تور استانبول و سفر به این شهر دیدنی

29 خرداد 1398
1 دقیقه خواندن

تور استانبول از بین تمامی تورهای خارجی دارای طرفدار زیادی است. استانبول پایتخت کشور ترکیه یکی از کشورهای همسایه ایران است که به دلیل زیبایی بی نظیر و مکان­های دیدنی جذاب این شهر توریستی و نزدیکی این کشور به ایران و در نتیجه مناسب بودن قیمت سفر به این کشورها هر ساله شاهد سفر تعداد زیادی از ایرانی­ها به این کشور هستیم. و تور استانبول متقاضی زیادی دارد.

مکان­های دیدنی استانبول

اگر قصد سفر به این شهر جذاب و دیدنی را دارید. فصل  بهار و مخصوصا تابستان به دلیل آب و هوای مناسب آنجا بسیار موقعیت خوبی برای مسافرت به این شهر است و تور استانبول در این فصل بسیار پر طرفدار است. استانبول علاوه بر داشتن طبیعت زیبا و منحصر به فرد دارای مکان­های تاریخی بسیار زیبایی نیز است. یکی از معروف­ترین مکان­های دیدنی استانبول  ایاصوفیه است. که بعدها نیز سایر مساجد استانبول نیز با توجه به آن ساخته شدند. ایا صوفیه دارای موزاییک کاری و کاشی کاری بسیار زیبایی با الهام از مذاهب گوناگون است.  که این کاشی کاری­ها بسیار چشم نواز هستند.کاخ موزه توپکاپی یکی دیگر از جاذبه های دیدنی پیشنهادی تور استانبول است. توپکاپی بزرگ ترین و قدیمی ترین موزه جهان به شمار می­آید. و بر روی تپه ای رو به روی دریای مرمره قرار دارد.  و در آنجا انواع و اقسام آثار تاریخی دیده می­شود. کاخ شیک و اشرافی دولما باغچه که در تنگه بوسفر قرار دارد تلفیقی از معماری قرن 19 یعنی معماری عثمانی و اروپای کلاسیک ساخته شده است. و دیدن این کاخ باعث شگفتی بازدیدکنندگان می­شود. رفتن به شهر بازی استانبول نیز توصیه می­شود که بسیار مدرن و زیبا ساخته شده است.  برج گالاتا نیز که برجی سنگی متعلق به قرون وسطی است و به برج مسیح هم شهرت دارد چهره ای زیبا به بافت قدیمی شهر داده است. اکنون نیز طبقه بالای برج دارای رستوران­ها و کافه­های متعددی است که مخصوصا در شب چشم اندازی بسیار زیبا دارد. از دیگر مکان­های جذاب تور استانبول رفتن به جزیره­های بویوک آدا و هیبلی است که هم با تور و هم خودتان می­توانید به این دو جزیره بسیار دیدنی و زیبا بروید درشکه سواری کنید  و از آرامش آنجا بهره مند شوید. در کل می­توان گفت جای جای استانبول حتی خیابان­های آن زیبا و دیدنی است.

غذاهای استانبول

غذاهای استانبول بسیار لذیذ و خوشمزه و از همه مهم تر با ذائقه ما ایرانی­ها جور و قیمت آنها نیز مناسب است. دونر کباب که در ایران هم طرفدار زیادی دارد و اصل این غذا متعلق به ترکیه است و قطعا در آنجا خوردنش لذت بیشتری دارد. صدف سیاه غذایی دریایی است و غذایی لوکس و گران قیمت محسوب می­شود. مانتی نوعی غذای ترکیه ای است که از خمیری نازک که درونش با گوشت چرخ کرده پر شده درست می­شود و با سس لذیذی سرو می­شود. و دیگر غذاهای ترکیه که بسیار خوشمزه و مطابق ذائقه ما ایرانی­ها هستند. تور استنابول خوردن اکثر غذاهای  لذیذ آنجا را توصیه می­کند.

خرید در استانبول

استانبول علاوه بر زیبایی طبیعت و مکان­های دیدنی به دلیل صنعت مد و نساجی در این کشور نیز دارای مراکز خرید متعددی است که هر ساله افراد زیادی به قصد خرید به این کشور سفر می­کنند. در خیابان استقلال ترکیه انواع و اقسام فروشگاه­ها و مراکز خرید وجود دارد. که بیشتر برندهای معروف نیز دیده می­شوند. علاوه بر تنوع برندها قیمت اجناس نیز در اینجا به مراتب بسیار مناسب تر است و کیفیت خوبی نیز دارند. از ایران نیز بسیاری از فروشگاه­ها اجناس خود را از استانبول می­خرند. و کالاهای ترک طرفدار بسیاری دارد. در تور استانبول هم گردشگر و هم خریداران اجناس دیده می­شود و می­تواند سفری تفریحی و اقتصادی باشد.