با تور تهرانگردی پرستوسیر مجذوب زیبایی های مفقود در شلوغی تهران شوید

22 مرداد 1398
0 دقیقه خواندن

تور تهرانگردی پرستوسیر این فرصت را برای شما فراهم آورد تا از جاذبه های گردشگری شهر تهران که شامل کاخ ها، موزه ها، میدان­ها، کاخ گلستان و غیره می باشد، دیدن نمایید. اگرچه تهران شاید در نگاه اول فقط بعنوان پایتخت ایران و پرجمعیت ترین شهر ایران به آن توجه شود. اما تهران قدیم دارای قدمت طولانی است و آثار باستانی و تاریخی بی نظیری در آن وجود دارد.

تور تهرانگردی

تهران شاید در نگاه اول فقط بعنوان پایتخت ایران و پرجمعیت ترین شهر ایران به آن توجه شود. اما تهران قدیم داراری قدمت طولانی است و باستان شناسان معتقدند که زندگی در تهران به دوران نوسنگی بر می­گردد. تهران در گذشته جز مناطق خوش آب و هوا با باغاتی پر از میوه محسوب می شد و اکنون نیز جز شهرهای مهم گردشگری ایران به شمار می آید. تور تهرانگردی پرستوسیر این فرصت را برای شما فراهم آورد تا از جاذبه های گردشگری شهر تهران که شامل کاخ ها، موزه ها، میدان­ها، کاخ گلستان و غیره می باشد، دیدن نمائید.

بازدید از میدان مشق در تور تهرانگردی

این میدان در ابتدا منطقه ای نظامی بود که تمرینات رزمی در آن انجام می شد. در مرکز میدان سربازخانه مرکزی قرار دارد. از آنجائیکه طرح اولین پارک همگانی تهران در این میدان تهیه شد، نام میدان به باغ ملی تغییر یافت. سبک معماری آن همان سبک دوره قاجار و ترکیبی از معماری زمان های مختلف تاریخی ایران در ترکیب با معماری اروپایی است که به خوبی در کاشی کاری و کلاه فرنگی بنای سر در باغ مشهود است. نمای بیرونی بنا دارای هشت ستون آجری است. هر ساختمان این میدان دارای شیوه سبک معماری خاصیست برای مثال موزه ایران باستان از سبک تاق کسری و ایوان مداین با سبک معمار ساسانی، کاخ شهربانی دارای سبک معماری هخامنشی، کاخ وزارت امور خارجه به سبک هخامنشی و تقلید از کعبه می باشد. بعد از بازدید از میدان مشق به سمت سر در باغ ملی می رویم که جز دروازهای اصلی ورود به شهر تهران بوده و کاشی کاری های زیبای آن چشم هر بیننده ای را نوازش می دهد.

موزه ایران باستان در تور تهرانگردی

بعد از عبور از در باغ ملی به سمت خیابان سی تیر می رویم و از موزه ایران باستان دیدن می کنیم. این موزه در بخش غربی میدان مشق قرار دارد. ساخت موزه توسط معمار فرانسوی و به دستور رضا شاه صورت گرفت. سر در ورودی موزه درای سبک نمای ایوان کسری است. مانند معماری دوره ساسانی دارای آجرهایی به رنگ سرخ تیره است. در موزه می­توانید از دیدن قدیمی ترین اشیا مربوط به دوره پارینه سنگی به همراه صدها شی دوران باستان لذت ببرید.

بازدید از کاخ گلستان در تور تهرانگردی

این کاخ در مرکز شهر تهران واقع شده است و به دوره زندیه و قاجار بر می­گردد. بسیاری از پادشاهان قاجار در این کاخ سکونت داشتند و تاجگذاری بیشتر پادشاهان ایرانی در این کاخ صورت گرفت. از بناهای این کاخ می توان به کاخ اصلی، شمس العماره، تالار آیینه، تخت مرمر، تالار الماس و بریلیان اشاره کرد. کاخ گلستان دارای کاشی­های زیبا و رنگارنگ و آیینه کارهای بی نظیری است که سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند.

بازدید از خزانه جواهرات ملی در تور تهرانگردی

بعد از بازدید از کاخ گلستان به سمت خیابان فردوسی می رویم تا از خزانه جواهرات ملی دیدن کنیم. این خزانه جز بزرگترین مجموعه جواهرات نه تنها در ایران بلکه در دنیا می­باشد. این جواهرات طی قرن­های متمادی در کنار هم جمع شدند و مجموعه بی نظیری را ایجاد کرده اند که چشم هر بیننده از دیدن تلالو زیباییشان خیره می­شود. این مجموعه جواهرات شامل گوهرهای زیبا و بی نظیریست که هنوز در دنیا قیمتی برای آن تعیین نشده است.

تور تهرانگردی پرستو سیر

مکان های زیبا و تاریخی ذکر شده در بالا تنها گوشه ای از زیبایی های شهر قدیمی تهران است که در تور تهرانگردی پرستو سیر می توانید از دیدن آن لذت ببرید. جهت اطلاع بیشتر از مکان های مورد بازدید، زمان و هزینه تور تهرانگردی با همکاران ما در پرستو سیر تماس بگیرید.