شناختی لذت بخش از جاذبه های دیدنی باکو در اولین سفر

21 اردیبهشت 1399
1 دقیقه خواندن

محتوا با جملاتی در زمینه شناختی از جاذبه های دیدنی باکو، پایتخت کشور آذربایجان در اولین سفر آغاز شد. این جاذبه های توریستی، از پیاده روی بر بلوار باکو در کنار ساحل دریای خزر شروع شد. آنگاه توضیحاتی در مورد شهر قدیمی، قصر شیروان شاه، برج دختر و … نیز بیان گردید. همچنین مسائلی در مورد نماد شهر، یعنی برج های شعله نیز مطرح شد.

شناختی لذت بخش از جاذبه های دیدنی باکو در اولین سفر

جاذبه های دیدنی باکو در اولین سفر نیز به عنوان شهری تاریخی، مدرن و پایتخت کشور آذربایجان واقع در ساحل غربی دریای خزر، دارای جذابیت خاصی است. آنچه در نگاه اول از جاذبه های دیدنی باکو در اولین سفر رخ نمایی می نماید، دورنمای بسیار تمیز و با نظافت شهر است. شما می توانید پذیرای قدم زدنی رویایی در کنار ساحل هیجان انگیز خزر، که با  نسیمی خنک و جانبخش به مهمانی وجود خسته شما می آید، بشوید. آنگاه از این پیاده روی بر بلوار باکو در کنار ساحل و پارکی هیجان انگیز که یکی از محبوبترین جاذبه های دیدنی باکو در اولین سفر گردشگری است، لذت ببرید.

برج های شعله از جاذبه های دیدنی باکو در اولین سفر

سه سازه بلند قامت و زیبای برج های شعله که نمادی مدرنیته و شیک از جاذبه های دیدنی باکو در اولین سفر، هستند. راستی بدانید که این برج ها از نظر ارتفاع و نوع کاربری با هم متفاوت بوده و در پیچ و تاب های خود در نما، منظری از آتش را جلوه می دهند. حتی با روشن بودن چراغ های فراوان LED در هنگام شب، زیبایی برج ها را ببینید که به منزله آتشی شعله ور به نظر می رسند. آنگاه از درخشندگی آنها، رغبت تماشای شما از این جاذبه های دیدنی باکو در اولین سفر، صد چندان افزون می شود.

ایچری شهر ( Icheri Sheher)

شما می توانید به عنوان یکی دیگر از جاذبه های دیدنی باکو در اولین سفر از شهر قدیمی یا به زبان ترکی آذربایجانی، ایچری شهر نام ببرید. شهری که در محاصره ای، از دیوار هایی از جنس سنگ و خیابانهایی پوشیده از سنگفرش قرار داشته و به عنوان یک جاذبه تاریخی شناخته می شود. معماری زیبای سنگی را در خیابانهای شهر قدیمی، ببینید و صفحات گذشته تاریخ را در آن ورق بزنید. همچنین از شنیدن صدای موسیقی آذری که از نقاط مختلف ایچری شهر از جاذبه های دیدنی باکو در اولین سفر  به گوش می رسد، غرق لذت شوید.

کاخ شیروان شاه (palace Of The Shirvanshahs)

کاخی که می توانید آن را به عنوان یک شاهکار و هنگامه هنر معماری قدیمی و به گفته یونسکو مروارید معماری آذربایجان، ببینید و از این تماشای دلچسب سرمست شوید. اما این کاخ بی نظیر با داشتن ساختمان دو طبقه قصر، مقبره سید یحیی محقق سلطنتی، مسجد و بناهای زیبای دیگر، در جاذبه های دیدنی باکو در اولین سفر شما را به دیداری لذت بخش فرا می خواند.

برج دختر باکو ( Maiden Tower Baku)

از دیگر جاذبه های دیدنی باکو در اولین سفر، برج مشهور دختر است که می تواند نمادی برای شهر محسوب شود. اهمیت این برج زیبای هشت طبقه که در ظاهر دورنمایی متفاوت با همه ساختمانهای دور و برش دارد، آنقدر است که حتی معرفی آن نیز با پول رسمی کشور یعنی منات (AZN) صورت می گیرد. همچنین در مورد این برج اسرار انگیز که یکی از جاذبه های دیدنی باکو در اولین سفر است، داستانهای متفاوتی وجود دارد که شنیدن آنها می تواند جالب باشد.

مرکز حیدرعلی اف (Heydar Aliev Center)

بنایی فوق العاده زیبا با چشم اندازی مهیج از هنر منحصربه فرد معماری را، در این مجموعه هشت طبقه به عنوان جاذبه های دیدنی باکو در اولین سفر مشاهده کنید. آنگاه با ورود به موزه مجموعه، شناخت خود را نسبت به حیدر علی اف، رهبر ملی و سومین رئیس جمهور آذربایجان بالا ببرید. همچنین بدانید این مرکز، مکانی جذاب برای برگزاری نمایشگاهها و همایشهای مختلف نیز است. اما توجه داشته باشید که از گرفتن سلفی های زیبا، با این بنای دل انگیز غفلت نورزید.

کلام پایانی:

همچنین شما می توانید به تماشای دیگر جاذبه های دیدنی باکو در اولین سفر، نظیر سنگ نگاره های ماندگار پارک ملی قبوستان، موزه ادبیات نظامی گنجوی و دیگر مراکز گردشگری نیز بروید. اما هرگز میدان باشکوه و زیبای فانتن (Fountain Square) از جاذبه های دیدنی باکو در اولین سفر را، فراموش نسازید. حتی در پیرامون آن به مراکز خرید بروید و در رستورانها نیز، موفق به نوش جان کردن غذاهای خوشمزه آذربایجانی بشوید. آنگاه خاطرات دلپذیر خود را در تماشای جاذبه های دیدنی باکو در اولین سفر، با گرفتن تصاویر زیبا جاودانگی ببخشید.