نگاهی به اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل

23 مرداد 1398
1 دقیقه خواندن

قبل از سفر و رزرو هتل باید با اطلاعات و اصطلاحات هتل ها آشنا بود. از انواع اتاق ها در هتل می توان به اتاق های یک الی سه نفره و سوئیت، فیستا سوئیت، کابانا و غیره اشاره کرد. از انواع تخت های هتل ها می توان از کاناپه تخت شو، تخت دو نفره، تک نفره و غیره اشاره کرد.

 سفر و اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل

اغلب افراد تمایل دارند قبل از رفتن به مسافرت یک برنامه ریزی کلی درباری سفر خود داشته باشند. هتل و محل اقامت یکی از مهم ترین بخش های مسافرت است. تصمیم گیری درباره ی مسئله ی هتل، به داشتن مقداری اطلاعات نیاز دارد. قبل از سفر باید اطلاعاتی درباره ی هتل مورد نظر خود داشته باشیم. این که چند نفر هستیم و چه نوع اتاق و هتلی می خواهیم نیازمند هماهنگی قبلی است. آیا اولین بار است که قصد اقامت در هتل را دارید؟ بهتر است با ما همراه شوید و کمی با اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل آشنایی پیدا کنید.

نوع اتاق ها در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل

در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل اتاق ها به چند دسته تقسیم می شوند. در دسته ی اول اتاق های یک الی سه نفره قرار دارند. در دسته ی دوم سوئیت، آپارتمان،استودیو، کانکت روم، کابانا و فیستا سوئیت قرار دارند، که به توضیح هریک به طور جداگانه می پردازیم.

دسته ی اول اتاق های در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل

اتاق یک نفره: این اتاق مخصوص یک نفر می باشد و در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل SGL است.

اتاق دو نفره: اتاق های دو نفره به صورت  Double یا Twin هستند . Double یعنی اتاقی که یک تخت دو نفره به هم چسبیده دارد و Twin اتاقی است که دو تخت مجزا دارد و اختصاراً با علامت DBL نشان داده می شود.

اتاق سه نفره: دارای ۳ تخت تک نفره و یا یک تخت تک نفره و یک تخت دونفره به هم چسبیده می باشد و در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل با علامت TPL نشان داده می شود.

دسته ی دوم اتاق در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل

سوئیت:    سوئیت در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل به اتاقی گفته می شود که قسمت جلوی آن پذیرایی و پشت آن اتاق خواب قرار گرفته است. در بعضی سوئیت ها یک آشپزخانه نیز وجود دارد.

آپارتمان: هر آپارتمان یک پذیرایی با یک الی سه اتاق دارد. در این آپارتمان ها یک سرویس مشترک به همراه آشپزخانه ای کوچک وجود دارد.

استودیو:  در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل به اتاق هایی که به شکل پذیرایی هستند، استودیو گفته می شود.

کانکت روم:  در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل به دو اتاق تودرتو که با یک در جدا شده است، کانکتد روم می گویند.

کابانا:  در این اتاق پنجره رو به محوطه ی استخر است که برای تعویض لباس می توان از چنین اتاقی استفاده نمود.

فیستا سوئیت: در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل اتاقی مخصوص عروس داماد است که پس از اتمام مراسم عروسی در اختیار عروس و داماد قرار می دهند. این اتاق مخصوص هتل هایی می باشد که سالن عروسی دارند.

نوع تخت در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل

در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل تخت ها انواع مختلفی دارند: تخت سالن پذیرایى یا کاناپه قابل تبدیل به تخت، تخت دیوارى، تخت تاشو، یک تخت یک نفره، دو تخت جداى تک نفره، یک تخت دونفره، یک تخت دونفره و دو تخت تک نفره، تخت دونفره بزرگ، تخت تک نفره ی بزرگ، تخت دوبل        دوبله ( Double- Double Bed)، تخت با تشک آبى و تخت دو طبقه.

انواع خدمات در اطلاعات و اصطلاحات هتل ها  

سرویس و خدمات نیز در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل ها انواعی دارد. اصطلاح O.R یعنی فقط رزرو اتاق بدون وعده ی غذایی. اصطلاح  B.Bیعنی یک اتاق و یک وعده ی صبحانه. اصطلاح F.B یعنی یک اتاق و هر سه وعده ی غذایی در هتل. اصطلاح ALL  یعنی یک اتاق و سه وعده ی غذایی همراه با یک وعده ی عصرانه و همچنین نوشیدنی رایگان. و در نهایت  U.ALL به معنای دریافت سه وعده ی غذایی و یک وعده ی عصرانه در طول یک روز می باشد.

سن در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل ها

در اطلاعات و اصطلاحات مربوط به هتل ها سن نیز به چشم می خورد. در هتل ها افراد بالای 12 سال بزرگسال محسوب شده و با اصطلاحADL  نشان داده می شوند. افراد 2 تا 6 ساله اطفال محسوب شده و با  اصطلاح  CHD     2-6 نشان داده می شوند. افراد 6 تا 12 سال نیز اطفال هستند، ولی با اصطلاح CHD 6-12  نشان داده می شوند و در نهایت نوزادان که زیر دو سال هستند و با اصطلاح  INFنشان داده می شوند. لازم به ذکر است که در هتل ها تختی به نوزادان تعلق نمی گیرد.