قبل از سفر به بدروم این مقاله را بخوانید

7 خرداد 1399
1 دقیقه خواندن

سفر به بدروم تماما هیجان و لذت خواهد بود. تنها باید حتما پیش از سفر متن زیر را بخوانید و در مورد این شهر و محل های اقامت و بهترین زمان سفر و دیگر مسائل آشنایی کافی را داشته باشید. شما می توانید از موزه ها و سواحل زیبای این شهر دیدن کنید. در کوچه های زیبای آن قدم بزنید و از غذاهای محلی و بسیار خوشمزه ی این منطقه میل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید. 

سفر به بدروم 

سفر به بدروم را سفر به سرزمین آب های ابدی می دانند چون اگر در آنجا به اطراف خود نگاه کنید، تا جایی که چشم کار می کند را آب فراگرفته است. بدروم یکی از شهرهای بسیار زیبای ساحلی در جنوب ترکیه است. این را بدانید که هر سفری به کشور ترکیه بدون سفر به بدروم ناقص است. برای همین توصیه ی ما این است که حتما از بدورم دیدن کنید و در هتل های لوکس و رو به دریای آن اقامت کنید. همانطور که میدانید، ترکیه کشوری آسیایی-اروپایی است که سالانه هزاران گردشگر ایرانی راهی آنجا می شوند. شهرهای استانبول و آنتالیا در ماههای گردشگر پذیر سرشار از توریست و گردشگر می شود اما سفر به بدروم را افراد کمتری انتخاب می کنند. چون هنوز شهرت و زیبایی آن برای همه مشخص نشده است. برای همین سفر به بدروم را یک انتخاب هوشمندانه برای سفر می دانند. اما بهتر است قبل از سفر به اینجا اطلاعات مفید و ضروری داشته باشید. با پرستو سیر همراه باشید تا آنچه مورد نیاز سفرتان است را بدانید. 

اطلاعات مهم در مورد سفر به بدروم

کلمه ی بدورم به معنای پایین است و دلیل نامگذاری آن، این است که در پایین ترکیه قرار گرفته است. واحد پول در این شهر لیر ترکیه است و زبان آنها، ترکی استانبولی است. تفاوت ساعت بدروم نسبت به تهران یک ساعت و نیم عقب تر است. کد کشور ترکیه 90+ است. در داخل شهر بدروم، فرودگاه بین المللی بدروم قرار دارد و این سفر به بدروم را راحت تر کرده است. 

آیا می دانید که بافت شهری بدورم بسیار دیدنی است. خانه های سفید در یک طبقه و دو طبقه با کوچه های دیدنی و بسیار زیبا که رو به ساحل دارند. این شهر نزدیک یونان است و از نظر معماری شباهت هایی را میان این دو منطقه خواهید یافت. آب و هوای بدروم در تابستان ها گرم و در زمستان، آب و هوای معتدل و سرد را تجربه خواهید کرد. برای همین بهترین زمان سفر به بدروم در اواخر تابستان و در فصل بهار می باشد. 

برای اقامت در این شهر، هتل هایی با تعرفه های مختلف وجود دارد که بر اساس مقدار بودجه ی خود می توانید در یکی از آنها بمانید. نکته ی قابل توجه در مورد تمام این هتل ها این است که حتی ارزان ترین آنها، خدمات خوبی برای مهمانان دارند و ویووهای زیبایی از شهر بدروم را به نمایش می گذارند. البته در سفر با تور بدروم تمام این ها در بهترین حالت توسط کارشناسان ما در آژانس پرستو سیر با هزینه های بسیار مناسب برای تان تنظیم می شود. 

در سفر به بدروم حتما شکم گردی و طعم کردن غذاهای محلی آنها را فراموش نکنید. کوفته، کباب ترکی و انواع مرغ های بریانی از جمله گزینه های پیش روی شماست. خلاصه بدون مزه کردن غذاهای خوشمزه این شهر، از آن بیرون نروید. قیمت غذاها نیز در رستوران هایم مختلف، متفاوت است. اما می توان گفت که در حالت عادی شما برای یک وعده ی غذا در رستوران های ارزان قیمت باید 20 لیر و در رستوران های متوسط 80 لیر پرداخت کنید. 

از جمله جاذبه های بسیار دیدنی که در كنار قدم زدن در سواحل زیبای بدروم می توانید از آنها بازدید کنید؛ می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

  • قلعه و موزه باستان شناسی سنت پیتر
  • جزیره خرگوش
  • ساحل بیتز
  • دروازه میندوس
  • موزه باستان شناسی زیر آب

و البته می توانید در مراکز خرید بازار بدورم، مرکز خرید اواسیس و مرکز خرید میدتاون نیز به خرید بپردازید. 

یادتان باشد در سفر به بدروم هرگز در مکان های عمومی سیگار نکشید، مواظب وسیله های خود باشید. از تفریح ها و ورزش های آبی بدروم مانند کشتی تفریحی کاتاماران نیز دیدن کنید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.