تور مشهد و جاذبه های گردشگری این شهر

12 دی 1398
0 دقیقه خواندن

تور مشهد به دلیل وجود جاذبه های گردشگری متنوع و همچنین با توجه به واقع بودن حرم امام هشتم شیعیان امام رضا یکی از پر مخاطب ترین تورهای گردشگری داخلی از نظر سیاحتی و زیارتی می باشد. با توجه به این موضوع مشهد به عنوان دومین شهر دنیا در رابطه با جذب گردشگر مذهبی به شمار می آید و به مشهد الرضا شهرت یافته است.

مقدمه

تور مشهد به دلیل وجود جاذبه های گردشگری متنوع و همچنین با توجه به واقع بودن حرم امام هشتم شیعیان امام رضا یکی از پر مخاطب ترین تورهای گردشگری داخلی از نظر سیاحتی و زیارتی می باشد. با توجه به این موضوع مشهد به عنوان دومین شهر دنیا در رابطه با جذب گردشگر مذهبی به شمار می آید و به مشهد الرضا شهرت یافته است. اکثر آثار موجود در این شهر مربوط به قرن هشتم می باشد و مشهد سالانه پذیرای حدود بیست و پنج میلیون مسافر از اقسا نقاط ایران و سایر کشورها می باشد.

سفر با تور مشهد نسبت به سفر شخصی مزایایی از جمله کاهش هزینه سفر، برطرف شدن دغدغه های ناشی از رزرو بلیط و یا رزرو هتل اقامت را دارد که همه این موارد بر عهده ی آژانس برگزار کننده ی تور مشهد می باشد.

اطلاعات و موقعیت

مشهد به عنوان دومین شهر پرجمعیت ایران بعد از پایتخت در استان خراسان رضوی واقع شده است. این شهر با توجه به موقعیت جغرافیای خود که در قسمت شمال شرقی ایران می باشد دارای آب و هوایی معتدل با تابستان های گرم و خشک و زمستانی سرد و مرطوب است. این شهر دارای فرودگاه بین و المللی، ایستگاه راه آهن و سه ترمینال مسافربری می باشد. که برای سفر به این شهر شما می توانید بسته به علاقه خود از هر یک استفاده کنید.

در تور مشهد شما می توانید از جاذبه های متنوع این شهر با توجه به برنامه آژانسی که مسئولیت برگزاری تور مشهد را دارد استفاده کنید.

مهمترین جاذبه مشهد جاذبه مذهبی آن یعنی حرم امام رضا و دیگر اماکن متبرکه آن می باشد.

از جاذبه های تاریخی این شهر می توان به جاذبه مربوط به سده سوم میلادی با نام باز هوره اشاره کرد، از دیگر اماکن تاریخی می توان به ایستگاه راه آهن این شهر، آرامگاه فردوسی، گنبد خشتی و هارونیه، آرامگاه نادر شاه اشاره کرد.

جاذبه های طبیعی این شهر عبارتند از طرقبه، پارک جنگلی وکیل آباد، زشک، شاندیز، روستای گنک، آبشار ارتکند.

همچنین با توجه به سرمایه گذاری های اخیر در مشهد می توان از مراکز خرید موجود در این شهر مانند بازار رضا، مجتمع الماس شرق، پروما، آلتون، وصال و بازار خیام دیدن کرد.

بهترین زمان سفر به مشهد

با توجه به هدف شما از انتخاب تور مشهد زمان های سفر می تواند متفاوت باشد بسته به هزینه اگر در خانواده فرزندان در حین تحصیل ندارید در ماه های خرداد و دی که زمان امتحانات می باشد با نرخ های بهتر و مقرون به صرفه تری می توانید تور مشهد را تهیه کنید و یا انتخاب نیمه دوم فروردین برای تورهایی با کمترین نرخ مناسب می باشد، اما بیشترین نرخ تورها مربوط به تعطیلات نوروزی و مناسبت های مذهبی از جمله شهادت و ولادت امام رضا و شب های قدر و اربعین می باشد که در این صورت نیز فضای معنوی خاصی بر این شهر حاکم می شود و همین امر باعث درخواست بیش از حد تور مشهد می شود. اما در کل با توجه به خلوت بودن این شهر در فصل بهار تور مشهد در این فصل هزینه کمتری را دارد.

وسیله سفر به مشهد

اگر قصد سفر به مشهد همراه با تور را دارید شما می توانید یکی از گزینه های تور مشهد به صورت هوایی یا تور مشهد با قطار را انتخاب کنید که اگر قصد کاهش هزینه سفر را دارد تور مشهد با قطار می تواند تجربه ای دلپذیر برای شما باشد.

در تور مشهد نکات زیر را در نظر بگیرید

در تور مشهد شما باید طبق برنامه ریزی آژانس مربوطه عمل کنید.

غذاهایی مانند شله مشهدی، شیشلیک و حمص مشهد را امتحان کنید.

در مناسبت ها هزینه تور مشهد به شدت افزایش می یابد.

در اطراف حرم برای اقامت مناسب نیست.

از وسایل عمومی برای رفت و آمد استفاده کنید.

در تور مشهد تنها سفر خود را محدود به مشهد نکنید و به اطراف شهر نیز سر بزنید.

از بازار رضا، زیست خاور و طرقبه خرید کنید.