ویزای کوبا از صفر تا صد

19 خرداد 1397
1 دقیقه خواندن

ویزای کوبا
اخذ ویزای کوبا

کوبا مجمع الجزایری است که پایتخت آن هاوانا و همچنان یک کشور کمونیستی محسوب می شود. یکی از مهمترین درآمدهای این کشور از طریق گردشگری به دست می آید. بسیاری از کشور های جهان برای ورود به کوبا به ویزا نیاز دارند که اخذ ویزای کوبا شرایط خاص خود را دارد.

مدارک لازم برای اقدام به اخذ ویزای کوبا

مدارکی که در هنگام اقدام به اخذ ویزای کوبا لازم می باشد اصل پاسپورت، 2 عکس جدید 6 در 4، ارائه گواهی اشتغال به کار یا جواز کسب به زبان انگلیسی، ارائه گواهی تمکن مالی، بیمه مسافرتی و چک ضمانت بازگشت را شامل می شود.

شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای کوبا

بازدیدکنندگان کوبا باید قبل از سفر به کوبا اقدام به اخذ ویزا نمایند. آژانس های مسافرتی، نمایندگان سیاسی کوبا یا شرکت های هواپیمایی مجاز می توانند در تهیه ویزای کوبا نقش ایفا کنند. همه مسافران به کوبا حتی افرادی که کوبایی الاصل می باشند ولی در خارج از کوبا اقامت دارند باید بلیط برگشت معتبر و مدارک بیمه درمانی داشته باشند.

برای سفر به کوبا مردم هیجده کشور جهان نیازی به دریافت ویزا ندارند. البته مدت اقامت آنها برای کشور های مختلف متفاوت می باشد. برای برخی از کشور ها اجازه اقامت کمتر از سی روز است و برای برخی دیگر نیز بیشتر است که ایران شامل این هیجده کشور نمی شود. دو کشور نیکاراگوئه و ونزوئلا در صورتی که برای انجام وظایف مشخصی به کوبا سفر کنند از اخذ ویزا معاف هستند.

انواع ویزای کوبا

ویزای کوبا انواع مختلفی دارد که نوع یک ویزا بستگی به هدف مسافر در هنگام مسافرت دارد. افرادی که برای تفریح و سرگرمی قصد سفر به کشور کوبا را دارند نیاز به دریافت ویزا از نوع توریستی دارند. این نوع ویزا برای هر بار ورود به کوبا به مدت صد و هشتاد روز میتواند تمدید شود که پس از هر سی روز اقامت برای حداکثر سی روز دیگر قابل افزایش می باشد. نوع دیگر ویزا نیز ویزای تجاری و بازرگانی می باشد. این نوع ویزای ویژه افرادی است که به منظور تجارت به کشور کوبا مسافرت می نمایند.

ویزای تجاری کوبا خود به دو نوع تقسیم بندی می شود. ویزایی که برای پیدا کردن یک فرصت شغلی صادر می شود و ویزای دیگری که شامل یک فعالیت بازرگانی در کوبا می شود. ویزایی که برای پیدا کردن یک فرصت شغلی در کوبا صادر می شود نیازی به دریافت دعوتنامه از یک شرکت کوبایی ندارد. اما بایستی هدف از سفر به کوبا به سفارت کوبا اطلاع داده شود. به وسیله این نوع ویزا مسافران می توانند یک ملاقات مقدماتی را با شرکت ها و موسسات کوبایی تدارک ببینند.

اما ویزایی که شامل یک فعالیت یا قرارداد تجاری و بازرگانی در کشور کوبا می شود نیاز به یک دعوتنامه از یک شرکت یا موسسه کوبایی دارد. هر دونوع ویزای تجاری حداکثر برای مهلت سی روز صادر می شود و به منظور تمدید آن باید یک شرکت کوبایی به سازمان مهاجرت کوبا تقاضای تمدید مهلت اقامت دهد.

بازه زمانی اخذ ویزا ویزای کوبا معمولاً می تواند تا چهار هفته به طول بینجامد. البته مدت زمان با توجه به نوع ویزا، ملیت شخص و مقطع سال و دیگر عوامل می تواند متفاوت باشد. در کشور ایران به طور معمول دریافت ویزای کوبا پانزده روز کاری زمان می برد.

خلاصه

کوبا مجمع الجزایری است که در میان گردشگران طرفداران زیادی دارد. مردم بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران برای ورود به کوبا باید ویزای کوبا را به همراه داشته باشند. ویزای کوبا شرایط خاص خود را دارد. برای اخذ ویزا ابتدا باید هدف از سفر به این کشور مشخص شود. چرا که هدف از سفر تعیین کننده نوع ویزا که شامل دو نوع ویزای توریستی و تجاری می شود، است.

شماره موبایل خود را وارد کنید و از تخفیف های ویژه ی ما باخبر شوید!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

اخذ ویزای کوبا

هزینه صدور ویزای توریستی : 250 دلار