سرعت احیاء بناهای تاریخی نیازمند بخش خصوصی

21 آبان 1396
0 دقیقه خواندن

 احیاء بناهای تاریخی در گرو ورود بخش خصوصی

زنده سازی بناهای تاریخی

شهاب الدین بی مقدار طی گزارشی که از صندوق فرهنگی مجلس جمع آوری شد اظهار کرد: ورود بخش خصوص به احیای بناهای تاریخی می تواند روند احیای این بناها را سرعت بخشد.
او که نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی است، تصریح کرد: مرمت و احیای بناهای تاریخی و تبدیل این اماکن به مجموعه های ارائه دهنده خدمات گردشگری منطبق با حفظ شأن بنا، تجربه موفقی است که باید با سرعت بیشتری در کشور دنبال شود.

او با خاطر نشان کردن کمک های صندوق احیای بناهای تاریخی به توسعه زیر ساخت های گردشگری، تصریح کرد: با احیای بناهای تاریخی زیر ساخت های گردشگری به عنوان عامل توسعه اقتصادی گسترش می یابد و با افزایش تعداد واگذاری های صندوق احیا، بناهای بیشتری مرمت می شوند و این جاذبه های گردشگری که عامل پیوند اقتصاد و فرهنگ هستند، گسترش خواهند یافت.
وی با اشاره به نمونه های موفق ورود بناهای تاریخی به چرخه بهره وری در تبریز، افزود: در رویداد تبریز 2018 افزایش ظرفیت بی بدیل بناهای تاریخی این شهر یکی از نقاط قوت محسوب می شوند.

بی مقدار با اشاره به لزوم برگزاری هر چه با شکوه تر رویداد فرهنگی تبریز 2018، ادامه داد: همه مردم و علاقه مندان به فرهنگ و تاریخ این مرز و بوم باید در برپایی شایسته این رویداد فرهنگی کمک کنند چرا که انتخاب تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018 فرصت بی بدیلی رابرای کشور به همراه داشته است.


آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با ما همراه باشید.