جاذبه های دیدنی تایلند در اولین سفر به سرزمین لبخندها

14 اردیبهشت 1399
1 دقیقه خواندن

سواحل، جزایر،کوهستان های سرسبز، استراحتگاه های لوکس،زندگی شبانه، غذاهای دریایی تازه، غذاهای خیابانی، معابد، بازارهای تایلند مکانی باورنکردنی برای فرار از واقعیت است. جاذبه های دیدنی تایلند در اولین سفر بیشتر در دو شهر توریستی پرطرفدار چیانگ مای و بانکوک قرار گرفته است.معابد معروف در هر دو شهر از جاذبه های گردشگری تایلند به حساب می آید.  

جاذبه های دیدنی تایلند در اولین سفر به سرزمین  لبخندها

جاذبه های دیدنی تایلند در اولین سفر برای هر مسافری خاطرات فراموش نشدنی را رقم می زند.این کشور را می توان به سه منطقه اصلی برای مسافران تقسیم کرد: شمال تایلند برای فرهنگ و فیل، دشت های مرکزی و دروازه های شهر بانکوک و جنوب تایلند برای سواحل عالی.این کشور مملو از شگفتی های جالب و جاذبه های باور نکردنی برای هر مسافری در هر سنی را رقم می زند.

جاذبه های دیدنی تایلند در اولین سفر به بانکوک

جاذبه های دیدنی تایلند در اولین سفر بیشتر با بانکوک آغاز می شود. پایتخت تایلند ترکیبی از فرهنگ باستان، بهشت غذا ​​و خرید ​​است. بانکوک یک شهر مدرن است و سفر با وسایل نقلیه عمومی در مترو بالای سطح شهر، مترو زیرزمینی، اتوبوس های عمومی و حتی قایق ها امکان پذیر است. مراکز خرید بانکوک دارای انواع مارک های مد روز هستند.

اکثر جاذبه های برتر بانکوک معابد یا اماکن مذهبی هستند، جاذبه های دیدنی تایلند در اولین سفر در بانکوک بازدید از معابد اصلی وات پو و کاخ بزرگ است . جاذبه های گردشگری بانکوک کاملاً نزدیک به یکدیگر هستند. کاخ بزرگ که خانه ی سابق پادشاهان مختلف تایلند است. این مجموعه چشمگیر در خانه های مختلفی از بناهای زیبا از جمله معبد زمرد قرار دارد. معبد وات پو بزرگترین جاذبه آن بودا در حال استراحت است که به ارتفاع 15 متر به طول 46 متر طول را شامل می شود.

جاذبه های دیدنی تایلند در اولین سفر در بانکوک

وات آرون که به معبد سپیده دم نیز معروف است، می باشد.زیبایی معبد در ساحل رودخانه چائو پرایا هر بازدید کننده را مسحور می کند. وات آرون تقریبا در مقابل وات Pho قرار دارد و برای رسیدن به آنجا باید از یک قایق عمومی سوار شوید که از رودخانه عبور می کند.

بازار آخر هفته چاتوچاک Chatuchak ، به احتمال زیاد بزرگترین بازار جهان است که مجموعه ای به مساحت 35 هکتار را پوشش می دهد و بیش از 8 هزار غرفه دارد و در روزهای عادی بیش از 200000 بازدید کننده در آنجا خرید می کنند و در آن همه چیز از حیوانات عجیب و غریب گرفته تا پیراهن های مرسوم، مد روز، سوغات و غذای تازه می فروشند. بازدید از بازار Chatuchak از جاذبه های دیدنی تایلند در اولین سفر است و حتی در اولین سفر به بانکوک لازم و ضروری نیز است. جاده Khao San و Sukhumvit بهترین مکان برای امتحان کردن غذاهای خیابانی برای اولین بار در بانکوک هستند.

جاذبه های دیدنی تایلند در اولین سفر به چیانگ مای

از جاذبه های دیدنی تایلند در اولین سفر، چیانگ مای یکی دیگر از شهر های توریستی پرطرفدار به دلیل منظره کوهستانی سرسبز، معابد، غارها و آبشارها است. معبد طلایی و کوهستانی وات Phra That Doi Suthep  معروف به Doi Suthep یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری چیانگ مای و در واقع بسیار چشمگیر است. این معبد صدها سال پیش ساخته شده است و یکی از معابد محبوب در تمام تایلند است. این معبد زینتی مشرف به شهر چیانگ مای است. چیانگ مای از بازارها پر شده است اما یکی از بهترین مکان های خرید، بازار شب Chiang Mai Night است که گردشگران می توانند سوغاتی، لباس، صنایع دستی و جواهرات را در مکان خریداری کنند.

جاذبه های دیدنی تایلند در اولین سفر به چیانگ مای پارک طبیعت فیل ها است. مزرعه فیل پاتارا روشی ایمن و انسانی برای تعامل با فیل های تایلندی در جنگل است. سایر جاذبه های دیدنی در چیانگ مای ماساژ تایلندی است.در حالی که ماساژ تایلندی در سراسر تایلند یافت می شود اما در چیانگ مای بخصوص ارزان هستند. شما می توانید یک ماساژ تایلندی و تجربه آبگرم مناسب در بسیاری از نقاط این شهر داشته باشید.