سفری خاطره انگیز با تور قشم

تور قشم یکی از محبوب ترین مقاصد تورهای سیاحتی در کشور محسوب می گردد. این جزیزه که بزرگترین جزیره ایران می باشد دارای اماکن و جاذبه های طبیعی، تاریخی، تفریحی و تجاری بسیار زیادی می باشد که وجود همین جاذبه های شگفت انگیز باعث می گردد هر ساله تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی جهت بازدید از این جزیره؛ تور قشم را انتخاب نمایند.

مزایای انتخاب تور قشم

تور قشم با توجه به مزیت های زیادی که این جزیره بکر و دیدنی در دل خود نهان دارد یکی از محبوب ترین تورها برای گردشگران ایرانی و خارجی محسوب می شود. این جزیره تاریخی که قدمت آن به دوره ساسانیان بر می گردد و بزرگترین جزیره ایران می باشد؛ نسبت به جزایر دیگر کشور سنتی تر بوده و همین قالب سنتی محبوب بسیاری از گردشگرانی می باشد که تور قشم را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب نموده اند.

جزیره قشم که از آن به عنوان جزیره عجایب هفت گانه نیز یاد می شود دارای جاذبه های طبیعی، تاریخی، تفریحی و تجاری بسیاری می باشد. ما در این مقاله برخی از مهم ترین عواملی که منجر به انتخاب تور قشم به عنوان مقصد گردشگری می گردد؛ را بیان می نماییم.

وضعیت آب و هوایی و زمان مناسب برای رفتن به تور قشم

جزیره قشم دارای آب و هوایی گرم و مرطوب می باشد و همین رطوبت و گرما باعث می گردد که این جزیره در فصول سرد پذیرای گردشگران بسیاری باشد که تور قشم را برای سفر انتخاب می کنند. به غیر از گردشگرانی که از سراسر ایران به جزیره قشم سفر می کنند؛ جهانگردان بسیاری نیز از کشورهای مختلف جهان وجود دارند که در بازدید از نقاط مختلف ایران تور قشم را نیز تجربه می کنند.

با توجه به شرایط آب و هوایی در فصول گرما یک مزیت جالب برای گردشگرانی که تور قشم را در این فصول انتخاب می کنند به وجود خواهد آمد و آن مزیت پایین بودن قیمت تمام شده تورهای قشم می باشد. در فصول گرم سال قیمت تمامی بلیط ها، هتل ها، اماکن تفریحی و غیره به طور کلی کاهش می یابند.

بازدید از جاذبه های شگفت انگیز در تور قشم

گردشگرانی که تور قشم را برای مسافرت خود انتخاب می کنند دلایل بسیاری دارند که مهم ترین دلیل سفر به جزیره قشم بازدید از اماکن و جاذبه های توریستی بی نظیر این جزیره شگفت انگیز می باشد. بدون شک بسیاری از جاذبه های طبیعی که در این جزیره شگفت انگیز وجود دارد را در کمتر جایی از ایران می توان مشاهده نمود. یکی دیگر از مهمترین مواردی که جزیره قشم را متمایز می کند گونه های گیاهی منحصر به فرد این جزیره می باشد.

ما برای کسانی که قصد سفر به جزیره قشم را دارند مواردی را به عنوان مهم ترین جاذبه های گردشگری تور قشم در ذیل بیان می کنیم:

 • ژئوپارک قشم
 • تنگه چاهکو
 • جزیره ناز
 • جزیره هنگام
 • بام قشم
 • دره ستاره ها
 • چاه های تل آب
 • غار خربس
 • غار نمک
 • سد و روستای گوران
 • جنگل دریایی حرا

خرید و تفریح در تور قشم

جزیره قشم دارای مراکز تجاری زیادی می باشد که گردشگرانی که با تور قشم به این جزیره پا می گذارند می توانند ساعت ها از وقت خود را در این مراکز تجاری جهت خرید بگذرانند و لذت ببرند.

در جزیره قشم برای مسافرانی که با تور قشم به جزیره سفر کرده اند امکاناتی همچون کرایه اتومبیل محیا شده تا گردشگران با قشم گردی لحظات نابی را برای خود و اطرافیان فراهم آورد. همچنین در جزیره قشم اقامتگاه های بوم گردی فراوانی برپا شده است که در آن گردشگران می توانند از فضای سنتی این اقامتگاه ها استفاده نمایند و به دور از فضای کسل کننده مدرن امروزی از این فضای سنتی و خاطره انگیز نهایت استفاده را ببرند.

در جزیره زیبای قشم تفریحات آبی بسیاری وجود دارد که گردشگران می توانند از این تفریحات که در کمتر جایی از ایران نظیرش وجود دارد لذت ببرند. مهمترین تفریح آبی که در جزیره قشم وجود دارد انجام غواصی در اعماق خلیج فارس می باشد که تجربه ای شگفت انگیز را برای گردشگران رقم می زند.