حضور 243 هزار گردشگر خارجی در فارس

24 مهر 1396
0 دقیقه خواندن

 سفر 243 هزار گردشگر خارجی به فارس در 6 ماه نخست امسال

 

گردشگران خارجی در فارس

شاپور رستمی،معاون امو گردشگری و زائرین استان فارس طی گزارشی اعلام کرده است: در سال 92 که سال آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید بود، استان فارس پذیرای 120 هزار گردشگر خارجی بود که این تعداد در سال 93 به حدود 281 هزار نفر، در سال 94 به حدود 288 هزار و سال 95 به حدود 392 هزار نفر افزایش یافت که این بیانگر رو به رشد بودن این مسیر است.

گردشگران خارجی در فارس

آقای رستمی با درخواست تحکیم زیر ساخت های استانی با توجه به روند سریع گردشگران در ادامه مصاحبه ی خود افزوده است : یکی از زیرساخت های مهم در این زمینه اماکن اقامتی شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها و مهمانپذیرهاست که نیاز به افزایش تعداد آنها احساس می شود.
وی که ضریب اشغال هتل های استان فارس را 80 درصد میداند در این برنامه اضافه کرد: با برنامه ریزی که دولت در زمینه توسعه و رونق صنعت گردشگری در کشور انجام داده و با اقداماتی که در این زمینه در فارس در حال انجام است، بی شک ما نیازمند افزایش تعداد اماکن و مراکز اقامتی هستیم.
او به مقدار هتل هایی که در شیراز و استان به تعداد 78 هتل و هتل آپارتمان  که ظرفیت و گنجایش بیش از 15 هزار نفر را دارند اشاره کرد و  گفت: در آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید 63 هتل و هتل آپارتمان با ظرفیت 14 هزار و 500 نفر در استان فارس وجود داشت که در سال های گذشته شاهد روند رو به رشد در این زمینه بوده ایم.
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس ادامه داد: در کنار موضوع افزایش هتل و هتل آپارتمان، بحث اقامتگاه های بوم گردی را نیز در این استان آغاز کرده ایم و تاکنون مجوز راه اندازی 50 اقامتگاه در استان صادر شده که از این تعداد 30 اقامتگاه در سال جاری به بهره برداری رسید.
زمانی که از ایشان درباره افزایش ظرفیت های مهمانپذیر ها سوال شد اینگونه پاسخ دادند که :در بحث مهمانپذیرها آنگونه که باید نتوانستیم ظرفیت پذیرش آنها را افزایش دهیم چرا که به سبب قدیمی بودن آنها، کمتر از سوی مسافران مورد استقبال قرار می گیرند.
وی ادامه داد: هم اینک 135 مهمانپذیر در استان فارس وجود دارد که باید برای به روز رسانی و تقویت آنها از تمام ظرفیت ها استفاده کنیم.
او اضافه کرد: صنعت گردشگری، صنعتی است که همه نهادها و سازمان ها باید با همکاری یکدیگر برای رونق آن تلاش کنند.
وی، در مورد ثبت برخی رویدادهای استان در تقویم گردشگری، اظهار داشت: در استان فارس تاکنون 36 رویداد از جمله جشنواره انار فاروق مرودشت، جشنواره انجیر روستای دوسیران کازرون و جشنوار گل و گلاب میمند فیروزآباد به ثبت رسیده که باید از این رویدادها برای توسعه و رونق صنعت گردشگری استان بهترین بهره را ببریم.
رستمی گفت: امسال بنا داریم که تمام رویدادهای سال 97 را از هم اکنون شناسایی کنیم و آنها را در سه سطح منطقه ای، ملی و بین المللی توسعه دهیم.


آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با همراه باشید.