سفری فراموش نشدنی و خاطره انگیز با تور مشهد

15 مهر 1398
1 دقیقه خواندن

شهر مشهد همواره به عنوان یکی از مقاصد اصلی سفر ایرانیان و حتی شیعیان شناخته شده می شود، هر ساله تعداد زیادی از مردم برای زیارت و بازدید از جاذبه های گردشگری مشهد به این شهر سفر میکنند. شهر مشهد علاوه برمیزبانی از حرم مطهر رضوی، دارای اماکن تفریحی و زیارتی دیگری نیز می باشد که میتوان در تور مشهد از آنها بازدید کرد.

تور مشهد

شهر مشهد همواره به عنوان یکی از مقاصد اصلی سفر ایرانیان و حتی شیعیان شناخته شده می شود، هر ساله تعداد زیادی از مردم برای زیارت و بازدید از جاذبه های گردشگری مشهد به این شهر سفر میکنند. شهر مشهد علاوه برمیزبانی از حرم مطهر رضوی، دارای اماکن تفریحی و زیارتی دیگری نیز می باشد که میتوان در تور مشهد از آنها بازدید کرد. در این مطلب قصد داریم برخی جاذبه های گردشگری این شهر زیبا را به شما عزیزان معرفی کنیم، با ما همراه باشید.

زیارت حرم رضوی در تور مشهد:

همانگونه که میدانیم اصلی ترین جاذبه مشهد، همانا قرار گرفتن حرم مطهر رضوی در این شهر است که باعث شده سالانه میلیون ها نفر از زائران آن حضرت از راه های دور و نزدیک برای زیارت به این شهر سفر کنند. در تور مشهد میتوانید از این حرم مطهر و همچنین اماکن تاریخی نزدیک آن از جمله مسجد گوهرشاد بازدید نمایید. همچنین می توانید برای خرید سوغاتی به فروشگاه های نزدیک حرم و همینطور بازار رضا بروید.

بازدید از موزه های آستان قدس و سایر موزه ها در تور مشهد:

مشهد به دلیل اهمیت مذهبی-تاریخی خود دارای موزه های بسیاری است که میتوانید در تور مشهد از آنها بازدید کنید، از جمله مهم ترین موزه های مشهد، مجموعه موزه های آستان قدس رضوی هستند، ساختمان اصلی موزه که شامل گنجینه حرم رضوی، گنجینه سلاح ها، گنجینه مدال ها، گنجینه سکه و… می باشند و در حرم مطهر قرار دارند. دیگر ساختمان موزه، ساختمان موزه قرآن و نفایس است که شامل گنجینه هایی از جمله قرآن های نفیس و همچنین آثار اهدایی مقام معظم رهبری و آثار اهدایی استاد فرشچیان هستند. این ساختمان نیز در حرم مطهر قرار دارد. دیگر موزه آستان قدس رضوی، موزه مردم شناسی مشهد است که در ساختمان حمام مهدی قلی بیگ در ضلع غربی حرم مطهر واقع شده است.

دیگر موزه های مورد بازدید در تور مشهد، موزه های مهمی از جمله موزه بزرگ بزرگ خراسان است، ساختمان زیبای این موزه با الهام از کاخ خورشید نادرشاه در کلات ساخته شده است، این موزه یکی از بزرگترین موزه های ایران و خاورمیانه محسوب می شود. دیگر موزه مهم مورد بازدید در تور مشهد، موزه نادری است که در نزدیکی حرم مطهر قرار دارد، این موزه در برگیرنده آرامگاه نادرشاه و همچنین آثاری مربوط به دوره افشار است.

بازدید از آرامگاه فردوسی در تور مشهد:

برای بازدید از آرامگاه فردوسی، سفری یک ساعته از مشهد در پیش دارید، با رفتن به توس می توانید از آرامگاه یکی از بزرگترین شاعران پارسی گوی ایران زمین بازدید نمایید، همچنین آثار دیگری در این مجموعه وجود دارد که در خورد توجه است، از جمله آنها میتوان به تندیس مشهور فردوسی، ساخته زنده یاد ابوالحسن صدیقی که کار ساخت بنای آرامگاه فردوسی نیز به او سپرده شده بود را مشاهده کرد، دیگر اماکن مهم در این مجموعه شامل آرامگاه مهدی اخوان ثالث و کتابخانه می باشد. لازم به ذکر است، موزه توس نیز در نزدیکی این مکان و ضلع غربی آن واقع شده است.

بازدید ازشاندیز در تور مشهد:

شاندیز منطقه ای بکر و ییلاقی در نزدیک مشهد است که بازدید از آن در تور مشهد تجربه ای عالی برای شما به ارمغان می آورد. طبعیت شاندیز، کوچه باغ ها، آبشار و بوی مطبوع کباب، چیزیست که در شاندیز انتظار شما را می کشد. شاندیز که در 20 کیلومتری مشهد و در کنار رود زیبای بینالود واقع شده است، منطقه ای کوهستانی با آب و هوای با طراوت و زیبایی های منحصر به فرد است که باعث شده بتوانید با یک روز اقامت در این محل تمامی خستگی های سفر را از یاد ببرید.

بازدید از پارک جنگلی و باغ وحش وکیل آباد در تور مشهد:

پارک جنگلی وکیل آباد یکی از زیباترین پارک های جنگلی تمام ایران است که بازدید از آن در هر فصلی زیبایی های خود را دارد، این پارک جنگلی که در سال 1348 وقف شده است، دارای درختان زیبای کاج کهنسالی است که باعث زیبایی بیش از پیش این پارک شده اند. همچنین در در بازدید از این پارک جنگلی ، میتوانید از باغ وحش وکیل آباد مشهد نیز بازدید کنید و از نزدیک با انواع حیوانات بزرگ و کوچک آشنا شوید.