تور مشهد ؛ یکی از پرطرفدارترین تورها در ایران

30 بهمن 1398
1 دقیقه خواندن

 

 

در این متن درباره تور مشهد و گردشگری در این شهر برای شما مطالبی را توضیح خواهیم داد .

همه شما گاهی اوقات دوست دارید که به  سفر بروید و با خانواده تان اوقات خوشی را بگذرانید تا روحیه تان عوض شود و بتوانید زندگی را با انرژی جدید و مضاعفی دوباره از سر بگیرید ؛ اگر خیلی وقت است که به مسافرت نرفته اید و به تازگی تصمیم گرفته اید که به سفری زیارتی – سیاحتی بروید ، ما به شما تور مشهد را پیشنهاد می کنیم ؛ تور مشهد ، یکی از بهترین تورهایی است که می توانید با خانواده تان ، بهترین اوقات را در آن سپری کنید . در ادامه متن با این تور بیشتر آشنا خواهید شد .

 آشنایی مختصری با پایتخت مذهبی ایران و جهان

همان طور که همه می دانید شهر مشهد یکی از مهم ترین شهرهای ایران می باشد ، هم از لحاظ وسعت و جمعیت و هم از لحاظ جذب گردشگر . مشهد تنها یکی از شهرهای مهم ایران محسوب نشده بلکه ، در دنیا نیز مشهور و شناخته شده است ، به گونه ای که عنوان پایتخت مذهبی جهان اسلام و ایران را به خود اختصاص داده است ؛ و دلیل این پایتخت و نیز مشهور شدن چیزی نیست جز ، وجود حرم مطهر امام رضا (ع) در این  شهر .  وجود حرم مطهر امام رضا (ع) در شهر بزرگ مشهد ، باعث شده نه تنها افراد بسیاری از سر تا سر ایران ، بلکه دنیا ، برای زیارت حرم مطهر به سمت این شهر مقدس جذب شوند تا با زیارت این مقبره مقدس ، بتوانند سفری زیارتی و هم چنین خاطره انگیزی را برای خود رقم بزنند . بهتر است که این افراد مطالب زیر را درباره تور مشهد مطالعه کنند تا هنگام سفر به این شهر مقدس ، بتوانند از سایر مکان های تاریخی و زیبای آن نیز بازدید کنند تا نهایت لذت را از یک سفر زیارتی – سیاحتی در کنار خانواده و عزیزانشان از تور مشهد ببرند .

تور مشهد ؛ مهم ترین جاذبه گردشگری ایران

از جاذبه های گردشگری تور مشهد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1- مقبره فردوسی : اگر بخواهیم به یکی از پر بازدید ترین و هم چنین پر گردشگر ترین مکان در تور مشهد ، بعد از حرم   امام رضا (ع) در مشهد اشاره کنیم ، باید از آرامگاه فردوسی حکیم و بزرگ صحبت به میان آوریم ؛ این مقبره ، مقبره شاعر بزرگ ایرانی پارسی گوست که به دلیل سرودن شعرهای زیبا و پرمعنا در مدت زمان سی سال ، علاقه مندان بسیاری دارد ؛ اگر به مشهد سفر کردید ، از بازدید از این مقبره شاعر بزرگ ،  به هیچ عنوان غافل نشوید .

2- آرامگاه و موزه نادر شاه افشار : از دیگر مکان‌های بسیار زیبا و تاریخی شهر مشهد می‌توان به وجود آرامگاه و موزه نادرشاه افشار در این شهر اشاره کرد ؛ هنگام گردش در مکان های مختلف شهر مشهد ، بازدید از آرامگاه این شخصیت تاریخی مهم را که در سرنوشت تاریخ ایران نقش بسزایی داشته را ، نیز فراموش نکنید . یکی از دلایل بازدید افراد از این آرامگاه وجود مجسمه بزرگ و سنگی بسیار زیبای نادرشاه است که بر روی اسب سوار شده است .

3- پارک وکیل آباد مشهد : زمانی که از گشت و گذار و دیدن مکان های تاریخی در تور مشهد خسته شده اید می توانید با رفتن به پارک وکیل آباد مشهد ، که یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های این شهر می باشد اوقات خوشی را سپری کرده و خستگی را از تن خود به در کنید ؛ این پارک علاوه بر دارا بودن فضاهای بسیار سرسبز و خوش آب و هوا ، دارای باغ وحش نیز می‌باشد که هم شما و هم کودکانتان می توانید با مشاهده آن ها لذت کافی از گردش در این پارک را ببرید .