باکو زمینی یا هوایی؟

11 خرداد 1399
1 دقیقه خواندن

 

دیدنی ترین شهر آذربایجان، پایتخت آن، یعنی شهر زیبای باکو است. تقریبا تمام ایرانی ها باید حداقل یک بار به این شهر زیبا سفر کنند و از جاذبه های دیدنی و مدرن آن دیدن کنند. سفری که برای شما بسیار از نظر اقتصادی به صرفه خواهد بود. در این راستا می توانید راههای هوایی و زمینی برای سفر انتخاب کنید. در ادامه بیشتر بر روی راههای سفر به باکو بحث خواهیم کرد. با ما همراه باشید. 

سفر به باکو زمینی یا هوایی؟

شهرت باکو، پایتخت آذربایجان بر کسی پوشیده نیست. شهر بسیار نزدیکی که به یکی از بهترین و مناسب ترین مقصدهای گردشگری برای ایرانیان تبدیل شده است. در کنار نزدیک بودن، مدرن بودن و جاذبه های گردشگری خارق العاده در این شهر و هزینه های پایین سفر سبب شده است تا تور باکو به یکی از پرطرفدارترین تورهای داخلی باشد. اگر قصد سفر به باکو را دارید، حتما باید اطلاعات مهم در مورد این شهر را داشته باشید. از جمله اینکه اینجا یک شهر ساحلی است و مردم آن به زبان های ترکی و فارسی آشنایی دارند. پس ارتباط گرفتن شما مقداری آسان شده است. اما سفر به باکو زمینی یا هوایی؟ شما می توانید به صورت هوایی و با هواپیما و یا به صورت زمینی و از طریق تورهای زمینی، اتوبوس، قطار و یا خودروهای شخصی به سفر بپردازید. در هر کدام از این روش ها مزیت ها و معایب خاصی وجود دارد و انتخاب نهایی با خود شماست.

سفر زمینی به باکو

سفر زمینی به این شهر از آن جایی حائز اهمیت است که باکو نزدیک کشور است و شما می توانید با اتوبوس های لوس خود را به این شهر برسانید. تنها مساله ای که در این نوع سفر مشکل است، وقت گیر بودن زمان رسیدن است. اگر قرار باشد مدت کوتاهی در باکو بمانید، وقت زیادی را در راه بودن، زیاد به صرفه نیست. 

سفر هوایی به باکو

می توان گفت که سفر هوایی، راحت ترین و سریع ترین راه برای سفر کردن است. مدت زمان پرواز به باکو حدودا دو ساعت است. در مقایسه با سفر زمینی، مقداری گران تر است. اما تورهای لحظه آخری و بلیط های تخفیف خورده را هیچگاه فراموش نکنید. گاه با هزینه های بسیار کم می توانید خود را به باکو برسانید. برای این تخفیف ها و تورهای گردشگری می توانید با پرستو سیر همراه باشید. 

البته می توانید با قطار و خودروهای شخصی نیز خود را به آذربایجان و شهر بسیار دیدنی باکو برسانید. برای سفر با قطار باید از تهران به آستارا بروید و از آنجا با قطار می توانید راهی باکو شوید. از دو گذرگاه آستارا و بیله سوار موغان نیز امکان دسترسی خودروهای شخصی فراهم شده است. اگر می خواهید با خودرو شخصی خود سفر کنید و دسترسی از شمال غربی دارید از مرز بیله سوار و اگر هم در مناطق مرزی و شرق هستید، پیشنهاد ما این است که از مسیر آستارا، سفر کنید. 

راههای دسترسی به آذربایجان

محال ممکن است که حداقل یکبار هوس رفتن به این شهر رویایی را در سر نداشته باشید. آیا می دانید که باکو زیباترین و بزرگترین شهر آذربایجان است که در زمینه های معماری و گردشگری پیشرفت های بسیار خوبی در سال های اخیر داشته است. مسیر دسترسی به آذربایجان، بسیار دیدن است. شما از تبریز که راهی مرز بیله سوار موغان شوید، چهار ساعت را در راه خواهید بود و طبیعت کوهستانی و سرسبز بسیار زیبایی را در پی خواهید داشت. 

از سوی دیگر مسیر آستارا را که انتخاب کنید، از آستارای ایران تا آستارای آذربایجان تنها 500 متر فاصله است و شما از منظره های زیبای دریای خزر دیدن خواهید کرد. از اینجا تنها 4 تا 5 ساعت با شهر باکو فاصله دارید. با حوصله برانید و سرعت مجازتان بیشتر از 100 کیلومتر بر ساعت نشود. 

برای سفر کردن به آذربایجان شما به ویزای این کشور و پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه نیاز دارید.

وقت آن رسیده که شما نیز سفری کوتاه مدت و به یاد ماندنی به این شهر زیبا و دیدنی داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سفر به باکو می توانید با کارشناسان ما در پرستو سیر تماس بگیرید.