دیدنی های کاشان در سفر به کاشان با آژانس پرستو سیر

17 اردیبهشت 1398
1 دقیقه خواندن

 

شهری از توابع استان اصفهان, بهشتی در دل کویر, شهری تاریخی با قدمتی 7500 ساله و قدمتی همزمان با دوره ی ایلامی و تمدنی به نام تمدن سیلک. بله درست است با شنیدن این تفاسیر نام شهر گل ایران اولین گزینه نقش بسته در خاطرتان است کاشان.

کاشان شهری است بسیار زیبا با دیدنی های بسیار چشم نواز که همگی در چند قدمی یکدیگر دلبری می کنند. در سفری هرچند کوتاه قصد دیدنی های کاشان در سفر به کاشان را کنید و لذتی را از این شهر بی مثال ببرید.

بازارگردی در کاشان

اولین گزینه دیدنی های کاشان در سفر به کاشان بازار سنتی کاشان است که تنها محل خرید و فروش شهر نیست بلکه جواهری بی مثال که آثار تاریخی بسیاری را همچون نگین در بر گرفته است و هر گوشه این بازار محل فعالیت صنفی می باشد. مساجدی بزرگ با معماری های خاص, آب انبار هایی با قدمتی دیرینه, کاروانسراهایی بزرگ و زیبا همه و همه از مکان های اصلی بازار کاشان است که با چرخی در این بازارو دیدن این نمونه های بی مانند از همه مهمترلذت خرید بهترین و مرغوب ترین عرقیجات کاشان را تجربه می کنید.

باغ و حمام تاریخی فین

تکه ای از بهشت با سرو هایی سربه فلک کشیده که بلندای قامتشان به بلندای نام بزرگ مرد تاریخ ایران است. تداخل چشمه و باغ مکانی خاص و ناب را فراهم کرده که چشم هر ببیننده ای را به خود خیره می کند. در توصیف تاریخ باغ این گونه نگارش شده است که این بنا به دستور شاه عباس اول صفوی در همسایگی چشمه ای معروف به چشمه سلیمانیه بنا گردیده است که دارای بناهایی دیدنی چون کاخ شاه نشین, خلوتگاه کریم خانی, حمام سلطنتی, موزه ملی و حمام تاریخی فین قتلگاه بزرگ مردی با نام میرزا تقی خان امیر کبیر می باشد.

مسجد جامع

یکی دیگر از دیدنی های کاشان در سفر به کاشان مسجد جامع کاشان یا مسجد جمعه کاشی است که  همانند دیگر مساجد جامع واقع در شهرهای ایران محل ترویج اسلام و آغازگر دوره ای جدید در تاریخ کهن ایران است. با این تفاوت که قدمت این مسجد به دوران سلجوقی می رسد و این بنا محل آتشکده سلجوقی بوده و با ورود اسلام آتشکده توسط صفیه خاتون دختر مالک اشتر جای خود را به مسجد داده است. این بنا قدیمی ترین بنای تاریخی شهر کاشان است که دارای معماری خاص با کاشی کاری های زیبای استاد کاشانی چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

خانه های تاریخی و اصیل کاشانی

کاشان شهری است که به دلیل قدمت دیرینه در گذر زمان خانه های تاریخی زیادی را در خود جای داده است که هرکدام نشان دهنده دوره ای در تاریخ ایران هستند. از جمله خانه های معروف کاشانی می توان محله ی سلطان میر احمد و خانه رئیسی ها, عمارت شریفیان, عمارت بروجردی ها, منطقه مرکزی کاشان و خانه عامری ها, خانه حکیم باشی, محله کوشک صفی و خانه حسینی و کاظمی, محله ی درب اصفهان و خانه مشکی, محله ی پنجه شاه و خانه عطار ها, محله قبرستان و خانه بالاچی, محله ی درب گلان و خانه دستمال چی, محله ی کوشک صفی و خانه حشمت اله خان, محله ی ترک آباد و خانه ی رازقیان را نام ببریم.

شهرگل و گلاب کاشان

یکی دیگر از هزاران دیدنی های کاشان در سفر به کاشان شهر گل و گلاب کاشان یا همان شهر قمصر است که در مسافتی بسیار نزدیک از شهر کاشان قرار دارد این شهر در دامنه ای کوهستانی بسیار خوش آب و هوا واقع شده است که حرفه ی اصلی مردمانش گلاب گیری ست. در سفر به این شهر از مزارع زیبای گل مشام تان را از عطر گل پر کنید و با آداب و سنن گلاب گیری مردمان این شهر آشنا شوید.

چگونگی دیدنی های کاشان در سفر به کاشان

کار را باید دست کاردان سپرد. آژانس گردشگری پرستو سیر همان کاردان کار بلدی است که در قسمت تور های تفریحی داخلی خود سفری به کاشان را با خیالی آسوده با بهترین امکانات برای شما فراهم می نماید. ما در پرستو سیر افتخار میزبانی شما را در دیدنی های کاشان در سفر به کاشان داریم.