اصفهان گردشگرپذیرترین شهر جهان

7 آبان 1396
1 دقیقه خواندن

دیلی تگراف:اصفهان درصدر شهرهای گردشگری جهان

 اصفهان اولین شهر گردشگری جهان

«35 شهر زیبایی که باید قبل از مرگ آن‌ها را دید» عنوان گزارشی بود که روز شنبه توسط روزنامه دیلی تلگراف منتشر شد  و در طی آن این روزنامه اصفهان در لیست شهرهایی قرار داد که دارای بناهای بسیار زیاد تاریخی و دیدنی است.
«دیلی تلگراف» در این گزارش که درآستانه برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری «بازار سفرهای جهانی» منتشر شد به بیان فرازهایی از سفرنامه «رابرت بایرون» که در سال‌های دهه 1930 در فاصله میان پایان جنگ جهانی اول و دوم از انگلیس تا دورافتاده‌ترین سرزمین‌های دنیا را بازدید کرد، اشاره کرد ونوشت:«اصفهان فراموش‌نشدنی است و تصویر خود را در نگارخانه مکان‌هایی که برای هرکسی عزیز است، جای‌داده است. می‌توان تا ابد به سیاحت در این شهر پرداخت.»

بایرون هنر و هنرمند ایرانی را یک جادوی عجیب میداند و این مسوله را اینگونه بیان میدارد که: «از قرن یازدهم معمار گران و صنعت گران در این شهر به ثبت باورها و آن چیزی که این شهر را نسبت به سایر مکان‌ها متمایز می‌کند، پرداخته‌اند»
«رم» و «آتن» از دیدگاه بایرون نظیر شهری مثل اصفهان هستند و او این سه شهر را بسیار مطلوب و موافق با اهداف گردشگری میداند.  در حال حاضر هم ساختمان‌های اصفهان گویای همین شرایط است و این جادوی آن‌هاست مثل جادوی بسیاری از شهرهای باستانی دیگر.
نکته قابل‌توجه این گزارش قرار دادن اصفهان در صدر شهرهای زیبای جهان است و علاوه بر آن به 35 شهر دیگر ازجمله پاریس (فرانسه)، استانبول (ترکیه)، فلورانس و ونیز (ایتالیا) و لندن، آکسفورد و کمبریج (انگلیس) اشاره‌شده است.

گردشگران خارجی به اصفهان سرازیر میشوند

«گردشگران به ایران سرازیر می‌شوند» گزارشی بود که همین روزنامه یعنی دیلی تلگراف در فروردین ماه سال گذشته منتشر کرده بود و در آن به بررسی 18 نصویر از شهرهایی مثل تهران،اردبیل،شیراز،اصفهان،تبریز و چند شهر دیگر پرداخته بود.
این نشریه انگلیسی تصاویر یادشده را گواهی بر زیبایی‌های ایران و لزوم بازدید از این کشور عنوان کرده بود.
دیلی تلگراف همچنین چندی پیش ایران را بزرگ‌ترین مقصد اسکی‌بازی بکر دنیا معرفی کرده و نوشته بود: شرکت انگلیسی ‘اسنوورکس’ قصد دارد تا با برگزاری دوره‌های آموزش اسکی در ایران، پرده از زمین‌های بکر اسکی‌بازی در این کشور بردارد.
این مجموعه گزارش‌ها در حالی منتشر می‌شود که نمایشگاه بین‌المللی گردشگری «بازار سفرهای جهانی» قرار است از 15 تا 17 آبان در لندن برگزار شود. در این نمایشگاه شرکت‌های گردشگری ایرانی مانند سال‌های گذشته حضور خواهند داشت و به ارائه تور های داخلی ایرانی خواهند پرداخت.
در نمایشگاه سال گذشته شمار زیادی از علاقه‌مندان به حوزه گردشگری ایران ضمن استقبال از غرفه‌های شرکت‌های گردشگری ایرانی، در خصوص ازسرگیری تعاملات توریستی ازجمله برگزاری تورهای مسافرتی و گردشگری به ایران ابراز تمایل کردند.


آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با ما همراه باشید.