هواپیمایی ماهان

13 آبان 1396
1 دقیقه خواندن

هواپیمایی ماهان | شرکت هواپیمایی ماهان

هواپیمایی ماهان در سال 1371 و با مجوز سازمان هواپیمایی کشوری، به عنوان شرکتی خصوصی تاسیس شد و یک سال پس از آن، یعنی در سال 1372، شروع به فعالیت کرد.

سهامدار اصلی این هواپیمایی موسسه‌ی خیریه‌ی مولی‌الموحدین است. اولین عملیات پروازی در ماهان با دو فروند هواپیمای توپولوف 154 و دو فروند هواپیمای ایلوشین 76 باری کلید خورد.

بلیط هواپیما ماهان

پروازهای داخلی ماهان در آن سال‌ها، محدود به مسیرهای کرمان و مشهد بود و پروازهای خارجی ماهان هم به مسیر مشهد به دمشق خلاصه می‌شد. آن‌چه بعدتر موجب تحول بلیط هواپیما ماهان  شد، خرید سه فروند ایرباس A300B4 در سال 1378 بود.

بهره‌برداری از هواپیمایی مدرن و البته غربی در یک شرکت هواپیمایی خصوصی در کشور، یکی از مهم‌ترین دلایل تحول یاد شده توسط هواپیمایی ماهان بود و البته، چنین حرکتی موجب بهره‌برداری از هواپیماهای دوربرد ایرباس A310 و A320 هم شد.

بلیط هواپیما ماهان هواپیمایی ماهان

آژانس گردشگری پرستو سیر با همکاری با ایرلاین ماهان توانسته انواع بلیط در زمینه های مختلف و پرواز های متفاوت و کلاس های گوناگون بلیط هواپیما ماهان را به شما ارائه دهد.

بلیط هواپیمای ماهان را می توانید از سایت پرستو سیر  و در بخش ماهان تهیه کنید از جمله مزیت خرید این بلیط هواپیما از از پرستو سیر این است که می توانید بلیط هواپیما ماهان را حتی از خود هواپیمایی ماهان ارزان تر تهیه کنید و در هزینه ها صرفه جویی کنید.

ناوگان هواپیمای ماهان

ناوگان هواپیمایی ماهان، در حال حاضر از 56 فروند هواپیمای مسافربری و باری تشکیل شده است و روزانه به 52 مقصد در اروپا، آسیا و خاورمیانه پرواز دارد. ایرلاین ماهان به مسیرهای داخلی و خارجی پرواز دارد. از پرواز داخلی ماهان می‌شود به مسیرهای زیر اشاره کرد:

 

پروازهای داخلی ماهان که از تهران می‌پرند: مشهد ـ کرمان ـ اهواز ـ ایرانشهر ـ بندرعباس ـ بیرجند ـ خرم‌آباد ـ رفسنجان ـ شیراز ـ کرمانشاه ـ زابل ـ زاهدان ـ قشم ـ ساری ـ سنندج ـ سیرجان

پروازهای داخلی ماهان که از ساری می‌پرند: مشهد ـ تهران

پروازهای داخلی ماهان که از قشم می‌پرند: تهران ـ اصفهان ـ کرمان

پروازهای ماهان که ازکرمان می‌پرند: مشهد ـ تهران

پروازهای ماهان ارزان که از مشهد می‌پرند: تهران ـ ساری ـ کرمان ـ اهواز ـ بندرعباس ـ اصفهان ـ زنجان ـ کیش

برنامه پروازهای داخلی ماهان که از بندرعباس می‌پرند: مشهد ـ تهران ـ تبریز

مقاصد خارجی ماهان هم از قرار زیر است:

پروازهای خارجی ماهان که از تهران می‌پرند: دبی ـ جده ـ نجف ـ کویت ـ کابل ـ اربیل ـ آلماتی ـ وارنا ـ دهلی ـ کوالالامپور ـ شانگهای ـ گوانگجو ـ استانبول ـ آنکارا ـ دوسلدورف ـ میلان ـ مسکو ـ سنت‌پترزبورگ

برنامه پروازهای خارجی ماهان که از دبی می‌پرند: تهران ـ قشم ـ مشهد ـ لار

پروازهای خارجی ماهان که ازکویت می‌پرند: تهران ـ مشهد ـ شیراز

پروازهای خارجی ماهان که از مشهد می‌پرند: دبی ـ نجف ـ کویت ـ بیروت ـ دمشق ـ جده ـ دمام ـ استانبول

کلاس‌های پروازی ماهان بسته به پرواز داخلی و یا خارجی بودنشان، اندک تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند.

موارد اشتراک بین کلاس پروازی تجاری داخلی با تجاری خارجی، بسیار زیاد است و در اکثر خدمات پروازی با هم مشترک هستند اما در موارد مشخصی مثل امکان پخش DVD/MP3 شخصی در کلاس تجاری پروازهای خارجی که در پروازهای داخلی این کلاس پروازی در ماهان در نظر گرفته نشده است، متفاوت هستند.

پرواز داخلی ـ کلاس تجاری ماهان

پذیرایی: غذاهای ویژه‌ی ایرانی و بین‌المللی، انواع نوشیدنی‌ها

سرگرمی: مجهز به تلویریون‌های 42″ در کابین

پرواز داخلی ـ کلاس معمولی

پذیرایی: پذیرایی معمول پروازها

سرگرمی: مجهز به تلویریون‌های 42″ در کابین

پرواز خارجی ـ کلاس تجاری ماهان

پذیرایی: غذاهای ویژه‌ی ایرانی و بین‌المللی، انواع نوشیدنی‌ها

سرگرمی: مجهز به تلویریون‌های 42″ در کابین، امکان استفاده از سیستم پخش DVD و MP3 شخصی هر مسافر در پروازهای بالای سه ساعت

خرید داخل پروازی: امکان خرید از برندهای معتبر دنیا در حین پرواز

خدمات آسایش: اهدای هدیه‌ی کیف ملزومات بهداشتی، آرایشی و تحریری در پروازهای طولانی، اهدای هدیه به کودکان 2 تا 12 سال، ارایه‌ی پتو و بالش بسته‌بندی شده و ضدعفونی

پرواز خارجی ـ کلاس معمولی

سرگرمی: مجهز به تلویریون‌های 42″ در کابین

خدمات شرکت هواپیمایی ماهان

یکی از خدمات مهم شرکت هواپیمایی ماهان خدمات باری این شرکت می باشد. این شرکت سال ها پیش با دو فروند هواپیما فعالیت خود را آغاز کرده است.شرکت هواپیمایی ماهان با برنامه ریزی طولانی مدت و رعایت استاندارد ها و مقررات قوانین بین الملل توانست به اهداف خود برسد.

این شرکت با بهره وری و رونق حمل و نقل توانست به یکی از معروف ترین شرکت های هواپیمایی تبدیل شود.هم اکنون با ناوگان عملیاتی مدرن مسیر های داخلی و خارجی را سازماندهی کرده و در حمل و نقل بسیار موفق است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما ماهان

آژانس گردشگری پرستو سیر ارئه دهنده خدمات تور داخلی و  بلیط هواپیما ،فروش ارزان ترین بلیط هواپیما ماهان را تضمین می کند و شما می توانید برای خرید بلیط هواپیمای ماهان به بخش خرید آنلاین بلیط هواپیمای ماهان سایت پرستو سیر مراجعه کنید.