افزایش ۴٫۸ درصدی گردشگران خاورمیانه در سال ۲۰۱۷ 

2 بهمن 1396
1 دقیقه خواندن
 

رشد ۴٫۸ درصدی گردشگران خاورمیانه در سال ۲۰۱۷ 

 
فزایش گردشگری خاورمیانه
 

مطلبق با گزارشی که توسط سازمان گردشگری ارائه شده است این سازمان اعلام کرده استکه صنعت گردشگری در خاوریانه نسب به مدت معلوم در سال پیش با رشدی به میزان 4/8 روبرو بوده است.این بدین معناست که این منطقه رشد قابل توجهی را در خود جای داده است.

سازمان جهانی گردشگری (WTO) در گزارش خود از سال ۲۰۱۷ میلادی از حضور ۵۸ میلیون گردشگر در منطقه خاورمیانه خبر داد که حاکی از رشد ۴٫۸ درصدی در مقایسه با سال گذشته آن است.

هر چند حملات تروریستی در کشورهای مصر، تونس و ترکیه که در چند سال گذشته ضربه بزرگی به صنعت گردشگری منطقه خاورمیانه وارد کرده بود و اکثر اروپایی‌ها به سبب نگرانی‌های امنیتی از سفر به مقاصد توریستی آن امتناع می‌کردند، اما در سال ۲۰۱۷ میلادی چینی‌ها و روس‌ها با استقبال از مقاصد منطقه بار دیگر رشدی مثبت برای صنعت توریسم خاورمیانه رقم زدند.

صنعت گردشگری مصر در سال گذشته شاهد رشد ۵۵ درصدی شمار توریست‌ها بود و در حالیکه تعداد اروپایی‌ها همچنان در سرزمین اهرام کم است، اما چینی‌ها و گرشگران از کشورهای همسایه این کمبود را به خوبی جبران کرده‌اند.

«هاشم الدمیری» رئیس سازمان توسعه گردشگری مصر اعلام کرد:

پیش از این اروپایی‌ها به‌ویژه روس‌ها ۸۰ درصد از کل توریست‌های خارجی مصر را تشکیل می‌دادند، اما حالا این رقم ۵۲ درصد است و در حال حاضر توریست‌های چینی‌ها و هندی بین ۵ تا ۱۲ درصد از بازار گردشگری مصر را به خود اختصاص می‌دهند و توریست‌های کشورهای همسایه مصر نیز بین ۱۵ تا ۳۰ درصد این بازار را تامین می‌کنند.

ترکیه نیز پس از کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ که به کاهش شمار گردشگرانش به یک سوم انجامید، در سال ۲۰۱۷ شاهد رشد گردشگری بوده است و کشورهای روسیه، ایران و اوکراین از مهم‌ترین بازارهای تامین توریست خارجی برای ترکیه بوده‌اند. با این وجود مسئولان گردشگری ترکیه معتقد هستند گردشگران تازه‌وارد به این کشور در مقایسه با همتایان اروپایی‌ها و آمریکایی خود کمتر هزینه می‌کنند.

تونس دیگر کشور حاضر در منطقه خاورمیانه نیز در سال ۲۰۱۷ به لطف حضور پررنگ توریست‌های روسی و چین شاهد رشد ۲۳ درصدی در صنعت گردشگری در مقایسه با آمار سال گذشته آن بوده است.


آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با ما همراه باشید.