بازدید از جاذبه های گردشگری منحصر به فرد در تور مشهد

12 آذر 1398
1 دقیقه خواندن

 

 

مشهد اولین مقصد گردشگری در ایران است. این شهر علاوه بر گردشگری زیارتی می تواند یک مقصد سیاحتی هم باشد. تور مشهد برای کسانی که می خواهند یک سفر فرهنگی و زیارتی داشته باشند مناسب است. در این مقاله هشت مقصد گردشگری در تور مشهد معرفی شده است که گردشگران می توانند برای گذراندن اوقات خود در مشهد به آن ها سفر کنند.

بازدید از جاذبه های گردشگری منحصر به فرد در تور مشهد

مشهد دومین شهر پر جمعیت ایران و پایتخت معنوی کشور است. همه ما مشهد را به خاطر وجود بارگاه منور امام هشتم شیعیان یک شهر زیارتی می شناسیم ولی در تور مشهد سایر مکان های دیدنی آن را هم برایتان معرفی خواهیم کرد. مشهد، در کنار جاده ابریشم قرار داشته و سال ها از گذرگاه های ارتباطی مهم شرق و غرب بوده است. تور مشهد شما را به دیدن این شهر تاریخی دعوت می کند.

 

1- بارگاه امام رضا (ع)

مجموعه بناهای بارگاه امام رضا با عنوان حرم رضوی شناخته می شود. زیارت حرم رضوی اصلی ترین قسمت تور مشهد است. در کنار اهمیت معنوی این بارگاه بایستی به بناهای تاریخی و منحصر به فرد آن نیز اشاره کرد. بناهای مهمی که بیانگر معماری ایرانی است. مسجد گوهر شاد و گنبد آن از زیباترین مساجد جهان هست. برای سفری معنوی و فرهنگی تور مشهد در ایام مختلف سال برگزار می شود. میلیون ها زائر هر ساله با تور مشهد برای زیارت به حرم رضوی می روند. بیشتر مردم ایران عقیده دارند که در سال نو، ولادت ها و شهادت های ائمه اطهار در حرم رضوی باشند.

2- موزه حرم رضوی

مجموعه موزه های حرم رضوی و کتابخانه آن، میراثی غنی از فرهنگ ایرانی را در خود جای داده اند. اشیای موزه تنها مربوط به گذشته نیستند بلکه بسیاری از ورزشکاران و دانشمندان در سال های اخیر مدال های خود را به حرم تقدیم کرده اند که در موزه به نمایش گذاشته شده است. در تور مشهد بازدید از موزه ها را فراموش نکنید.

3- پارک کوهسنگی، یک دورهمی خانوادگی در تور مشهد

این پارک در شمال احمدآباد قرار گرفته است و کسانی که می خواهند در تور مشهد از مراکز خرید هم بازدید کنند در مسیر خود به پارک می توانند به این مراکز هم سری بزنند. پارک کوهسنگی امکانات رفاهی مناسبی دارد و بسیاری از خانواده های زائران و مردم مشهد برای تفریح به آنجا می آیند.

4- بازار مشهد

حرم امام رضا باعث شده تا اکثر امکانات در اطراف حرم شکل بگیرد. بازار مشهد نیز در فاصله کمی با حرم رضوی قرار گرفته است. مغازه های بسیاری در اطراف حرم هستند. زعفران مهم ترین سوغات مشهد، در این مغازه ها عرضه می شود. در تور مشهد بازدید از مغازه های اطراف حرم را از دست ندهید. سبک سنتی اکثر این مغازه ها و سوغاتی های مشهدی برای گردشگران جالب است. البته پاساژهای بزرگ و جدیدی هم در اطراف حرم شکل گرفته اند که با تور مشهد می توانید با قیمت مناسب، وسایل مورد نظرتان را از مراکز خرید تهیه کنید.

5- بقعه خواجه ربیع

این بقعه متعلق به یکی از اصحاب پیامبر است و در شمالشرقی مشهد قرار دارد. در دوره صفویه این بقعه ساخته شد و بعدها در دوره قاجار با کاشی های آبی ایرانی و نقوش گل در گنبد تکمیل گردید. تور مشهد بازدید از این بقعه را به شما پیشنهاد می دهد.

6- مقبره فردوسی در طوس

یکی از مقاصد جذاب گردشگری در تور مشهد مقبره فردوسی است. این مقبره در دهه های ابتدایی قرن چهاردهم هجری شمسی و با الگوبرداری از معماری باستانی ایران ساخته شده است. یک موزه و پارک بزرگی در مجاورت آن قرار دارد که می تواند اوقات خوبی را برای گردشگران تور مشهد ایجاد کند.

7- هارونیه

بقعه هارونیه در نزدیکی مقبره فردوسی قرار دارد و احتملا بنای آن به قرن هفت و هشت هجری قمری باز گردد. هنوز کارکرد اصلی بنا معلوم نشده است ولی گنبد مرتفع آن و بنای آجری محکمی که قرن هاست دوام آورده خبر از ذوق هنری و صنعتی ایرانیان می دهد. در تور مشهد، شهر تاریخی طوس و بناهای آن را برای بازدید به شما پیشنهاد می دهیم.

8- نیشابور

شهر نیشابور در نزدیکی مشهد قرار دارد و یکی از قدیمی ترین شهرهای خراسان قدیم است. این شهر جاذبه های تاریخی بسیاری دارد و در تور مشهد گذاشتن یک روز برای بازدید از آن خالی از لطف نیست.