تور مشهد، تجربه ی سفری فراموش نشدنی

11 آبان 1398
0 دقیقه خواندن

تور مشهد از تور های همیشه پرطرفدار است که به دلیل قرار داشتن حرم مطهر امام رضا (ع)، جاذبه های گردشگری و مراکز خرید متنوع مورد توجه قرار گرفته است. از دلایل دیگر انتخاب این شهر، آب و هوای مساعد و مناسبش است که بیشتر در فصل بهار توصیه می شود.

تور مشهد، تجربه ی سفری فراموش نشدنی

تور مشهد، از محبوب ترین مقاصد گردشگری که سالانه پذیرای بیش از 30 میلیون زائر از نقاط مختلف ایران و حتی جهان است. شهر مشهد دومین کلان شهر ایران محسوب می شود که مساحتی به اندازه 351 کیلو متر مربع دارد. تور های مشهد از راه های زمینی و هوایی صورت می گیرد و برای سفر های زمینی از اتومبیل شخصی، اتوبوس و قطار می توان استفاده کرد و راه های هوایی با هواپیما انجام می شود که معمولا تور های با اتوبوس مقرون به صرفه تر هستند. این شهر به دلیل قرار داشتن در منطقه ای بین شمال و جنوب خراسان تابستان های گرم و زمستان های سردی دارد که بهترین زمان فصل بهار است. میزان بی شمار زائران باعث شده تا شهر مشهد هتل ها، مهمانخانه و انواع خدمات رفاهی از درجه متوسط تا عالی برای انواع مسافران و مهمانان امام رضا در نظر بگیرد تا همه سفری خوب و خاطره انگیزی داشته باشند.

جاذبه های گردشگری شهر مشهد

تور مشهد بسته به بودجه و زمان در اختیار داشته، گردشگران را به یک سری مراکز تفریحی_زیارتی خواهد برد تا بتوانند اوقات خوب و خوشی را سپری کنند. با تور مناسب مشهد می توانید به برخی از این جاذبه های گردشی و تاریخی زیر سر بزنید:

 1. دهکده شاندیز
 2. مقبره فردوسی
 3. بازار رضا
 4. مجموعه کوه سنگی
 5. باغ ملی
 6. آرامگاه نادر افشار
 7. توس مشهد
 8. پارک وکیل آباد
 9. حمام شاه مشهد
 10. پارک های آبی و تفریحی
 11. باغ گیاه شناسی
 12. دریاچه چشمه سبز
 13. مسجد گوهر شاد
 14. طرقبه

در کنار همه این مکان ها و جاذبه ها، از مراکز خرید و پاساژ های این شهر نیز باید گفت تا علاقه مندان این بخش هم بتوانند به سوغاتی ها و خرید های خود برسند و عموما در تور مشهد به این مراکز بیشتر سر می زنند:

 1. بازار گوهر شاد
 2. مجتمع تجاری الماس شرق
 3. مرکز خرید فردوسی
 4. مرکز خرید آرمان
 5. مشهد مال
 6. مرکز خرید زیست خاور
 7. برج آلتون

شهر مشهد به داشتن سوغاتی معروف است و نخود و کشمش از معروف ترین آن هاست و به ترتیب می توان از زعفران، ادویه، نبات و صنایع دستی اشاره کرد.

تور لحظه آخری مشهد

تور لحظه آخری به توری گفته می شود هواپیما، اتوبوس یا قطار جای خالی دارد و در لحظه موعود سفر هنوز پر نشده است و پایین ترین قیمت ممکن می توان آن را تهیه کرد و قیمت مناسبی دارد و ممکن است که شما امروز یا فردا عازم سفر باشید پس باید آماده باشید. در بعضی مواقع این تور ها آنقدر ارزان نیستند و بسته به محدودیت مالی خود می توانید این تور مشهد را انتخاب نمایید. امیدی به پیدا کردن تور مشهد لحظه آخری در ایام شلوغی نداشته باشید چرا که تقریبا این تور ها وجود ندارند. بهترین زمانی که می توانید این تور ها را تهیه کنید این ایام است:

 1. اواخر فروردین ماه
 2. اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد به دلیل شروع فصل امتحانات
 3. مهر ماه که زمان شروع مدرسه هاست
 4. دی ماه به دلیل فصل امتحانات
 5. و اواخر اسفند

این فقط برای مواقعی است که یکی از مناسبت ها در این زمان ها قرار نگیرد که در غیر این صورت تور مشهد لحظه آخری، پیدا نخواهید کرد.

معمولا این مدل تور مشهد ممکن است با یک پرواز خوب یا جای مناسبی در قطار باشد اما هتلی بی کیفیت با خدمات پایینی به شما ارائه شود و یا بلعکس، باید بدانید که در تور مشهد لحظه آخری گزینه های انتخابی محدودی دارید و باید در انتخاب آژانس تور خود، دقت و اعتماد بیشتری را به کار ببرید.