دیدنی های اصفهان در سفر به اصفهان (قسمت هفتم)

اصفهان یکی از شهرهای تاریخی و باستانی ایران زمین است که دارای پیشینه فرهنگ و تمدن بسیار غنی و ارزشمند می باشد. اصفهان را مهد علم و هنر در دوران صفویه می نامند چرا که در آن دوران، اوج شکوفایی علوم و فنون در این سرزمین بوده است. در شهر اصفهان جاذبه های گردشگری بی شماری وجود دارند که هر ساله در تمام فصل های سال، توریست ها و گردشگران را از سراسر جهان به سمت خود جذب می کنند. تماشای مکان های دیدنی این شهر از نزدیک می تواند هر فردی را به زمان های تاریخی دور بازگرداند. برای گردش در اصفهان و آشنایی با برخی از مکان های دیدنی این منطقه با ما همراه باشید.

دیدنی ها اصفهان

خانه مشروطیت اصفهان، یادگاری از دوران قاجاریه

خانه مشروطیت اصفهان، یکی از جاذبه های گردشگری این شهر است. قدمت بنای این خانه به دوران حکومت قاجاریه باز می گردد و به فردی به نام حاج آقا نورالله نجفی اصفهانی منسوب شده است. معماری این بنا به طرز بسیار ماهرانه ای طراحی شده و شامل قسمت های مختلفی است؛ در قسمت های شمالی و جنوبی خانه مشروطه، دو عمارت شاه نشین قرار دارد که به دو حیاط مشرف شده اند؛ تعداد زیادی اتاق نیز در این ساختمان ساخته شده است. بنای 7 دری خانه مشروطیت اصفهان، شهرت زیادی دارد زیرا در ساخت آن از هنر شیشه کاری، طراحی با چوب و منبت کاری استفاده شده است. تزئینات کاشی کاری و شیشه کاری که در اتاق های این بنا به کار رفته اند، هنگام تابش نور خورشید، زیباترین نمای طبیعت را در آن مکان به نمایش می گذارند. به شما پیشنهاد می کنیم در سفر به اصفهان، بازدید از خانه مشروطیت را فراموش نکنید.

جاذبه های دیدنی اصفهان

بازار قیصریه، تجربه یک خرید لذت بخش در اصفهان

یکی از بازارهای پر رفت و آمد و معروف در شهر اصفهان، بازار قیصریه نام دارد. این بازار در واقع یکی از تاریخی ترین مراکز خرید در شهر اصفهان محسوب می شود. محصولات، سوغات اصفهان و صنایع دستی بومی شهر اصفهان همراه با هنر و خلاقیت در این بازار به فروش می رسند. بازار قیصریه، یک فضای سرپوشیده بسیار بزرگ و طولانی است که از حجره ها و بازارهای کوچک تر تشکیل شده است. برخی از حجره های این بازار به یکدیگر راه دارند.

قدمت ساخت بازار قیصریه به دوران حکومت صفویان باز می گردد. این بازار در قسمت شمالی میدان نقش جهان قرار گرفته است و مکان مناسبی برای تهیه سوغاتی ها و صنایع دستی مخصوص اصفهان می باشد. جالب است بدانید این بازار به بازار بسیار قدیمی میدان عتیق که یادگار دوران سلجوقیان است متصل می شود. قدم زدن در محوطه بازار قیصریه می تواند یک تفریح و سرگرمی برای توریست ها به شمار آید.

بازار قیصریه اصفهان

موزه موسیقی اصفهان، اوج لطافت و هنر

اگر به دنیای هنر و موسیقی علاقه مند هستید، بازدید از موزه موسیقی اصفهان را به شما پیشنهاد می کنیم. این موزه یکی از جاذبه های گردشگری اصفهان است که اخیراً مورد توجه بسیاری از توریست ها قرار گرفته است. بیش از 300 ساز و آلات موسیقی متنوع در محل این موزه نگهداری می شود. یکی از برنامه های مفرح در موزه موسیقی اصفهان، آشنایی بازدیدکنندگان با انواع سازهای موسیقی و نحوه کار کردن آن ها است.

در موزه موسیقی اصفهان، تمام امکانات رفاهی علاقه مندان و گردشگران فراهم شده است؛ با بازدید از این موزه می توانید در کافه یا رستوران آن کمی استراحت کنید، از فروشگاه صنایع دستی آن خرید کنید و یا حتی می توانید ساز مورد علاقه خود را تهیه کنید. در بخشی از این موزه، اجرای زنده برنامه های موسیقی با سازهای مختلف برای تورهای گردشگری تدارک دیده شده است. بازدید از این موزه می تواند یک سفر خاطره انگیز و جذاب را برای شما رقم بزند.موزه موسیقی اصفهان

تور های اصفهان پرستو سیر

تور اصفهانبی شک یکی از محبوب ترین تور های داخلی همه آژانس های گردشگری است. اما اینکه دلیل محبوبیت اصفهان چیست، از دیدگاه های  مختلف قابل بررسی است . با ما همراه باشید برای شناخت بیشتر ویژگی های گردشگری اصفهان