دیدنی های خوانسار در سفر به خوانسار (قسمت سوم)

19 آبان 1397
2 دقیقه خواندن

دیدنی های خوانسار در سفر به خوانسار (قسمت سوم)

شهر خوانسار، یکی از شهرستان های استان اصفهان است که در فاصله حدود 150 کیلومتری از شمال غربی شهر اصفهان واقع شده است. دیدنی های خوانسار در ایران شهرت دارند و کمتر کسی یافت می شود که نامی از جاذبه های گردشگری خوانسار را نشنیده باشد. خوانسار، شهری با پیشینه تاریخی و باستانی قوی است که نمادهای ارزشمندی از فرهنگ و تمدن را می توان در گوشه و کنار آن یافت.

گلستان کوه، دشت لاله های واژگون در شهر خوانسار

یکی از جذاب ترین و باشکوه ترین دیدنی های خوانسار را می توانید در منطقه گردشگری گلستان کوه این شهر تماشا کنید. این مکان جزو جاذبه های گردشگری اصفهان به شمار می رود و با نام دهکده گلستان کوه نیز در میان مردم شهرت یافته است. وسعت زمین های این منطقه حدود 45 هکتار است و شامل امکانات رفاهی، توریستی، گردشگری و تفریحی برای بازدید کنندگان می باشد.

دشت لاله های واژگونه منطقه گلستان کوه با آب و هوای بی نظیر و لذت بخش، جذاب ترین و هیجان انگیز ترین مناظر طبیعی را به نمایش گذاشته است. اگر در فصل بهار و تابستان، از اردیبهشت ماه تا اواخر خرداد به شهر خوانسار سفر کنید می توانید از تماشای مناظر بی بدیل این لاله های واژگون لذت ببرید. در سفر به خوانسار و با گردش در دامنه های گلستان کوه، تجربه خاطره انگیزی از طبیعت گردی منحصر به فرد را برای خود رقم خواهید زد.

لاله های واژگون در شهر خوانسار

 

 

روستای تیدجان، نمادی از فرهنگ و تمدن باستان

روستای تیدجان یکی از دیدنی های خوانسار است. این روستای باستانی و قدیمی در فاصله حدود 10 کیلومتری از شهر قرار دارد. مطالعات باستان شناسی، قدمت این روستا را به حدود 1500 سال پیش نسبت داده اند! این روستا از محله های متعددی تشکیل شده است که به یکدیگر متصل هستند. در روستای تیدجان یک قنات وجود دارد که موجب رونق کشاورزی در این منطقه شده است.

یکی از دیدنی های خوانسار در روستای تیدجان، پل ساسان نام دارد که قدمت آن به دوران حکومت ساسانیان باز می گردد. برخی از بناها و ساختمان های این روستا دارای قدمتی در حدود 300 سال هستند که این مسأله بسیار عجیب است و نیاز به مطالعات بیشتری دارد. در سفر به خوانسار با محله های قدیمی و آثار تاریخی مواجه خواهید شد که شاید در ظاهر، خرابه ای بیش نباشند اما بی شک، رمز و رازهایی در آن ها نهفته است!

روستای تیدجان در شهر خوانسار

امامزاده سید صالح خوانسار

یکی از دیدنی های خوانسار، بنای تاریخی با نام امامزاده سید صالح است؛ این بنا در حقیقت مقبره یکی از نوادگان امام موسی کاظم (ع)می باشد که در محله بیدهند این شهرستان واقع شده است. معماری بیرونی بنای این امامزاده و همچنین معماری داخلی آن بسیار خیره کننده ساخته شده است. ساخت ضریح امامزاده سید صالح، قدمت زیادی ندارد اما بسیار ماهرانه طراحی شده است.

به نظر می رسد مقبره امامزاده سید صالح و سایر امامزادگانی که در این مسیر قرار دارند، طی وقایع تاریخی در این مکان ایجاد شده اند. اگر به داخل بنای این امامزاده بروید، آینه کاری ها، کاشی کاری و گنبد افراشته آن توجه شما را به خود جلب می نماید. در اطراف این مکان، مانند روستای تیدجان، قناتی وجود دارد که به بهره برداری رسیده است.

امام زاده سید صالح در شهر خوانسار

تور های خوانسار را از ما بخواهید!

همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید . 77535544-021