ایرانی ها در ترکیه

11 آذر 1396
0 دقیقه خواندن

2 میلیون و 188 هزار ایرانی در ترکیه 

ایرانی ها در ترکیه

مطابق با یکی از گزارشانی که از وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه به استناد آمار اداره پلیس این کشورجکع آوری شده است، ایرانی ها پس از اتباع روسیه و آلمان سومین گروه پرشمار گردشگران خارجی ترکیه در سال جاری میلادی بوده اند.
بر اساس آمار اعلام شده، سال گذشته میلادی یک میلیون و 700 هزار گردشگر ایرانی به ترکیه سفر کرده بودند.
بنا به اعلام این مرجع رسمی ترکیه، در 10 ماه سال جاری میلادی چهار میلیون و 565 هزار گردشگر روس، سه میلیون و 336 هزار گردشگر آلمانی و 2 میلیون و 118 هزار گردشگر ایرانی از ترکیه دیدن کرده اند.
وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه همچنین مجموع گردشگران خارجی بازدید کننده از ترکیه در 10 ماه سال جاری میلادی را با 28 درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال گذشته 29 میلیون و 53 هزار نفر اعلام کرد.
رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه نیز چند روز قبل اعلام کرد که درآمد حاصل از صنعت گردشگری این کشور در سال جاری میلادی بر اساس پیش بینی ها بیش از 30 میلیارد دلار خواهد بود.
صنعت گردشگری ترکیه در سال گذشته میلادی به شدت متضرر شده و تعداد ورود گردشگران با 9 میلیون نفر کاهش، به حدود 25 میلیون نفر رسید.
سال گذشته میلادی همچنین درآمد گردشگری این کشور به عنوان یکی از مهمترین منابع درآمد ارزی، نزدیک به 30 درصد افت کرد.
بر اساس آمار موسسه آمار دولتی ترکیه در بخش صنعت گردشگری، در سال گذشته میلادی درآمد گردشگری ترکیه با 29.7 درصد کاهش نسبت به سال 2015 میلادی، به 22 میلیارد و 107 میلیون دلار کاهش یافت.
ترکیه امسال با اعمال برخی سیاست های تسهیل کننده و با بهبود روابط با روسیه و نیز پذیرش گردشگران برخی کشورها از جمله اوکراین و گرجستان تنها با کارت ملی آن کشورها، گامی مهم را برای رونق صنعت گردشگری خود برداشت.


آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با ما همراه باشید.