تخت جمشید با یک امامزاده همسایه شد

19 بهمن 1396
0 دقیقه خواندن
Image result for ‫امام زاده ای در نزدیکی تخت جمشید‬‎

مظابق با گزارشی که یکی از خبرنگاران ما از تخت جمشید مرودشت جمع آوری کرده است وقتی از شهر مرودشت به سمت تخت جمشید حرکت می کنیم، پس از عبور از دو راهی مسیر تخت جمشید در فاصله 300 متری این جاده و دو کیلومتری مجموعه جهانی تخت جمشید، تابلویی مشاهده می کنیم که روی آن عبارت «آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع)» نوشته شده است. 
این تابلو همان تابلویی است که در شبکه های اجتماعی رد و بدل می شود و از آنچه روییدن یک امامزاده در تخت جمشید نامیده شده، سخن می رود. 
با این حال افراد مسن ساکن در روستاهای مجاور تخت جمشید وجود این امامزاده را از دوران کودکی در ذهن دارند. 
به گفته برخی ساکنان روستاهای نزدیک و زائران همچنین اوقاف مرودشت، این امامزاده از فرزندان امام موسی کاظم(ع) است. 
گویا بنای قدیمی امامزاده ابراهیم(ع) را برای بازسازی تخریب کرده اند به گونه ای که در حال حاضر ستون ها و سقف ساختمان جدید آن ساخته شده و هنوز بازسازی آن به مرحله پایانی نرسیده است. 
این امامزاده بنا به معیارهای اداره کل میراث فرهنگی فارس در حریم درجه یک مجموعه جهانی تخت جمشید قرار دارد اما هیچ کس از قدمت و تاریخچه ساخت بنای آن خبر ندارد، تنها پیرمردهای قدیمی 80 تا 90 ساله می گویند به یاد دارند از زمان کودکی شان به همراه خانواده برای ادای نذر و زیارت به این امامزاده می رفتند. 
برخی اهالی روستاهای نزدیک این امامزاده می گویند هرساله هیات های عزداری در تاسوعا و عاشورای حسینی به سمت این امامزاده حرکت می کنند.


آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با ما همراه باشید.