سطح امنیت برای گردشگری در ایران از درجه مطلوبی برخوردار است

5 مهر 1396
0 دقیقه خواندن

براساس گزارش یکی از خبرگزاری های رسمی امنیت گردشگری ایران در سطح بالاتری از ترکیه و روسیه قرار دارد،در ادامه این مطلب با آژانس گردشگری پرستو سیر همراه باشید.

امنیت در گردشگری ایران بالاتر از روسیه و ترکیه

محمد محب خدایی در مراسم روز جهانی گردشگری بااشاره به گروه های فعال در زمینه گردشگری ، پلیس مهاجرت و امنیت، استادان رشته گردشگری در دانشگاه ها ، رسانه ها ، وزراتخانه‌ها از جمله وزارت امور خارجه، وزارت کشور، وزارت بهداشت، امدادگران و سفیران بیان کرد: روز جهانی گردشگری برای افرادی که در این زمینه دارای فعالیت هستند از اهمیت ویژه ای برخوردار است، و در این زمینه تورهای مربوط به راهیان نور نیز به این جمع پیوستند.
محب خداییبا تاکید براینکه گردشگری در دولت یازدهم  بسیار مورد توجه قرار گرفته است، گفت:در اولین سال در برنامه ششم توسعه، هدف ایجاد 70هزار شغل برپایه اقتصاد مقاومتی است که در راس برنامه های ما قرار دارد.

همچنین معاون گردشگری کشور اشاره ای به  برنام های اساسی فعالیت های گردشگری کشور مانند پشتیبانی از بخش خصوصی ونگاهی به اقتصاد گردشگری: در گسترش گردشگری باید به فرهنگ اصیل توجه خاصی نشان دهیم و اصراف را از بین ببریم، حفظ تنوع طبیعی، همکاری افراد بومی و ارتقای بازاریابی در زمینه گردشگری باشیم.

محب خدایی با برشمردن شاخص‌های گردشگری ایران براساس آمار سازمان جهانی گردشگری دنیا عنوان کرد: ایران هم اکنون در رتبه ۹۴ جهان در حوزه گردشگری قرار گرفته است، همچنین رتبه رقابت پذیری گردشگری ایران در مقام ۷۹ و رتبه امنیت گردشگری ایران در مقام ۸۶ جهان است که از امنیت ترکیه و روسیه بالاتر است.

امنیت گردشگری ایران

همچنین اشاره ای به رنکینگ ۹۴ فرودگاه ایران در حوزه حمل و نقل هوایی، رتبه ۷۵ در حوزه حمل و نقل و بندری و رتبه ۳۸ در حوزه فرهنگ گردشگری داشت: بر مبنای آمارهای موجود باید شاهد تغییراتی اساسی در وضع گردشگری کشور باشیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگِی، صنایع دستی و گردشگری در پایان تاکید کرد: در سرتاسر دنیا از هر 10 شغل موجود یکی در حوزه گردشگری میباشد و در ازای هر شغل گردشگری 7 شغل فرعی و غیر مستقیم مربوط به گردشگری وجود دارد.


آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با همراه باشید.