سفرنامه مشهد با ذکر مکان های تفریحی ،تاریخی و توریستی

23 آذر 1398
0 دقیقه خواندن

 

 

سفرنامه مشهد خاطراتی درباره بهترین سفر به بهترین مکان تاریخی ، مذهبی و آرامش بخش ترین نقطه از نقاط کره زمین می باشد که وصف حالات روحی و عرفانی این سفر در کلمات نمی گنجد . در این سفرنامه مشهد ابتدا به سختی انتظار برای رسیدن اشاره می کنم که سال ها طول کشید تا به دیدار امام رضا (ع) مشرف شوم.

سفرنامه مشهد :

سفرنامه مشهد خاطراتی درباره بهترین سفر به بهترین مکان تاریخی ، مذهبی و آرامش بخش ترین نقطه از نقاط کره زمین می باشد که وصف حالات روحی و عرفانی این سفر در کلمات نمی گنجد . در این سفرنامه مشهد ابتدا به سختی انتظار برای رسیدن اشاره می کنم که سال ها طول کشید تا به دیدار امام رضا (ع) مشرف شوم . هنگامی که بلیط را در دستانم دیدم باز ناباورانه به آن می نگریستم گویی که این من نیستم که برای زیارت می روم . وقتی سوار بر هواپیما می شدم دائم آهنگ (آمده ام ای شاه پناهم بده ) در گوشم زمزمه می شد .ثانیه ها را می شمردم تا ساعت سپری شود و به آرزوی چند ساله ام برسم بلاخره به آسمان مشهد رسیدیم و چه بگویم از وصف زیبایی آسمانی حرم مطهر که در کلمه جای نمی گیرد . هواپیما به زمین نشست و من آماده برای رفتن شدم . به حرم که نزدیک می شدیم قدم به قدم هر چه در ذهن پرورانده بودم را فراموش کردم و غرق در تماشای زیبایی و عظمت عشق به آن حضرت شدم ، و اما زبان قاصر است از بیان حال و هوای حرم در شب های بارانی .

سفرنامه مشهد با ذکر مکان های تفریحی ، تاریخی و توریستی :

بعد از سبک شدن در حرم مطهر حالا نوبت به گشت و گذار در این شهر دوست داشتنی است . ابتدا اشاره ای می کنیم به برخی از مکان های تاریخی در مشهد :

آرامگاه نادر شاه افشار یکی از پر بازدیدترین مکان های تاریخی در مشهد می باشد که به نام باغ موزه نادری نیز شهرت دارد

آرامگاه شاعر ، نویسنده و حکیم ابوالقاسم فردوسی که در شهر توس در مشهد واقع است . شاهنامه یادگار این مرد بزرگ برای ایرانیان است.

آرامگاه پیر پالان دوز که واقع در حرم است و دارای بنای چهار گوش است و ایوان های آن آجری می باشد که در طی سال ها مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است

از مکان های تاریخی دیگر که در این سفرنامه مشهد از آن نام برده می شود مدرسه پریزاد ، خانه داروغه، خانه کوزه کنانی مشهد ،خانه اردکانی و بسیاری دیگر می باشد .

در سفرنامه مشهد نیز از مکان های تفریحی یاد می کنیم :

باغ وحش وکیل آباد که می توان گفت یکی از بهترین باغ وحش ها به شمار می آید در این باغ وحش سعی در جمع آوری بیشتر گونه های حیوانات شده است اعم از پرندگان ، گوشت خواران ، گیاه خواران ،خزندگان ، آبزیان و بسیاری دیگر

پارک علمی پروفسور بازیما که از جمله اولین پارک هایی است که توجه زیادی به مشاغل دوست داشتنی بچه ها پرداخته است در این پارک بچه ها می توانند شغل آینده شان را برای ساعتی داشته باشند و از آن لذت ببرند.

بوستان مینیاتوری مشهد که یکی از جالب ترین و دیدنی ترین مکان های می باشد که در آنجا سعی شده است از هر مکان دیدنی ماکت کوچک آن را تهیه و به معرض دید عموم بگذارند .

در سفرنامه مشهد برای توریست ها نیز مکان های دیدنی زیادی وجود دارد که به برخی از آنها اشاره می کنیم :

ابتدایی ترین و مهم ترین جایی که توریست در سفرنامه مشهد برای دیدن آن می شتابد حرم مطهر می باشد که از علاقه مندی های هر توریستی این است که این مکان را برای چندمین بار هم که شده ببیند  .

مکان توریستی بعدی که در اینجا به ذکر آن می پردازیم کوه سنگی مشهد می باشد که به دلیل قرار گرفتن بین دو رشته کوه بینالود یکی از زیباترین مناطق به شمار می رود .

دریاچه چشمه سبز ، هفت حوض ، وکیل آباد ، باغ گیاه شناسی ملی ایران و بسیاری مراکز توریستی دیگر که همیشه در حال پذیرائی از میهمانان امام رضا (ع) هستند.