تبریز شهر اولین‌ها

21 بهمن 1398
1 دقیقه خواندن

یکی از بهترین مقاصد سفر برای گردشگران در فصل تابستان، شهر تبریز است. تبریز در این فصل، آب و هوای خنک و مطبوعی دارد. تور تبریز یکی از تورهای منتخب ایرانیان در فصل تابستان است.

تبریز شهر اولین‌ها

این شهر به شهر اولین‌ها شهرت دارد. اولین شهرداری، اولین سینمای عمومی، اولین کودکستان، اولین خیابان دارای برق ایران، اولین چاپخانه، اولین چاپ اسکناس، اولین شهر دارای آتش نشانی و… ، همگی متعلق به تبریز است.

سفر به تبریز با تور تبریز :

اگر قصد سفر به این شهر را دارید با یک سفر سه روزه می‌توانید از مهمترین و برجسته‌ترین جاذبه‌های این شهر دیدن کنید. شما برای خرید تور تبریز از تنوع زیادی در زمینه‌ی انتخاب وسایل نقلیه برخوردارید، هواپیما، قطار، اتوبوس و ماشین شخصی می‌توانند از گزینه‌های انتخابی شما باشند که شما با توجه به شرایط و بودجه در نظر گرفته برای سفرتان می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

جاذبه‌های شهر تبریز:

بازار سنتی:

بهتراست اولین روز سفر خود  در تور تبریز، بعد از رسیدن به این شهر پرجاذبه را، به بازار اختصاص دهید. قبل از اینکه به بازار برسید بهتر است کمی زودتر از ماشین پیاده شوید تا از دیدن شهر بدون متکدی، عاری از معتاد و بیکار لذت ببرید و ریه‌‌هایتان را مملو از هوای بی‌نظیرش کنید. بعد از گذر از خیابان “تربیت”، رسیدن به بزرگترین بازار سرپوشیده آجری جهان شما را به وجد می‌‌‌آورد. بدانید که شانس بازدید از بازارهای فرش و طلای تبریز را در هیچ مکان دیگری نخواهید داشت. بعد از دیدن بازار، فرصت رفتن به مسجد جامع تبریز است، چون این مسجد فاصله  کمی تا بازار دارد.

ایل گلی:

“شاه گلی” نام دیگر این بنای فوق‌العاده است که در میان استخربزرگی در نزدیکی مقبره شهریار قرار دارد و این مسئله سبب می‌شود شما بعد از بازدید ائل گلی بتوانید به راحتی به مقبره‌الشعرا بروید. اگر تور تبریز را برای فصل زمستان خریداری کردید خوب است بدانید، در این فصل آب دریاچه یخ می‌زند و نمای خارق‌العاده‌ای ایجاد می‌کند. مسیر پیاده‌روی میان دریاچه حس بی‌نظیر بازدید از بنا را برای شما دو چندان می‌کند.

مسجد کبود:

این مسجد با دارا بودن لقب فیروزه‌ی اسلام یکی دیگر از جاذبه‌هایی است که نباید دیدن آن را در تور تبریز از دست بدهید. وجود کاشی‌های لاجوردی رنگ در این بنا باعث شده که برخی، از آن با نام مسجد آبی یاد کنند.

تبریز شهر موزه و خانه های تاریخی:

خانه‌ مشروطه، خانه‌ استاد شهریار، خانه‌ پروین اعتصامی، خانه امیر نظام گروسی، خانه بهنام، خانه صرافلار از جمله خانه‌های قدیمی و تاریخی مشهور در شهر تبریز است.

موزه‌هایی چون قاجار، آذربایجان، سنجش، تاریخ طبیعی، سنگی، استاد بهتونی، استاد شهریارو سفال از جمله موزه‌های معروف این شهر با جاذبه‌های رنگی است. خوب است بدانید که موزه سفال در خانه صرافلار واقع شده است.

با تور تبریز در کوه‌ های رنگی آلاداغ لار قدم بزنید.

این کوه‌های رنگین کمانی در 25 کیلومتری شمال شرقی تبریز قراردارند. قدمت این کوه‌ها 15 میلیون سال است . وجود روستاها و خانه‌های رنگارنگ در کنار کوه‌ها، زیبایی این منطقه را دو چندان کرده است. رنگ های قرمز، زرد، سفید و نارنجی چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند . دلیل رنگارنگ بودن آلاداغ لار املاحی چون آهن، مس و غیره است. زیبایی این منطقه در هرفصل متفاوت است. در تابستان نور تابیده شده به خاکهای رنگین‌کمانی ، کوه‌ها را خاص‌تر و دیدنی‌تر می‌کند ، در پاییز و زمستان به دلیل بارشها، در میان کوه‌ها آبراه‌های زیبا جریان داردکه بر جذابیت منطقه افزوده است. با قدم در این منطقه منحصر به فرد، گویی وارد یک سیاره دیگر شدید.

گردش در تبریز و بازدید از خانه‌های تاریخی و موزه‌های جذاب و دیدنی را، در کنار قدم زدن در کوه‌های رنگارنگ آلاداغ‌لار با تور تبریز تجربه کنید و خاطره فراموش‌نشدنی این سفر را در خاطرات خود ثبت کنید.