرامگاه شیخ اجل سعدی شیرازی در دامنه کوه پهندژ واقع شده که بعد از وفاتش در این مکان که خانقاه خودش بوده به خاک سپرده شد.

در سال ۱۱۸۷ هجری کریم خان زند بنایی ارزشمند بر مزار سعدی احداث نمود و سنگ زیبایی بر مزار او قرار داد که هنوز هم باقیست، این بنا که در زمان قاجار چندین بار مرمت و تعمیر شده بود سرانجام در سال ۱۳۲۱ خورشیدی به وسیله انجمن آثار ملی ایران به شکل امروزی بازسازی شد. بنای اصلی آرامگاه سعدی ۲۶۱ متر مربع مساحت دارد و در باغی به وسعت بیش از 10000 متر مربع قرار دارد.

آرامگاه سعدی از مهمترین مراکز گردشگری استان فارس و شهرستان شیراز میباشد که شهرتی جهانی دارد و از مهمترین مقصد های برگزاری تور داخلی است.

بلیط هواپیمای ماهان اینترنتی

خرید اینترنتی بلیط ماهان

خرید اینترنتی بلیت ماهان

آرامگاه حافظ

خواجه شمس الدین محمد حافظ شیرازی یکی از نام آورترین شعرای ایران است که همهٔ ایرانیان به وجودش فخر می‌فروشند چنانکه دیوان حافظ بعد از قرآن پرفروش‌ترین کتاب در ایران است. تا جایی که مردمان از دیوان اشعارش فال می‌گیرند، آرامگاه حافظ در شمال شهر شیراز در مکانی به نام حافظیه قرار دارد.

در روزگار کریم خان زند تعمیراتی در این مکان انجام شده و سنگ مرمر نفیسی بر مزار حافظ نصب گردید، بعدها در روزگار قاجار ضریح فولادی بر روی مزارش ساخته شد و سرانجام بین سالهای ۱۳۱۴ تا ۱۳۱۷ خورشیدی به کوشش علی اصغر حکمت بنای کنونی با بهره گیری از عناصر معماری روزگار صفویه و زندیه توسط آندره گدار فرانسوی طراحی و به اجرا درآمد.

دیدنی های شیراز

هنرمندان، شاعران و مشاهیر بزرگی چون، اهلی شیرازی، عرفی شیرازی، علی اصغر -حکمت، فریدون توللی، فرصت شیرازی، وصال شیرازی و… در جوار خواجه شیراز آرمیده‌اند.

حافظیه شیراز جزو جاذبه های خاص و محبوب در میان تور داخلی بوده و همه روزه گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند.اگر شیراز را به عنوان مقصد گردشگری خود برگزیده اید، یکی از بهترین پیشنهادات بازدید از حاظیه شیراز است .

بیلط ارزان ماهان

بلیط هواپیمای ارزان ماهان

بلیت هواپیمای ماهان مشهد

باغ گلشن

باغ گلشن از مهمترین دیدنی های شیراز  که به دلیل قرار گرفتن در خیابان عفیف آباد شیراز به باغ عفیف آباد هم معروف است در جنوب خیابان قصر دشت قرار دارد، این باغ در حدود هزار متر مربع وسعت دارد و از زیباترین باغ های تاریخی شیراز است. باغ گلشن در دوران صفویه از باغ های سرسبز و آباد شیراز بوده و تفرجگاه بزرگان و امرای شیراز بوده است، در سال ۱۲۸۴ ه چری متحمل خان قوام اقدام به ساخت عمارتی در مرکز این باغ نمود، در سالهای پایانی سلسله قاجار این باغ به خواهر زاده قوام الملک (عفیه خانم) همسر فرمان فرما رسید. تزیینات و معماری این باغ آمیزهای از هنر هخامنشی و قاجار است.

بلیت هواپیمای ماهان دوبی

بیلت هواپیمای ماهان شیراز

بلیت هواپیمای ماهان کرمان

نارنجستان قوام

نارنجستان قوام از مجموعه بناهای تاریخی شیراز است که در انتهای خیابان لطفعلی خان زند قرار دارد. محمد رضا خان قوام الملک از خاندان بزرگ شیراز در روزگار قاجار عمارتی را با درختان گل سرخ و نارنج بنا نمود که از لحاظ آیینه کساری و گچ بری، منبتکاری و نقاشی بی نظیر است. این باغ در سال ۱۳۲۰ خورشیدی از سوی ابراهیم قوام به دانشگاه شیراز واگذار شد و مدتی هم مقاز مطالعات پرفسورپوپا، ایرانشناس معروف بوده است۔ نقاشی‌های سقف این عمارت منصوب به لطفعلی صورتگر نقاش پرآوازه دوران قاجار است.

نارنجستان قوام

تور شیراز همیشه از پرطرفدارترین تورهای داخلی بوده و هرساله گردشگران زیادی را جذب خود میکند، شیراز علاوه بر شگفتی های سیاحتی که دارد، راه های دسترسی فراوانی هم دارد از جمله آزاد راه ها ، راه آهن و حتی فرودگاه که ساده ترین و سریع ترین راه سفر به این شهر است و با تهیه بلیت هواپیما به آسانی میتوانید به این شهر سفر کنید.

خرید بلیت هواپیما داخلی