توافق گردشگری بین ایران و اسپانیا

1 مهر 1396
0 دقیقه خواندن

در سال گذشته بیش از نه هزار توریست از اسپانیا به ایران آمدند، اسپانیا از نظر صنعت توریسم رتبه اول را در جهان دارد. مذاکره گردشگری ایران و اسپانیا که معاون گردشگری ایران با همتای اسپانیایی خود داشته است؛ توافق برای ایجاد خط هوایی تهران مادرید صورت گرفته همچنین برای ساده شدن دریافت ویزای دو کشور برای گردشگران هردوطرف توافقاتی صورت گرفته است تا همکاری های دوطرفه بین دو کشور گسترش پیدا کند.در ادامه این خبر با آژانس گرذشگری پرستو سیر همراه شوید

مذاکرات همکاری ایران با اسپانیا در گردشگری

مرتضی رحمانی موحد،کشور اسپانیا را به عنوان الگویی موفق در صنعت گردشگری میداند و برقراری روابط با این کشور، باعث بهتر شدن زمینه مورد نیاز برای بالا بردن کیفیت زیرساخت های توریسم کشور میشود. او در این باره به ایسنا گفت: کشور اسپانیا به دلیل اینکه تعداد گردشگرانش در سال های اخیر به ایران افزایش یافته به عنوان هدف ما قرار دارد. تعداد توریست هایی که از سال92 تا سال95 به ایران سفرکرده اند از حدود دو هزار نفر به حدود نه هزار نفر رسیده.

معاون گردشگری با بیان اینکه اسپانیا علاقه به همکاری در زمینه گردشگری با ایران را داراست، اظهار کرد: همکاری اساسی و دو طرفه میتواند سبب پیشرفت و توسعه این صنعت شود. اسپانیا بدلیل تجربه های خوبی که در صنعت گردشگری دارد، میتواند در زمینه ایجاد ساختارهای مورد نیاز بویژه در سطح بین المللی به ایران کمک کند.

 آغاز همکاری بین المللی ایران و اسپانیا

او آغاز همکاری رسمی در زمینه گردشگری بین دو کشور را از سال 2002 اعلام کرد و در دنباله افزود: در آن زمان توافقی بین المللی در زمینه گردشگری بین ایران و اسپانیا برقرار گردید، که اسپانیا به دفعات مکرر در خواست تمدید آن را به ایران داد. در آن زمان جلسه ای از کمیته فنی در زمینه گردشگری با حضور نماینده های هر دو کشور در تهران برگزار شد و قرار بود دور دوم آن در اسپانیا برگزار گردد، ولی از سال 2005 کنون هیچ اقدام تازه ای صورت نگرفته است.مذاکره گردشگری ایران و اسپانیا

رحمانی موحد، اظهار کرد: در جلسه ای که با معاون گردشگری اسپانیا داشتیم این درخواست ارایه شد در عین برگزاری تفاهم بین دو کشور، کمیته فنی ذکر شده با حضور رییس سازمان میراث فرهنگی در کشور اسپانیا نیز برگزار شود کهاستقبال گرمی از این پیشنهاد گردید.

او با اظهار اینکه این کمیته میتواند به ساختار گردشگری کشور کمک کند و رابطه محکمی بین بخش های خصوصی کشورها برقرار میکند، افزود: اسپانیا اعتقاد دارد که ایران در زمینه تبادلات دارای ضعف میباشد که ما از همکاری دو جانبه و دو سویه استقبال کردیم. در عین حال براساس روابط دیپلماتیک رییس گردشگری اسپانیا برای بازدید از تهران و مذاکره دعوت شد.

 پرواز تهران به مادرید بر اساس مذاکره گردشگری ایران و اسپانیا

معاون گردشگری به تقاضای ایجاد خط پرواز مستقیم به مادرید، بیان کرد: اخیرا یک خظ هوایی از تهران به سمت بارسلونا ایجاد گشته که ما تقاضای چنین خطی را از تهران به مادرید نیز دادیم، زیرا به عقیده ما افزایش خطوط پروازی بین دوکشور باعث افزایش گردشگر میشود.

او همچنین به پیشنهاد آسان کردن دریافت ویزای اسپانیا برای گردشگران ایارنی، اشاره کرد: دلیل این پیشنهاد این بود که مسافران اسپانیایی خیلی راحت میتوانن در فرودگاه های بین المللی ایران ویزای سی روزه با 60 رو اعتبار تمدید کنند، این درحالی است که چنین امکانی برای مسافران ایرانی فراهم نمیباشد. ماتقاضای سهول ارایه ویزا برای ایرانیان را نیز ارایه کردیم.رحمانی موحد گفت: معاون گردشگری اسپانیا بدلیل علاقه شدیدی که به گسترش روابط با ایران دارد،از این پیشنهاد شدیدا استقبال به عمل آورد و قرار شد با هر یک از بخش های مربوطه این درخواست ها را بررسی کند.


آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با همراه باشید.