سفر به زادگاه حافظ و سعدی

8 اسفند 1398
1 دقیقه خواندن

شیراز یکی از پرجمعیت ترین شهرهای کشور ایران است که به عنوان پایتخت استان فارس همان پارس قدیمی شناخته  شده است. این شهر زیبا سالانه تعداد زیادی توریست از اقصی نقاط جهان جذب کرده و موجب پیشرفت صنعت گردشگری ایران می شود. اکنون نیز به فصل مسافرت نزدیک می شویم و افراد زیادی برای تور شیراز صف بسته اند. اما قبل از اینکه برای سفر به شیراز برنامه ریزی کنید، لازم است نقاط مهم و جذابی را با شما عزیزان در میان بگذاریم.

تور شیراز | سفر به زادگاه حافظ و سعدی

شیراز یکی از پرجمعیت ترین شهرهای کشور ایران است که به عنوان پایتخت استان فارس همان پارس قدیمی شناخته شده است. این شهر زیبا سالانه تعداد زیادی توریست از اقصی نقاط جهان جذب کرده و موجب پیشرفت صنعت گردشگری ایران می شود. اکنون نیز به فصل مسافرت نزدیک می شویم و افراد زیادی برای رزرو تور شیراز صف بسته اند. اما قبل از اینکه برای سفر به شیراز برنامه ریزی کنید، لازم است نقاط مهم و جذابی را با شما عزیزان در میان بگذاریم.

تور شیراز و نحوه سفر به پایتخت فارس ها

تور شیراز مانند تورهای دیگر برگزار می شود و امکانات کاملی در اختیار مسافران قرار می دهد. برای اینکه بتوانید برای سفر به شیراز تصمیم بگیرید، چند مدل دسترسی به این شهر را بیان می کنیم.

1.تور زمینی شیراز

قطار یکی از معروف ترین وسایل نقلیه برای تور شیراز است. برخی افراد ترجیح می دهند از قطار برای سفر استفاده کنند. زیرا برای کودکان جذابیت بیشتری داشته و افرادی که دارای فرزند هستند این وسیله نقلیه را انتخاب می کنند. خبر خوب این است که نرخ بلیط قطار به سمت شیراز اصولا تغییری نمی کند و اگر دستخوش تغییرات شود بسیار ناچیز است. همچنین اگر قصد کنسل کردن بلیط یا تور را داشته باشید، با خسارت کمتری مواجه خواهید شد.

اتوبوس نیز یکی دیگر از راه های رفتن به شیراز است که بسیار مقرون به صرفه است. اما زمان طولانی را در مسیر خواهید بود و شاید وسیله نقلیه مناسبی برای تور شیراز نباشد.

2.تور هوایی شیراز

یکی دیگر از سریعترین وسایل نقلیه که شما را به شهر شیراز می رساند و تور شیراز با آن برنامه ریزی می شود، هواپیما است. بهترین شرکت های هوایی ایران هر روز در مسیر رفت و برگشت از تهران به شیراز فعالیت دارد. اگر به زمان اهمیت می دهید و می خواهید خیلی سریع به مقصد برسید هواپیما انتخاب بهتری است. اما در نظر داشته باشید، نرخ هواپیما سالانه یا ماهانه در حال تغییر است شاید به صرفه نباشد.

تور ارزان شیراز

تور شیراز در ماه های مختلف قیمت های متنوعی دارد. به ویژه تور شیراز در تعطیلات نوروزی قیمت بالایی داشته و بهتر است بعد تعطیلات به این شهر سفر کنید. اما در این بخش ما به شما میگوییم بهترین زمان برای سفر به شیراز کی خواهد بود.

زمان امتحانات خرداد و دی: زیرا در این فصل خانواده ها مشغول رسیدگی به تحصیل بچه ها هستند و امکان سفر بسیار پایین است.

ماه مهر: ماه مهر نیز چون با شروع تحصیل همراه است، افراد کمتری به شیراز می روند و بهترین و ارزان ترین تور شیراز را می توانید پیدا کنید.

پایان فروردین یا اردیبهشت: اوایل بهار یا تعطیلات نوروز پیک مسافرت است و اصولا شلوغی شهر شیراز چندین برابر خواهد شد. بهترین زمان گذشت 15 روز تعطیلی عید یا اردیبهشت است. در اردیبهشت مسافرت به  شیراز به صرفه تر بوده و حتی این شهر زیبایی های نابی دارد.

انواع سبک رزرو تور شیراز

مسافرت به شهر شیراز سبک های مختلفی دارد و هر کدام به نوبه خود امکانات منحصر به فردی خواهد داشت. اینکه کدام نوع تور را انتخاب می کنید کاملا به بودجه و موقعیت سفر شما بستگی دارد. تور لوکس شیراز یکی از گران ترین تورها است و در لیست آن با بالاتری امکانات و تجهیزات مواجه خواهید شد. در مقابل آن تورهای عادی و تور ارزان شیراز موجود است که از امکانات معمولی تری برخوردار است. اما اینکه یک تور امکانات معمولی دارد به این معنا نیست که سطح پایین بوده و خدمات بدی دارد. در واقع به این شکل است که به اندازه بودجه ی خود از امکانات بهره می برید.

کلام آخر

قبل از رزرو تور شیراز بودجه و نحوه خدمات را انتخاب کنید و برای سفر خود برنامه ریزی داشته باشید. هرگز بدون برنامه تور رزرو نکنید زیرا کنسل کردن تور، شما را با ضرر مالی  رو به رو می کند و شاید نزدیک ایام عید کار صحیح نباشد. در نتیجه مطالب بالا بخوانید و با دقت تور خود را رزرو کنید.