تور شیراز، بازدیدی کامل از تاریخ و فرهنگ ایران

18 آذر 1398
0 دقیقه خواندن

شیراز از شهرهای مهم فرهنگی و تاریخی ایران است که بازدید از آن برای هر ایرانی لازم است. در این شهر و مناطق اطراف آن می توان تاریخ و فرهنگ ایرانی را در گذر زمان دید آب و هوای معتدل و طبیعت زیبای شیراز در کنار این آثار تور شیراز را به یکی از پرمخاطب ترین تورهای گردشگری ایران تبدیل ساخته است.

تور شیراز، بازدیدی کامل از تاریخ و فرهنگ ایران

شیراز در استان فارس قرار گرفته است. استان فارس با داشتن سایت های باستانی از پیش از اسلام تا دوره معاصر، کتاب گویای تاریخ ایران است و شیراز مرکز این استان بیش از هر شهر دیگری در ایران خلاصه ای از هنر و فرهنگ ایرانی است. تور شیراز با نشان دادن برترین آثار تاریخی و فرهنگی ایران، موقع مناسبی برای شناخت هر چه بیشتر وطن عزیزمان را فراهم می آورد. شیراز شهری است که بسیاری از مردم جهان آرزوی دیدن آن را دارند. تور شیراز از پرمخاطب ترین تورهای گردشگری ایران است. تور شیراز شامل بازدید از مناطق باستانی و شهر شیراز است.

شیراز گردی در تور شیراز

تاریخ تاسیس شیراز به دوران پس از اسلام باز می گردد. این شهر در حاشیه شهر تاریخی اصطخر ساخته شد و به مرور توانست جای آن را بگیرد. شهر شیراز از معدود شهرهایی بود که در حمله مغول به ایران آسیب چندانی ندید و آثار تاریخی آن به خوبی حفظ شده است. آب و هوای مطبوع شیراز و واقع شدن آن در کوهپایه های زاگرس، این شهر را محل مناسبی برای پرورش گیاهان کرده است. یکی از مکان هایی که در تور شیراز ما به شما پیشنهاد می دهیم، باغ گیاه شناسی شیراز است. این باغ زیبا ترکیبی از معماری سنتی ایران و سرسبزی طبیعت است که به دست هنرمندان و صنعتگران ایرانی ساخته شده است. باغ های زیادی در شیراز وجود دارند که معمولا عمارتی تاریخی که اکنون تبدیل به موزه شده اند، در آن وجود دارند. معروف ترین آن ها باغ ارم است که ثبت میراث جهانی یونسکو هم شده. تزئینات بنای باغ ارم در کنار گل ها و گیاهان هوس هنرمند ایرانی را در بازسازی بهشتی روی زمین نشان می دهد.

از مکان های مهم دیگر که دیدن کامل آن در تور شیراز خالی از لطف نیست، مجموعه کامل شهر قدیمی در مرکز شیراز فعلی است. این مجموعه شامل ارگ کریم خان، موزه پارس، مسجد و حمام وکیل، بازار سنتی شیراز و در فاصله کمی از این مجموعه، باغ نارنجستان، مسجد نصیرالملک و خانه زینت الملک است. تور شیراز از آن گشت و گذارهایی است که خستگی در آن معنایی ندارد. در کنار اکثر این مکان ها، جایی برای استراحت و نوشیدن شربت های بهار نارنج و خوردن فالوده شیرازی است. توصیه ما به شما در تور شیراز این است که سعی کنید از تجربه خود در دیدن این همه زیبایی و هماهنگی آن را روح ایرانی لذت ببرید. در تور شیراز عکس گرفتن را کنار بگذارید. می توانید بهترین عکس ها را در اینترنت پیدا کنید. تا می توانید ببینید و از تور شیراز خاطراتی خوب برای خود به یادگار بردارید.

تخت جمشید، تجلی اساطیر ایرانی در نقوش سنگی

تخت جمشید، تنها مکانی برای دیدن و گذشتن نیست. اگر با اساطیر ایرانی و حتی بین النهرینی آشنایی داشته باشید، دیدن تک تک نقوش برایتان جذاب و سرگرم کننده خواهد بود. قدم زدن در میان خرابه هایی که زمانی امپراتوری هخامنشی در آن آیین ها و مراسم مذهبی خود را به جا می آورد و دیدن مقبره پادشاهان بزرگی که روزگاری ثلثی از جهان شناخته شده را اداره می کردند برای هر ایرانی غرورآفرین است.

برای بازدید از تخت جمشید و سایر آثار باستانی حوالی آن حداقل یک روز کامل زمان لازم است. این محوطه خارج از شیراز قرار دارد و در ادامه می توانید به پاسارگاد و نقش رستم و نقش رجب که یادگارهایی از دوران هخامنشی و ساسانی هستند بروید. پاسارگاد مخصوصا به خاطر داشتن آثار باستانی از اوایل دوره هخامنشی و مقبره کوروش اهمیت زیادی دارد. اگر هوس دوچرخه سواری در میان آثار باستانی را هم داشته باشید، تور شیراز و بازدید از پاسارگاد را به شما پیشنهاد می دهیم.

نمی توان از تور شیراز گفت و دو شاعر ادبیات فارسی را فراموش کرد. زیارت مقبره حافظ و سعدی، و تجدید دیداری با ادبیات فارسی و خواندن چند بیت از این شاعران، تور شیراز را صفای دیگری می بخشد.