نمایش انجیل در تهران

4 دی 1396
0 دقیقه خواندن

نمایش انجیل در کتاب خانه ملی 

انجیل در تهران

مطابق با گزارشی که از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران جمع آوری شد، همزمان با میلاد حضرت عیسی مسیح (ع)، با همکاری معاونت اسناد و معاونت کتابخانه ­ملی، اسناد، انجیل خطی و کتب نفیس مسیحی کتابخانه ملی در محل موزه کتاب و میراث مستند ایران از روز دوشنبه چهارم دی­ماه به­ مدت دو هفته در ­معرض دید بازدیدکنندگان درآمد.
در کنار نسخه خطی ارزشمند با ویژگی­ های هنری کتاب­آ رایی و جلدسازی با تزئینات نقره، کتب نفیس و نادر چاپی از جمله اولین ترجمه لاتین به فارسی به­ نام «داستان مسیح» مربوط به 1639.م که در لایدن هلند به چاپ رسیده؛ کتاب مقدس: عهد عتیق و عهد جدید، چاپ لندن 1895م. که در اولین سفر ولیعهد وقت ایران به­ او هدیه شده است به ­چشم می‌خورد. 
در بخش اسناد، دست­ نوشته مقاله «شب میلاد مسیح» محمدعلی جمال­زاده برای مجله وحید؛ متن دعای ربانی به ­خط ارمنی همراه با ترجمه فارسی؛ دو قطعه کارت پستال که به مناسبت سال نو مسیحی توسط نخست وزیران انگلستان (هارولد ویلسون) و مجارستان، دردوره پهلوی برای نخست­ وزیر ایران ارسال شده از دیگر آثار شاخص به­ نمایش درآمده است.
بازدید از این نمایشگاه به ­مدت دو هفته همه روزه به­ جز روزهای پنج­شنبه و جمعه در محل موزه کتاب و میراث مستند ایران از ساعت 9 الی 15 برای عموم آزاد است.


آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با ما همراه باشید.