دیدنی های اصفهان در سفر به اصفهان قسمت هشتم

 

دیدنی های اصفهان نصف جهان به اندازه ای است که پرداختن به تمام عناصر و زیبایی های آن شاید مدت ها وقت بخواهد. نعمت های خدادادی و طبیعی به همراه سازه های باستانی و حیرت آوری که در جای جای این شهر تاریخی قد علم کرده اند.

شهرت اصفهان تنها به آثار و زیبایی هایی نیست که در دل خود جای داده. این شهر به عنوان اولین پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2005 توانست بیش از گذشته در بین مردم دنیا به شهرت دست یابد.

پارک جنگلی و منطقه ی ناژوان

اگر در اصفهان قصد دارید به منطقه ی خوش آب و هوایی سفر کنید پارک جنگلی ناژوان یکی از بهترین انتخاب های موجود شماست. این پارک به جهت درختان صنوبر زیبایی که در آن قرار دارد به ناژوان شناخته می شود و در حاشیه ی شمالی و جنوبی زاینده رود قرار گرفته است. منطقه ای سرسبز و زیبا که سرچشمه ی مادی های شهر اصفهان از آن تامین می شود. بسیاری از کارشناسان محیط زیست معتقدند موقعیت استراتژیک و جغرافیایی ناژوان با توجه به قرار گرفتن صنایع و آلاینده های محیط زیستی به گونه ای است که به عنوان تصفیه کننده ی هوا از طریق بادهای جنوب غربی به سمت شمال شرق شناخته می شود. اگر قصد دارید از پارک جنگلی ناژوان دیدن کنید، تنها درختان و طبیعت آن نیست که می تواند گردشگران را به هیجان وادار کند. قرار گرفتن زمین های ورزشی، استخر، ایستگاه های درشکه سواری، اسب سواری و قایقرانی بخش دیگری از طبیعت ناژوان هستند که بدون شک لحظات ناب و تکرار نشدنی از دیدنی های اصفهان برای مسافران رقم خواهد زد.

محله جلفا

محله جلفا در کنار جاذبه های گردشگری معروف اصفهان مانند سی و سه پل یا میدان نقش جهان قرار گرفته که همواره بخشی از زمان گردش مسافران را به خود اختصاص می دهد. جلفا با خیابانی پوشیده از سنگ فرش هایی است که به زیبایی سطح آن را فرا گرفته است. قدم زدن در این محله حال و هوای مسافرین را تازه می کند گویی به دنیای دیگری قدم گذاشته اند و در زمان دیگری سیر می کنند. وجود کافه ها و حتی ساندویچی های قدیمی شهر اصفهان در این محله به زیبایی چشم نوازی می کند.

آکواریوم اصفهان

شاید بسیاری از مسافران و گردشگران داخلی و خارجی اصفهان را به عنوان یک شهر تاریخی با بناهای تاریخی از دوره های مختلف بشناسند، اما باید اذعان کرد که وجود دیدنیهایی نظیر آکواریوم اصفهان این شهر را علاوه بر جذابیت های تاریخی اش، رنگ و روی تازه ای داده است. وجود آکواریومی با این وسعت در شهر اصفهان به همان اندازه زیباست که برای گردشگران عجیب و غریب به نظر می رسد. در این آکواریوم می توانید به تماشای شیرهای دریایی و کوسه ها بنشینید.آکواریوم اصفهان با مساحت 3500 متر مربع بزرگترین آکواریوم خاورمیانه محسوب می شود که در کنار بناهای بسیار زیاد تاریخی در این شهر در زمره ی دیدنی های شهر اصفهان به حساب می آید.از جذابیت های این آکواریوم می توان به وجود 6 نوع کوسه، بیش از300 تا 350 گونه ماهی از پنج قاره ی دنیا و وجود خطرناکترین و کمیاب ترین آبزیان موجود در اقیانوس های جهان اشاره کرد.

چادگان

چادگان یکی از مناطق دیدنی موجود در اطراف شهر اصفهان است. چادگان دهکده ای توریستی کنار سد چادگان و پشت دریاچه ی زاینده رود است که به عنوان منطقه ای خوش آب و هوا در فصول گرم سال بسیار سرسبز است. باغ ها و دشت های فراوان موجود در اطراف چادگان یکی از جذابیت هایی است که سالیانه گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. مجموعه تفریحی چادگان دارای امکانات گسترده ای است و بسترهای لازم برای تفریح و رضایت حداکثری مسافران در آن فراهم شده است. علاوه بر جاذبه های طبیعی و آب و هوایی چادگان می توان به بناهای تاریخی موجود در این شهر نیز اشاره داشت. بنای تاریخی خانه معظم الملک میرپنج و مشهد کاوه یکی از دهستان های تاریخی چادگان است که به یمن آن تمام اهالی کاوه آهنگر را می شناسند.