جزایر استان هرمزگان

21 اسفند 1396
1 دقیقه خواندن

  جاذبه های جزایر هرمزگان

در دنباله مقالات مربوط به معرفی استان هرمزگان میخواهیم به بررسی مهمترین جاذبه های جزایر هرمزگان بپردازیم ، و هرکدام را بطور مختصر مورد بازبینی قرار دهیم . با آژانس گردشگری پرستو سیر همراه باشید.

جزیره های هرمزگان

جزیره های هرمزگان شامل موارد زیر میباشد . بزرگترین آنها جزیره قشم و کوچکترین آن جزیره شیتور می باشد و این جزایر عبارتند از:

گردشگری قشم

 گردشگری قشم از مهمترین بخش های صنعت گردشگری استان هرمزگان میباشد.  بزرگترین جزیره ایران در خلیج فارس می باشد که در شمال غربی تنگه هرمز قرار دارد و طول آن ۱۱۵ کیلومتر و عرض آن ۳۵ کیلومتر میباشد، جزیره قشم یکی از مناطق آزاد کشور است و از نقاط دیدنی و گردشگری ایران به حساب می آید. سواحل زیبای مرجانی از مهمترین جاذبه های قشم محسوب میشوند . فرودگاه بین المللی قشم یکی از مهمترین فرودگاه های ایران از لحاظ گردشگری میباشد و سالانه تور های داخلی زیادی به این مقصد برگزار میشود و با تهیه بلیت هواپیما با آرامش و در کوتاه ترین زمان . با نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی تور قشم نیز در بین گردشگران داخلی بسیار مورد توجه است.

بلیت هواپیمای داخلی

پروازهای داخلی ماهان

گردشگری کیش

گردشگری کیش عنصری مهم در گردگشگری استان هرمزگان و حتی ایران محسوب میشود. این جزیره در شمال شرق خلیج فارس و در جنوب بندر لنگه قرار دارد. طول آن ۱۶ کیلومتر و عرض آن ۷ کیلومتر می باشد، جاذبه های کیش بقدری زیاد و جذاب هستند که  هر گردشگری را برای سفر به جزیره کیش وسوسه میکند. لذت سفر به کیش زمانی به اوج میرسد خیلی راحت میتوانید با تهیه بلیت هواپیما به این جزیره سفرکنید . گردشگری کیش به قدری مورد توجه گردشگران است که تور کیش در صدر تورهای پر فروش داخلی قرار میگیرد.

بلیت هواپیما ماهان

خرید اینترنتی بلیط ماهان

جاذبه های جزایر هرمزگان

 جزیره ابوموسی

از بین جزایر هرمزگان ،  جزیره ابوموسی جنوبی ترین جزیره ایران است که از ارزش استراتژی خاصی برای ایران برخوردار است. وسعت این جزیره ۱۲ کیلومتر مربع میباشد و از شمال به جزایر تنب بزرگ و کوچک و سیری محدود است.

جزیره تنب بزرگ

این جزیره در شمال شرقی جزیره ابوموسی و در شرق خلیج فارس قرار گرفته و ۱۰ کیلومترمربع وسعت دارد. جزیره تنب بزرگ در ۱۸۰ کیلومتری بندرعباس قرار دارد و ساکنان آن به صیادی و ماهیگیری مشغول میباشند. جزیره ابوموسی از مهمترین مراکز ماهیگیری در کشور میباشد و نقش مهمی در اقتصاد ایران ایفا میکند.

خرید اینترنتی بلیط ماهان 

بلیت چارتر ماهان

بلیت هواپیما ماهان ارزان

جزیره تنب کوچک

این جزیره در شمال شرقی جزیره ابوموسی و در شرق خلیج فارس قرار گرفته و ۱/۵ کیلومتر مربع وسعت دارد. جزیره تنب کوچک در فاصله ۱۹۵ کیلومتری بندرعباس قرار دارد و فاقد سکونت میباشد. ۶ – جزیره سیری : نزدیکترین جزیره ایران به جزیره ابوموسی است و در غرب آن قرار دارد وسعت این جزیره ۵ /۱۷ کیلومترمربع می باشد .

 جزایر هرمزگان

 


آژانس گردشگری پرستو سیر برگزار کننده تور های داخلی و خارجی و ارائه دهنده خدمات بلیت هواپیمای داخلی و خارجی دارای برنامه متنوعی از تور های خارجی و تور داخلی میباشد، از سایت ما دیدن کنید.